Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

Gra Skull Granna

gry / zabawki

Granna
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Skull - blef i pokerowe zagrywki są tu na porządku dziennym, a emocje sięgają zenitu. Blefuj, podpuszczaj innych i walcz o wygraną. Uważaj! Twoi przeciwnicy też zastawiają sidła...

Gdzieś czyha na Ciebie czaszka!



Wszyscy gracze dostają po 4 żetony: 3 z kwiatami i 1 z czaszką.
Każdy wykłada na stół po jednym żetonie, a następnie jeszcze po jednym - aż do momentu, kiedy któryś z graczy zdecyduje się podjąć ryzyko i rozpocząć licytację.
Licytacja polega na podaniu liczby żetonów kwiatów, które zostaną odkryte w trakcie ruchu gracza. Inni gracze mogą podbić stawkę lub spasować.
Gra kończy się w momencie, gdy któryś z graczy dwukrotnie odkryje wylicytowane kwiaty lub wszyscy gracze - poza jednym - stracą swoje żetony.

Odkryj grę, która podbiła serca graczy i zdobyła tytuł Gry Roku we Francji.

Zawartość pudełka:

24 żetony
7 drewnianych znaczników
instrukcja

Liczba graczy: 3 - 6 osób
Wiek: od 10 lat
Czas gry: ok. 15 - 30 minut
S
Szczegóły
Dział: Gry / Zabawki
Producent: Granna

RECENZJE - Gry / Zabawki - Gra Skull

4.4/5 ( 18 ocen )
  • 5
    12
  • 4
    4
  • 3
    0
  • 2
    1
  • 1
    1

Aga

ilość recenzji:194

5-10-2020 16:02

Sprawdź się w licytacji i blefowaniu. Przewiduj ruchy swoich przeciwników i wygraj grę w nawet dwóch turach! Zagrajmy w Skull.

Każdy z graczy otrzymuje po cztery żetony. Na trzech z nich narysowano kwiat, na jednym widoczna jest czaszka. W pierwszej rundzie każdy z graczy musi wyłożyć jeden z żetonów. W kolejnej gracz może zdecydować, czy chce dołożyć żeton, czy licytować odgadywanie liczby kwiatów na żetonach wyłożonych na stole. Jeśli gracz zdecyduje się na licytację, może zostać przebity lub inni uczestnicy spasują i musi on odkryć tyle żetonów, ile podał, zaczynając od swoich. Gdy uda mu się odkryć kartoniki z kwiatami, nie natrafiając na czaszkę, dostaje punkt w postaci drewnianego znacznika. Jeśli mu się nie powiedzie, oddaje jeden ze swoich żetonów. Gra kończy się w momencie zdobycia dwóch punktów przez jednego z graczy.

Skull to prosta i szybka gra, która dostarcza dużej dawki emocji. Zasady są proste i przejrzyste, łatwo je zrozumieć. Gra ? w zależności od rozgrywki ? trwa około 10-20 minut. Można więc zasiąść do niej wieczorem i rozegrać partię z przyjaciółmi podczas kolacji.

Trzeba wspomnieć też o wykonaniu gry. Żetony są dość duże i twarde, nie zginają się, nie ma się co martwić, że uszkodzimy je podczas rozgrywki. Znaczniki punktów są nieco za małe, łatwo je zgubić, ale z drugiej strony zajmują niewiele miejsca, co też ma swoje plusy. Pudełko jest sztywne i podręczne, można więc grę zabrać w podróż i nie przejmować się jakimiś uszkodzeniami. Ilustracje są przepiękne. Wykonał je Thomas Vuarchex, są kolorowe, pełne szczegółów, zachwycają wyglądem.

Skull jest ciekawą grą, która wymaga od uczestników skupienia. Należy obserwować zachowania innych graczy, by móc ocenić, jaki żeton położyli. Trzeba też mieć w sobie coś z hazardzisty, rozpoczynając licytację. Podczas rozgrywki można wykazać się umiejętnością blefowania i zachowywania kamiennej twarzy. Nie brakuje również emocji podczas grania, szczególnie gdy kilku graczy walczy o ostatni punkt. Zdecydowanie polecam, to świetna rozrywka.

Młody Giercownik

ilość recenzji:810

brak oceny 6-03-2018 14:31

Ta gra kojarzy nam się z Guns & Roses, rewolwerów tu niestety nie ma, ale okazałe czaszki i róże, a i owszem. Szata graficzna nawiązuje do stylizacji gangów motocyklowych, co idealnie współgra z klasyką rocka. Doszukać można się także motywów z astrologii i voodoo. Tytuł czerpie pełnymi garściami z fascynacji hipisów ? dzieci kwiaty, wolność i bunt oraz ryzykowne zachowania. Widowiskowe czaszki to również Meksyk i wesołe biesiadowanie podczas Wszystkich Świętych.

?Skull? to gra polegająca na licytowaniu i blefowaniu oraz na umiejętnym zarządzaniu podejmowanym ryzykiem. Produkt dla 3-6 osób w wieku od 10 lat, z czasem gry 15-30 minut. Limit wiekowy naszym zdaniem do obniżenia ? śmiało możemy zapraszać do zabawy dzieci z podstawówki, standardowo ? im więcej ludzi przy żetonach, tym bardziej rozrywkowo.

Na zawartość pudełka składają się 24 żetony podzielone na 6 zestawów (każdy otrzymuje po trzy kwiaty i jedną czaszkę), jest też mądrze napisana instrukcja oraz drewniane znaczniki.

Okrągłe żetony są duże, artystycznie ilustrowane, mocne. Wyglądają rewelacyjnie! Największe wrażenie robią chyba czaszki, są nie tyle mroczne, co raczej magiczne, tajemnicze?

Celem gry jest uzbieranie dwóch znaczników, każdy zdobędziemy kiedy wygramy licytację, a zadeklarowana przez nas liczba żetonów zostanie odkryta i nie będzie wśród nich symbolu czaszki. Drugi sposób na zwycięstwo, to pozostanie jedynym na placu boju, który trzyma jeszcze w ręce żetony ? pojedyncze z nich są zabierane kiedy gracz odkrywa czaszkę.

Wykładanie żetonów rozpoczyna osoba, która jako ostatnia wąchała różę ? oryginalnie i już to nam się podoba. Widzimy tylko swój zestaw, który wydajemy po kolei, po jednym zakrytym krążku. Każdy następny własny żeton kładziemy na wcześniejszym. W pewnym momencie wybrany gracz przestaje dodawać żetony do puli gry i licytuje ich ilość, którą jest gotowy odkryć. Kolejni mogą go przelicytować lub spasować, nie mogą już dodawać nowych płytek. Odkrywanie rozpoczynamy od wszystkich własnych żetonów, kolejne wybieramy wedle uznania, ważne żeby rozpoczynać od tych na wierzchu każdego ze stosu graczy. Jeśli nie trafimy na czaszkę to dobrze, zdobywamy pierwszy z dwóch znaczników potrzebnych do zwycięstwa. Jeśli czaszka zostanie odkryta, to gracz, który ja wyłożył losuje jeden z naszych krążków i odrzuca go do pudełka, w kolejnej rundzie mamy zatem mniej płytek. Jeśli kościana główka była w naszym stosie i my ją odkryliśmy, to siłą rzeczy sami wybieramy, który z żetonów wychodzi z gry. Nie pokazujemy pozostałym uczestnikom, który żeton wylatuje. Szansa trafienia na czaszkę także się zmienia, a z nią poziom ryzyka?

Kolejne rozdanie rozpoczyna osoba, która wygrała ostatnią licytację, jeśli nie ma jej już w grze, to kolejna na lewo od niej, zatem zwyczajowo ? zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

http://mlodygiercownik.pl/2017/03/09/recenzja-gry-skull/