Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

Karty PixelArt Muduko

gry / zabawki

Producent Muduko
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Talia, w której gry komputerowe spotykają klasyczne gry towarzyskie.

Do zaprojektowania kart Pixel Art zainspirowały nas dawne gry wideo. Delikatnie mrugamy okiem do wielbicieli gier typu Minecraft oraz tych, którzy z nostalgią wspominają pierwsze komputery.

Zawartość pudełka:
55 kart
broszura z zasadami do 5 gier karcianych (kierki, wist, remik, makao i 66)
broszura na temat sztuki pikselowej.
S
Szczegóły
Dział: Gry / Zabawki
Producent: Muduko

RECENZJE - Gry / Zabawki - Karty PixelArt

4.5/5 ( 8 ocen )
  • 5
    6
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    1
  • 1
    0

Młody Giercownik

ilość recenzji:810

brak oceny 6-03-2018 13:43

Tutaj od kropki wszystko się zaczyna, odwrotnie niż w zdaniu. Na ekranie komputera takim właśnie punktem jest piksel, pojedynczy maleńki kwadracik, który w połączeniu z innymi tworzy piękne obrazy. Obecnie twórcy preferują zamiast grafiki rastrowej wektorową, ale moda ma to do siebie, że powraca i wszystko, co retro po pewnym czasie znowu będzie na topie! Przeczytajcie o nietypowych kartach, kanciastych obrazach zbudowanych z kwadratów, niczym klocuszki dla małych dzieci. Zapraszamy.

?Pixelart? to talia 55 klasycznych kart o standardowych wymiarach wydrukowanych na płótnowanym kartonie. W opakowaniu poza kartami znajdziemy dwie broszury ? pierwsza jest informacyjna i opisuje sztukę z pikseli, a druga, która powtarza się w produktach Trefl Joker Line to zasady gier, w tym przypadku będą to ?Kierki?, ?Makao?, ?Wist?, ?Remik?, ?66?.

Reguły gier skrótowo opisaliśmy przy pierwszym produkcie z tej linii, a więc w ?Steampunk? i tam was odsyłamy, link powinien pokazać się na dole recenzji. My skupimy się na opisie samych kart, bo grać możemy przecież we wszystko, co przeznaczone na jedną talię ? lub nawet więcej przy podwójnych zakupach.

Na kartach wszystkie ilustracje stworzono z kwadracików. Litery i cyfry, symbole i postaci, nawet z założenia o okrągłych kształtach są połączeniem pikseli. Zabieg ten wygląda bardzo ciekawie.

Plecki kart to widoczek niczym z dawnej platformówki ? gleba, krzaczki, lasek w oddali i góry sięgające chmur ? warstwowe ułożenie charakterystyczne dla starych gier video. Awers to blotki o kanciastej czcionce oraz figury ? postaci wyglądające jak ludziki z game boy czy automatów stacjonarnych, których nasze dzieci już raczej nie kojarzą.

Joker przypomina błazna, w zależności od wyobraźni gracza, można go również porównać do konduktora, policjanta lub wojskowego w rogatywce. Król i dama są do siebie bardzo podobne, ponieważ twarz złożona z pikseli jest nieco zamazana. Można je rozróżnić ponieważ królowej obce są wąsy pod nosem i widać dekolt sukni. Walet jest bez korony, więc od razu rozpoznajemy, że to karta niższa rangą. Postaci figur danych kolorów najszybciej przyporządkujemy spoglądając na ich symbolikę lub odmienne barwy odzienia.

Przypuszczamy, że najtrudniej zobrazować było kiery, ponieważ w schematycznym wizerunku serca trudno o rogi. W tej talii podobne jest ono do miniaturowego myśliwca z kosmicznych strzelanek, w jakie grywało się w salonach gier.

http://mlodygiercownik.pl/2017/05/21/recenzja-talii-kart-pixelart/

Młody Giercownik

ilość recenzji:810

brak oceny 4-06-2017 12:37

Klasyczna talia kart, nawiązania do pixelartu, świetne broszury w środku.... gdzie każdego dnia opisuję inną grę, klocki lub zabawkę kreatywną - zapraszam i polecam ten produkt!

Młody Giercownik

ilość recenzji:810

brak oceny 4-06-2017 12:34

Klasyczna talia kart, nawiązania do pixelartu, świetne broszury w środku.... gdzie każdego dnia opisuję inną grę, klocki lub zabawkę kreatywną - zapraszam i polecam ten produkt!

KZTK - Kosz Z Tanimi Książkami

ilość recenzji:301

brak oceny 15-02-2016 12:03

Trudno znaleźć osobę, która chociaż raz w życiu nie grała w karty. Towarzyszą one większości spotkań towarzyskich, imprezom czy wycieczkom, gdy po całym dniu siada się z przyjaciółmi, bądź rodziną. Niezależnie od tego, jaka jest nasza ulubiona gra i z kim gramy, to nie tylko świetna rozgrywka, ale także doznania estetyczne. Poza zwykłymi taliami kart na rynku dostępny jest szereg talii zdobionych przepięknymi ilustracjami o różnorodnej tematyce. Poniżej przedstawiamy cztery talie od wydawnictwa Trefl, wchodzące w skład serii Excellent.


Poniżej przedstawimy zawartość pudełek z taliami: Alianci, Nightmares, Graffiti i Pixel Art. Każda z talii składa się z 55 kart, ozdobionych tematycznymi ilustracjami, wydrukowanych na płótnowanym kartonie, dzięki czemu karty łatwo się nie zniszczą. Oprócz samych kart w pudełku znajdują się dwie broszury, pierwsza w której opisano 5 gier karcianych: kierki, makao, wist, remik i 66 oraz druga zawierająca komentarz do tematyki poruszanej na ilustracjach danej karty. Instrukcje napisane są prostym i przejrzystym językiem, tak że nikt nie będzie miał problemu z ich zrozumieniem. Po krótkiej historii danej gry, przedstawione są jej zasady, sposób przygotowania rozgrywki, jej przebieg i zakończenie. Całość zamknięta jest w sztywnym kartonowym pudelku, dzięki czemu możemy zabierać talie gdzie chcemy, bez martwienia się o uszkodzenie zawartości.

Alianci


Talia poświęcona siłom aliantów z okresu II wojny światowej, jednego z największych konfliktów w dziejach ludzkości. Na kartach tej talii znajdziemy ilustracje nie tylko sławnych dowódców, zwykłych żołnierzy, ale także czołgów, samolotów i jednostek morskich używanych w trakcie walk. Każda ilustracja została opisana w broszurze i stanowi swoistą lekcję historii na temat wydarzeń z prowadzonych walk.

Nightmares


Nightmares to talia, która przypadnie do gustu miłośnikom mrocznych, oryginalnych ilustracji i potworów, które w równym stopniu przerażają i fascynują. Autorem ilustracji do tej talii, jest Mariusz ?Noistromo? Siergiejew, który jak sam przyznaje w dołączonej do talii broszurze, uwielbia tworzyć coś, co ?wywoła w odbiorcy uczucie lęku, obrzydzenie czy niepokój?. Czy udało mu się osiągnąć zamierzony efekt? Najlepiej ocenić to na własną rękę, nie ulega jednak wątpliwości, że niezwykłe obrazy na długo zapadają w pamięć.

Graffiti


Graffiti, street art, murale są obecne w życiu każdego mieszkańca miasta. Te kolorowe napisy i malowidła zdobiące ściany budynków, mury, ulice są nieodłączna częścią każdej metropolii. Przez niektórych uważane przez swego rodzaju sztukę, dla innych zaś będących niezrozumiałymi bazgrołami. Talia Graffiti przeznaczona jest dla wszystkich miłośników ulicznej sztuki, którzy widzą w niej coś więcej. Poza podziwianiem oryginalnych ilustracji na kartach, w broszurze można przeczytać skąd w ogóle wzięło się graffiti, zarówno na świecie jak i Polsce oraz kilka innych ciekawostek na temat ulicznej sztuki.

Pixel Art


Obrazki składające się z niewielkich kwadracików po raz pierwszy urzekły świat w klasycznych grach video. Pixel art to nie tylko hołd dla nich, ale nowa forma sztuki cyfrowej, gdzie poza wyobraźnią autora stawiane są również pewne ograniczenia ze względu na możliwości techniczne. Mimo swej prostoty prace mają w sobie nieodparty urok, który z pewnością docenią miłośnicy starych gier oraz tych nowszych, tworzonych na styl i podobieństwo tytułów znanych z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.


Seria Excellent jak widać po powyższych zdjęciach prezentuje się nad wyraz dobrze i każdy jest w stanie znaleźć talię, która będzie odpowiadać jego gustom. Co ważniejsze jednak karty nie tylko mogą być ozdobą kolekcji, ale także świetnie sprawdzają się w trakcie rozgrywki. Nie gniotą się, strzępią na rogach i nie załamują. Jedyne do czego można mieć zastrzeżenia to fakt iż są nieco mniej czytelne niż tradycyjne talie, ale problem ten rozwiązuje się po kilku rozgrywkach, gdy samoczynnie zapamiętamy jaką kartę reprezentuje dana ilustracja. Ciekawe ilustracje i komentarze do nich z pewnością urozmaicą każdą rozgrywkę i będą miłą odmianą od tradycyjnych talii, które spotykamy na każdym kroku.

Ocena: 9/10