Rebel Gra Via Nebula - | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Rebel Gra Via Nebula

gry / zabawki

 • Rebel
 • Wiek 10-14>15
 • Dostępność niedostępny

Rebel Gra Via Nebula - opis produktu:

Gra ekonomiczna typu `worker placement` Martina Wallace`a.Oto po wielu wiekach dolina Nebuli wyłoniła się z mrocznych odmętów historii. Osnute gęstą mgłą łąki i lasy, dawno temu zamieszkane przez nieprzyjazne istoty, czekają dziś na dzielnych odkrywców, którzy bez strachu przemierzą zapomniane ścieżki, zbiorą bogactwa ziemi i wzniosą nowe budynki na ruinach zdewastowanych miast. Czy zostaniesz bohaterem doliny i pomożesz odzyskać jej świetność i spokój?Na początku gry w `Via Nebula` na planszy znajduje się siatka złożona z heksów - w tym kilku pól eksploatacji z dostępnymi surowcami (drewno, kamienie, zboże i żywność), placów budowy rozsianych po całej planszy i mnóstwa mgły. Gracze mogą co turę wykonać dwie akcje z następujących:Umieszczenie na planszy rzemieślnika
Umieszczenie na planszy placu budowy
Eksploracja pola mgły
Eksploracja pola skamieniałego lasu (ten wybór zużywa obie akcje)
Transport surowca na jeden ze swoich placów budowy
Wzniesienie budynku

Aby wznieść budynek, musisz wypełnić warunki z jednej z Twoich kart kontraktu. Na początku gry masz do dyspozycji dwa własne kontrakty. Można wykorzystać też jeden z 4 kontraktów neutralnych, które działają na zasadzie `kto pierwszy, ten lepszy` - i to by było na tyle, jeśli chodzi o współpracę! Dodatkowo większość kontraktów ma specjalne efekty, które zostają aktywowane, gdy spełni się wszystkie warunki z karty.Gra dobiega końca, gdy jeden z graczy wzniesie piąty budynek. Przeciwnicy mają wtedy do wykorzystania dwie ostatnie akcje, a następnie wszyscy podliczają punkty na podstawie oczyszczonych heksów, zbudowanych pól eksploatacji i wartości punktowej zakończonych kontraktów, ponadto gracz, który zbudował piąty budynek, otrzymuje bonus. Gracz z największą liczbą punktów wygrywa!

Wydanie polskie.

Zawartość pudełka:
plansza główna (dwustronna)
4 plansze gildii
42 karty
24 place budowy
60 płytek łaki
20 żetonów eksploracji
5 specjalnych żetonów eksploracji
20 budynków
12 rzemieślników
90 surowców
instrukcja

Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek:od 12 lat
Czas gry: ok. 45 - 60 minut.
S
Szczegóły

Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Gry / Zabawki
Rebel Gra Via Nebula

4.7/5 ( 9 ocen )
  5
  7
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Młody Giercownik

 • 6-03-2018
 • 21:15

Z okazji ogłoszenia nominacji do Golden Geek Awards 2016 opiszemy wam tytuł, którego w domu nie posiadamy, ale ostatnio zagrywaliśmy się do upadłego na konwencie w Katowicach, jest to ?Via Nebula?. Wspominamy o nagrodach, ponieważ pozycja ta jest nominowana w kategorii gier rodzinnych i naszym zdaniem ma duże szanse na zwycięstwo. Na liście najlepszych gier familijnych znajdziecie też nasz rodzimy ?Domek? ? obie pozycje wydawane w kraju przez to samo wydawnictwo, zatem będzie to prawie bratobójczy pojedynek. Kibicujemy oczywiście autorskiemu projektowi, nie temu na licencji, co nie zmienia faktu, że ten tytuł jest wyborny i ma wszystkie cechy idealnej gry rodzinnej.

W ?Via Nebula? grać może 2-4 osób, oficjalnie w wieku od 12 lat, ale podczas spotkania znakomicie bawiły się z nami nawet dzieci rozpoczynające dopiero swoją przygodę z podstawówką. Czas rozgrywki zajmuje ok.45-60 minut. Zasady w zależności od liczby osób niewiele się różnią, zmieniamy tylko wielkość placów budowy, liczbę płytek terenów zielonych czy zasobów dostępnych na planszy.

Autor gry ? Martin Wallace, znany jest z gier zaawansowanych, dlatego tak lekka pozycja w jego wykonaniu to dla nas nowość, tym bardziej warto w nią zagrać, a może i nabyć? Pomysł, żeby wszyscy gracze korzystali z danego surowca, czyli akcja odkrywania źródła była pozytywna i dla reszty osób przy planszy jest wyjątkowo interesujący i niezbyt często spotykany.

W opakowaniu znajdziecie: dwustronną planszę, 4 plansze gildii, 42 karty kontraktów, 24 place budowy, 60 płytek łąki, 20 żetonów eksploracji, 5 specjalnych żetonów eksploracji, 20 budynków, 12 rzemieślników, 90 surowców oraz instrukcję.

Celem gry jest zdobycie największej ilości punktów, które otrzymać możemy za zrealizowane kontrakty na budowę, żetony eksploracji, żetony nadrukowane na planszach naszych gildii oraz z karty zakończenia. Zabawę zamykamy kiedy któryś z graczy wybuduje komplet swoich budynków, jeśli gramy honorowo powinniśmy dokończyć jeszcze tury graczy w danej kolejce. Przed rozpoczęciem zabawy układamy losowo żetony eksploracji oraz surowców dostępnych od zaraz, rozdajemy kontrakty prywatne i wykładamy neutralne, o które będziemy się pojedynkować.

W swojej turze możemy ustawić żeton łąki lub dwa ? tworzymy sobie (i innym) korytarz wiodący do surowców, wysłać robotnika na planszę, aby odkrył zasoby, położyć żeton placu budowy na ruinach, transportować surowce, postawić budynek.

Na planszy znajdziemy pola: ruin ? pod place budowy, mgły ? do ustawania łąki, skamieniałego lasu ? droższe do zagospodarowania, zakazane miejsca ? do ominięcia, oraz nadrukowane łąki ? czasem z surowcami. Plansza jest bardzo urodziwa, a obrazki na kartach prześliczne, wszystko tu jest cukierkowe niczym z bajek dla dzieci, wizualnie gra musi się podobać.

Warto jeszcze wiedzieć, że kontrakty dają nam rozmaite dodatkowe bonusy, transportować surowce możemy jedynie przez puste pola, a te leżące już na placach budowy nie mogą być dalej przemieszczane. Jeśli zostaną nam jakieś nadmiarowe stany magazynowe, będą one na koniec gry punktowały ujemnie. Jeśli skończą się nam żetony łąki na planszy gildii, możemy skorzystać z dodatkowych z banku gry. Robotnik wraca nam z planszy dopiero po wyczerpaniu zasobów z danego pola, a plac budowy po wystawieniu budynku.

http://mlodygiercownik.pl/2017/02/23/recenzja-gry-planszowej-via-nebula/

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

xaxa

 • 3-10-2017
 • 07:14

grę via nebula kupiłam z myślą o wprowadzeniu dzieci ( 6 i 7 lat) na wyższy poziom planszówek. Gra sprawdziła się idealnie. Zasady są proste i zrozumiałe nawet dla dzieci. Instrukcja potrzebna jest jedynie przy rozłożeniu pierwszej gry. Od razu zagraliśmy w poziom zaawansowany i wygrało nasze 7 letnie dziecko.
Gra jest pięknie wydana. Losowość niemalże równa "0" i, co dla nas było najważniejsze, jest to gra strategiczna z prawdziwego zdarzenia.
w weekend zrobiliśmy powtórkę z doświadczonymi graczami i oni również byli pod sporym wrażeniem.
Rozgrywka z dziećmi zajęła nam ok 60 min. a ze znajomymi ok. 90 min. POLECAMY!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Młody Giercownik

 • 24-02-2017
 • 12:11

Super gra dla całej rodziny, to może być pierwsza strategiczno-ekonomiczna gra dla waszych dzieci, bo ma łatwe zasady, a wygląd bardzo zachęca. Moja recenzja na mlodygiercownik.blog.pl gdzie każdego dnia opisuję inną grę, klocki lub zabawkę kreatywną - zapraszam i polecam ten produkt!

Czy recenzja była pomocna?