Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Poradnik mechanika

książka

Wydawnictwo Rea
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Opis Poradnik mechanika w bardzo zwartej i przejrzystej formie przedstawia niezbędne dane, jakich potrzebuje konstruktor, technolog i mechanik zajmujący się budową maszyn i urządzeń. Jest cennym źródłem informacji również dla specjalistów z innych dziedzin, a także dla uczniów i studentów. Bogata i atrakcyjna szata graficzna, składająca się z kolorowych ilustracji, rysunków, wykresów i tabel, ułatwia wyszukiwanie prezentowanych treści. UWAGA! Do książki dołączona jest wkładka ze wzorami.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Rea
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 15.09.2020

RECENZJE - książki - Poradnik mechanika

5/5 ( 1 ocena )
  • 5
    1
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Michał Kaśkosz

ilość recenzji:1

9-05-2021 19:21

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Bardzo przydatny poradnik dla każdego inżyniera, zawiera wszystkie przydatne informacje potrzebne przy konstruowaniu maszyn, urządzeń i wykonywaniu rysunków. Zaczynając od podstawowych obliczeń matematycznych i wytrzymałościowych. Następny rozdział dotyczy rysunków technicznych, oprócz podstawowych zasad wykonywania rysunku technicznego można tam znaleźć wymiary takich elementów jak wybiegi gwintów metrycznych czy podcięcia. Duża część rozdziału poświęcona jest tolerancjom i pasowaniom i ich doborowi. Rozdział kończy się opisem tolerancji wg. ISO 1101. Książka zawiera opis większości materiałów konstrukcyjnych z bardzo szerokim katalogiem stali, metali nieżelaznych i wyrobów gotowych. Elementy maszyn takie jak śruby, nakrętki, sprężyny i łożyska są przedmiotem kolejnego rozdziału. Rozdział "Technika produkcji" pomaga np. dobrać parametry skrawania przy toczeniu czy frezowaniu. Ostatni rozdział jest pomocny przy technice sterowania układami pneumatycznymi, hydraulicznymi, sterownikami PLC , robotami przemysłowymi lub maszynami CNC.
Pozycja bardzo przydatna choć opiera się głównie na normach DIN, część z nich jest sharmonizowana z normami ISO lub EN to próżno w niej szukać norm PN czy innych krajów Europejskich.