Trefl Karty Hanafuda TREFL | Sklep Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Trefl Karty Hanafuda

gry / zabawki

 • TREFL
 • Wiek 6-910-14>15
 • Dostępność niedostępny

Trefl Karty Hanafuda - opis produktu:

Tradycyjne karty japońskie.

Hanafuda to esencja Kraju Kwitnącej Wiśni zaklęta w karty do gry.
To nimi grywali członkowie Yakuzy, samurajowie czy eleganckie gejsze.
Tradycyjna japońska talia pozwala na rozegranie wielu egzotycznych dla Europejczyków gier.
Instrukcje do trzech z nich znajdują się w załączonej książeczce.

Wydanie polskie.
Instrukcja polska.

Zawartość pudełka:
48 kart
książeczka opisująca karty i ich historię
instrukcja do 3 gier (Łączenie kwiatów, Koi-Koi oraz Mushi)

Liczba graczy: 2 - 6 osób
Wiek: od 8 lat
Czas gry: ok. 60 minut
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Gry / Zabawki
Trefl Karty Hanafuda

4.2/5 ( 10 ocen )
  5
  7
  4
  1
  3
  0
  2
  1
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Młody Giercownik

 • 6-03-2018
 • 14:17

Czasami do gier przyciąga nas bogactwo orientu, bo kultura i tradycje to także, a może przede wszystkim produkty służące rozrywce. ?Hanafuda? to pięknie ilustrowane karty będące kwintesencją Japonii. Opowiemy wam dzisiaj o trzech grach, naszym zdaniem nie tylko dla koneserów, bo podobnie, jak z winem, nie musimy być znawcami, żeby kosztować i cieszyć się smakiem.

Produkt jest niewielkich rozmiarów, ale wydany na bogato. Elegancka wypraska wewnątrz pudełka, klimatyczne karty, znakomita instrukcja, od której warto rozpocząć recenzję.

Czytanie instrukcji w tym przypadku to nie tylko nauka reguł gier ?Łączenie kwiatów?, ?Koi-koi? oraz ?Mushi?, ale przede wszystkim możliwość poznania ich historii. Znajdziemy tutaj informacje opisujące stosunek szogunatu do gier hazardowych, a młodzi buntownicy z pewnością zainteresują się pochodzeniem słowa Yakuza, które także wywodzi się z ?Hanafudy?. Dowiecie się również, że Nintendo, to nie tylko popularne gry na konsole.

Skoro na kartach nie ma numeracji, to musimy poznać układy obrazków oraz zasady ich łączenia, na szczęście są one jasno opisane oraz zaprezentowane w formie graficznej. Talia składa się z kart przyporządkowanych 12 miesiącom w roku, na każdy przypadają 4 szt., mogą się tutaj znaleźć najwyżej punktowane światła, ale również zwierzęta, zwoje, rośliny ? te ostatnie są najsłabsze. Każdy miesiąc to inne kwiaty i po ich kształcie oraz barwach najłatwiej rozróżniać poszczególne układy. ?Żuraw? to karta światła, nie zwierzęcia, ale na przykład ?Irysy i most? już do nich należą ? łatwo o pomyłkę. Zapisane zwoje to wiersze.

Mamy wrażenie, że przygotowanie do gry to prawdziwy ceremoniał. Nie tylko układy mają swoje japońskie nazewnictwo i znaczenie, ale również gracze i karty będące na odpowiedniej pozycji. Rozgrywka toczy się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

W ?Łączenie kwiatów? i ?Koi-Koi? bawią się dwie osoby, w liczniejszym gronie należy ograniczyć liczbę rozdawanych kart, ?Mushi? to gra dla pary. Każda partia rozpoczyna się podobnie ? docelowo każdy z uczestników otrzymuje 8 zakrytych kart na rękę, a pomiędzy nami leży 8 odkrytych kart do zebrania, reszta tworzy zakryty stos dobierania. W swojej turze wykładamy kartę z ręki i łączymy ją z tą widoczną w centrum miejsca gry, jeśli psują ? bierzemy parę lub 4 karty z danego miesiąca ? o tej samej symbolice. Następnie proces się powtarza, ale sięgamy po kartę z wierzchu zakrytego stosu. Jeśli karta nie pasuje, zostawiamy ją odkrytą na środku. Gramy aż skończą się karty na ręce, ewentualnie aż wyczerpie się stos dobierania. Powinno się rozgrywać 12 partii ? rok lub połowę. Poza zdobywaniem punktów za rodzaje kart są jeszcze układy ? w ?Łączeniu kwiatów? możemy zbierać sekwensy- miesiące, łączyć zwoje, światła lub zwierzęta, a także wybrane ich kombinacje.

http://mlodygiercownik.pl/2017/03/30/recenzja-japonskich-kart-hanafuda/

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

annikblack

 • 26-07-2017
 • 21:58

Piękne karty hanafuda, rozmiarem większym od oryginalnych japońskich talii, co ułatwia naukę jak również posługiwanie się kartami. Zasady wytłumaczone przejrzyście, piękna grafika. Polecam szczególnie fascynatom kultury japońskiej.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Młody Giercownik

 • 2-04-2017
 • 18:15

Idealna da koneserów oryginalnych gier, wymarzona dla miłośników Japonii, intrygująca dla całej reszty, arcyciekawa. Moja recenzja ...gdzie każdego dnia opisuję inną grę, klocki lub zabawkę kreatywną - zapraszam i polecam ten produkt!

Czy recenzja była pomocna?