Gra 7 Cudów Świata: Pojedynek - Panteon Dodatek - gra planszowa Rebel | Sklep Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Gra 7 Cudów Świata: Pojedynek - Panteon - Rebel

Dodatek

 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

Gra 7 Cudów Świata: Pojedynek - Panteon, Dodatek - opis produktu:

Nie zgłębiaj zbyt gorliwie sekretów bogów...Dodatek Panteon wprowadza antycznych bogów do gry `7 Cudów Świata: Pojedynek`. Teraz gracze mogą ubiegać się o przychylność bóstw z pięciu różnych kręgów kulturowych i skłonić je wszystkie do roztaczania swojej opieki nad ich miastem. Z pewnością pomoże w tym budowa bogatej świątyni ku czci wybranego patrona lub patronki albo poświęcenie im jednego z dwóch nowych Cudów Świata dostępnych w dodatku.

Starożytni Grecy i Rzymianie wierzyli, że sposobem na dostąpienie boskich łask jest podarowanie bogom czegoś w zamian, złożenie daru lub przysięgi. Nie inaczej jest w dodatku Panteon - jeśli oczekujesz przysługi od jakiegoś boga - nie możesz pozostać mu dłużny.Podczas Ery I będziesz zbierać żetony Mitologii pozwalające wybrać, które bóstwo zamieszka w Panteonie, oraz żetony Darów, dzięki którym zaskarbisz sobie ich przychylność. Później, w Erze II i III możesz obudzić boga lub boginię w Panteonie zamiast dobierać kartę. Jeśli zapewnisz bóstwu to, czego od Ciebie żąda, możesz umieścić je obok swojego miasta.

Era III wprowadza kolejny aspekt starożytnych religii - obszar rytualny. Grając w Panteon zamiast trzech kart Gildii do talii wtasowuje się trzy karty Wielkich Świątyń - każda z nich odpowiada innej kulturze śródziemnomorskiej. Jeśli bóstwo czczone w danej świątyni jest Ci przychylne, możesz zbudować ją za darmo. Na przykład mając wsparcie Izydy możesz zbudować świątynię egipską, a wsparcie Enki pozwoli Ci wznieść świątynię mezopotamską.7 Cudów Świata: Pojedynek to dwuosobowa gra o prostej mechanice, która oferuje graczom bardzo wiele ciekawych wyborów, jednocześnie posiadając kilka dróg wiodących do zwycięstwa.

Wydanie polskie.

Zawartość pudełka:
plansza Panteonu
15 kart Bóstw
karta Bramy
5 kart Wielkich Świątyń
2 karty Cudów
10 żetonów mitologii
3 żetony ofiary
żeton węża
3 żetony postępu
pion Minerwy
notes punktacji
instrukcja
karta podsumowania zasad

Liczba graczy: 2 osoby
Wiek: od 10 lat
Czas gry: ok. 30 minut.S
Szczegóły

Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Gry - Gra 7 Cudów Świata: Pojedynek - Panteon, Dodatek

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 21 ocen )
 • 5
  15
 • 4
  2
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  2

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

mulat

ilość recenzji:1

brak oceny 6-09-2017 08:43

Penteon to świetny dodatek do jednej z najlepszych gier dwuosobowych w historii. Jest to jedne z tych dodatków, które kompletnie zmieniają podejście do gry. Dzięki niemu odkryjesz Pojedynek na nowo, pojawiają się nowe priorytety, korzystanie z bóstw dodaje nowe możliwości a wszystko utrzymane jest w świetnym klimacie. Jedną z najważniejszych funkcji dodatku jest wprowadzenie czwartej opcji ruchu (użycie bóstwa), która nie wymaga wzięcia karty! Ta zmiana jest fenomenalna i na pewno brakowało jej wielu graczom podstawowej wersji 7 Cudów Świata Pojedynek.
Polecam wszystkim fanom, gra staje się jeszcze lepsza!

Czy recenzja była pomocna?