Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

Gra Cukierki Granna

gry / zabawki

Granna
Wiek 4-56-9
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Czas na pyszną zabawę, w której główne role odegrają cukierki i inne słodkości.
Na każdym kafelku widnieją cztery połówki różnych łakoci. Spróbuj dopasować swój kafelek do tych, które leżą już na stole - tak, by utworzyć jak najwięcej par. Każdy cukierek da Ci jeden lub dwa punkty zwycięstwa, a smakowite ciasteczka zapewnią dodatkowy ruch.

Wiek: 5+

Liczba graczy: 2-5.
S
Szczegóły
Dział: Gry / Zabawki
Producent: Granna
Wiek: 4-5 , 6-9
Ilość graczy: 2 osoby , 3-4 osoby , 5 i wiecej

RECENZJE - Gry / Zabawki - Gra Cukierki

4/5 ( 3 oceny )
  • 5
    2
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    1
  • 1
    0

Baba Jaga

ilość recenzji:8

brak oceny 12-06-2018 19:07

Największe szczęście dają nam...słodycze!!!! CPączki, eklerki, czekolada, ciasta drożdżowe, lody, wuzetki, szarlotka, serniczek, kokosanki i lizaki!
Uwielbiam słodycze! No cóż zrobić. Najbardziej lubię ciasta domowe, ale cukieraskami też oczywiście nie pogardzę, tym bardziej tymi z Granny - bo są zupełnie nieszkodliwe :D Zero kalorii!
Opakowanie 5/6
Kupując grę "Cukierki" dostajemy ładne, poręczne, kwadratowe pudełko. Gdy tylko wzięłam je do ręki, uśmiech od razu rozjaśnił moją twarz :D Piękny obrazek na niebieskim pudełku powoduje, że aż ślinka cieknie!
Karton mógłby być, jak to często bywa, co najmniej połowę mniejszy. Gra składa się z samych żetonów i kafelków.
Kafli jest 56, a na nich są po 4 połówki cukierków. Jest jeszcze 16 żetonów specjalnych, czyli kartonowych cukiereczków oraz 6 żetonów przewagi z wizerunkami wszystkich słodyczy z kafli. I oczywiście instrukcja.
Instrukcja 6/6
Nnapisana jest na ośmiu stronach; dzięki ilustracjom bardzo dobrze obrazującym rozgrywkę, łatwo i szybko można ogarnąć zasady gry. Zajmie to mało czasu i szybko będzie można zabrać się za ciekawą, prostą, relaksująca grę.
Grafika 6/6
Słodycze w tej grze są jak prawdziwe. Aż chciałoby się poczuć ich smak! Grafiki są śliczne, przejrzyste, jasne. Wszystko jest wyraźne, realistyczne i utrzymane w ładnej stylistyce. Niebieskie elementy wszystko uzupełniają, nadają dodatkowej lekkości.
Grywalność 5/6
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą grą. "Tylko" kafelki, a zabawa przednia :D
Celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów. Punkty zdobywa się za połączenie pasujących połówek cukierków do siebie. Wystarczy, że tylko jeden cukierek się zgadza. I tu - świetna opcja - mamy dwie możliwości grania. Wersja łatwiejsza , w której w nagrodę dostajemy kafelek, do którego dopasowaliśmy swój. Każdy kafelek to jeden punkt. Za połączenie dwóch części lizaka cukrowego otrzymującego dostajemy 2 punkty, które oznaczamy białym cukierkiem z cyfrą 2.
Wersja trudniejsza jest dużo bardziej wymagająca - z naszych "nagród" musimy utworzyć swoją planszę. I dopiero tu będziemy liczyć punkty za każdego połączonego cukierasa. Teraz już wszystkie połączenia muszą się zgadzać - z każdej strony.
Gra "Cukierki" jest banalnie prosta i daje dużo radości. Dzięki ślicznym, słodkim ilustracjom czas spędzony przy grze jest naprawdę bardzo przyjemny.
Po ilustracji na pudełku i po tytule wydawać by się mogło, że gra skierowana jest głównie do dzieci. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że gra jest na tyle ciekawa i trzeba w niej dość sporo kombinować, że i dorośli świetnie się przy niej bawią i sprawia mnóstwo frajdy.
Rozgrywka jest dość spokojna, bo trzeba przyglądać się planszy, patrzeć na ruchy przeciwnika, planować swoje kolejne ruchy. Można w nią grać wielokrotnie - na pewno szybko się nie znudzi - my na pewno będziemy do niej wracać.

Młody Giercownik

ilość recenzji:810

brak oceny 6-03-2018 13:20

Bardzo lubimy gry logiczne, ponieważ naszym zdaniem rozwijają nas intelektualnie, jak żadne inne. Kiedy pojawia się na rynku jakaś nowa pozycja przypominająca łamigłówki dla kilku graczy, to staramy się ją sprawdzić osobiście.

?Cukierki? do pozycją dla 2-5 graczy, w wieku od 5 lat, czas zabawy to ok. 20 minut. Gra bazuje na odpowiednim łączeniu kafli, zatem w opakowaniu znajdziemy kwadratowe płytki, żetony cukierków oraz krążki wyznaczające naszą przewagę w opcji gry zaawansowanej. Instrukcja jest prosta i logicznie napisana.

Celem gry jest takie dopasowanie płytek, żeby wyciągnąć ich jak najwięcej z wyłożonego zestawu, żeton specjalny cukrowego lizaka jest warty podwójną ilość punktów. W opcji dla zaawansowanych graczy dodatkowo tworzymy własną mozaikę z pozyskanych płytek i zdobywamy żetony przewagi, kiedy posiadamy więcej określonych rodzajów cukierków od naszych przeciwników, w ten sposób zdobywamy noty.

Komponenty są dobrej jakości ? grube, twarde kafle pomalowane na delikatne pastelowe kolory, żetony cukierków zawiniętych w charakterystyczny dla nich sposób, kolorowe krążki przewagi nad konkurentami. Wszystkie one są ładne i dopasowane do rączki młodszego dziecka. Z uwagi na rozmiary, generalnie mamy jednak wrażenie, że kafli jest niezbyt dużo.

Przed rozpoczęciem zabawy należy ułożyć schemat zaprezentowany w instrukcji oraz rozdać uczestnikom po 3 płytki.

W swojej turze musimy dopasować kaflę do tych leżących w puli gry ? tak, aby przynajmniej jedna ścianka tworzyła cały cukierek, pozostałe mogą nie pasować. Fragment, który wyłożyliśmy pozostaje w układzie, a puzzle, których części uzupełniały całe cukierki bierzemy, jako nasze zdobyczne punkty. Lizak laseczka jest asymetryczny, zatem trudniejszy do skompletowania, warty jest dwa punkty ? otrzymujemy za niego dodatkowo cukierka. Ciasteczko to drugi ruch w turze. Na koniec uzupełniamy rękę do 3 kafli.

http://mlodygiercownik.pl/2017/06/25/recenzja-gry-logicznej-cukierki/