Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

Gra Kieszonkowiec logiczny: Na Logikę! Edgard

gry / zabawki

Producent Edgard
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Karty do główkowania w domu, podróży, czy szkole!

Kieszonkowiec logiczny: Na Logikę! to wyjątkowa propozycja dla pasjonatów zabaw logicznych i miłośników główkowania.
69 podchwytliwych i wciągających zagadek logicznych o różnym stopniu trudności uczy myślenia logicznego i wyciągania wniosków, ćwiczy koncentrację, a przede wszystkim stanowi świetną zabawę!



Magdzie tak spodobał się nowy model rękawiczek, że kupiła sobie od razu trzy pary w kolorze pomarańczowym i dwie pary w zielonym. Wrzuciła wszystkie rękawiczki do torby. Ile musi wyciągnąć pojedynczych rękawiczek, aby wśród nich na pewno znalazła się jednokolorowa para? Rękawiczek nie wolno wywracać na lewą stronę, tzn. prawa rękawiczka pasuje tylko na prawą dłoń.
Rozwiązywanie zagadek i łamigłówek to wspaniała rozrywka zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych. Zawarte w zagadkach informacje rozbudzają ciekawość świata i chęć zdobywania wiedzy. Zadania można rozwiązywać samodzielnie lub ze znajomymi - wówczas wspólna zabawa będzie wymagać nie tylko bystrego oka, lecz także refleksu!

Do współpracy przy Kieszonkowcach zostali zaproszeni utalentowani polscy ilustratorzy - Na logikę opracowała Danka Fukowska. Wygodny format kart, sprawia, że zmieszczą się w kieszeni i sprawdzą w każdych okolicznościach - w domu, w podróży, czy w szkole.

Dzięki wygodnemu formatowi karty sprawdzą się w każdych okolicznościach - w domu, w podróży czy w szkole.

Rozwiązuj zagadki i zdobądź czarny pas intelektu!

Zawartość pudełka:
talia kart zawierająca 54 zagadki logiczne z odpowiedziami

Liczba graczy: 2 - 8 osób
Wiek: od 12 lat
Czas gry: około 10 - 20 minut
S
Szczegóły
Dział: Gry / Zabawki
Producent: Edgard

RECENZJE - Gry / Zabawki - Gra Kieszonkowiec logiczny: Na Logikę!

4.3/5 ( 3 oceny )
  • 5
    2
  • 4
    0
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

Młody Giercownik

ilość recenzji:810

brak oceny 6-03-2018 13:16

Edgard Na logikę!

To jeden z tagów do naszej dzisiejszej recenzji i w sumie bardzo dobre hasło promocyjne dla wydawcy, którego szarady należą do najlepszych na naszym rynku. Ostatni zaprezentowany ?Kieszonkowiec logiczny? strasznie nam się spodobał i niecierpliwie oczekiwaliśmy kiedy pojawią się kolejne.

?Na logikę! Kieszonkowiec logiczny? to talia z zagadkami i łamigłówkami zamieszczonymi na kartach. Całość jest bardzo wygodna w obsłudze, ponieważ na jednej stronie mamy 1-2 zadanka, a na odwrocie odpowiedzi. Produkt dedykowany jest dla użytkowników w wieku od 12 lat.

Karty są klasycznych rozmiarów i standardowego formatu papieru. Łatwo je przechowywać i przenosić. Ten niewielki produkt starczy nam na bardzo długi czas, ponieważ zadania nie należą do łatwych i jeśli nie skusi nas pójście łatwiznę ? na skróty, a więc podglądanie, to będziemy się wielce głowili i mieli ogromną satysfakcję, gdy w końcu się powiedzie.

Zagadki polegają na uważnej obserwacji i rozumieniu świata. Czasem musimy odnaleźć podobieństwa w zaprezentowanym schemacie. Innym razem przemieścić pojedynczy element. Przy każdym ćwiczeniu należy wykazać się racjonalnością myślenia i logiką. Niekiedy, żeby odpowiedzieć poprawnie trzeba rozważyć kilka możliwości, cały kontekst sytuacyjny, scenerię.

Zadania są na ogół tekstowe, a nawet pisane wierszem! Czasem wspierają się kolorowymi grafikami lub rozmaitą symboliką znakową. Wiele z nich bazuje na zagadnieniach matematycznych ? głównie ciągach, też na analizie. Spotkamy również różnorodne kody, a nawet staropolskie powiedzonka. Nie mogło zabraknąć monet, które na matematyce pojawiają się przy zagadnieniach związanych z prawdopodobieństwem i próbach jego obliczania. Wielkim zaskoczeniem był dla nas rebus muzyczny ? wow!

Patrząc na odpowiedzi nauczymy się obliczania rozwiązań, ponieważ część z nich jest po prostu liczona, ale również poznamy zasady postępowania logików.

Bardzo nas cieszy, że zaprezentowano tutaj realne zdobycze nauki i teorie stosowane już w praktyce, jak pismo Blissa, czyli sztucznego języka obrazkowego, który miał umożliwić ludziom z całego świata bezproblemową komunikację, warto sprawdzić samemu, czy rzeczywiście jest tak intuicyjny, jak mówią naukowcy?

http://mlodygiercownik.pl/2017/06/30/recenzja-gry-edukacyjnej-na-logike-kieszonkowiec-logiczny/