Gra Pędzące żółwie Wyścig do sałaty - gra planszowa Egmont | Sklep Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Gra Pędzące żółwie Egmont

Wyścig do sałaty

 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

gry / zabawki

 • Producent Egmont
 • Wiek 4-5, 6-9
 • Ilość graczy 2 osoby,  3-4 osoby
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Gra Pędzące żółwie, Wyścig do sałaty - opis produktu:

Pędzące żółwie - emocjonująca rozgrywka


Kto powiedział, że wyścigi żółwi nie mogą być emocjonujące? W grze planszowej Pędzące żółwie, jak najbardziej mogą! Tutaj nic nie odbywa się w żółwim tempie. Jednak to od Was zależy, jak bardzo chcecie urozmaicić rozgrywkę. Gra planszowa Pędzące żółwie może zarówno być regularną grą w stylu ‘kto pierwszy do mety, a może także przyjąć charakter gry strategicznej, w której aż do samego końca nie wiemy, który z graczy wygrał. Wybór należy do Was!

Pędzące żółwie - dla kogo?


Gra Pędzące żółwie, to rozgrywka dla wszystkich. Zarówno dla doświadczonych graczy w gry planszowe, jak i dla najmłodszych, dopiero poznających ten typ rozgrywki. A jeśli dodatkowo, jesteś miłośnikiem także tych małych zwierzątek, musisz koniecznie sięgnąć po grę Pędzące żółwie. Wyścig do sałaty. Obojętne, czy dotrzesz do mety o własnych siłach, czy na plecach innych żółwików. Wygrana jest wygraną!

Pędzące żółwie gra


Żółwie są bardzo sympatycznymi zwierzątkami. Zwykle całymi dniami bez pośpiechu drepczą sobie z miejsca na miejsce. Wystarczy jednak, że na horyzoncie pojawi się świeża sałata, by zaczęły energiczniej przebierać łapkami. Wówczas bez namysłu stają do wyścigu i pędzą w kierunku grządek ze swoim ulubionym przysmakiem. Niech nie zmyli Cię ich powolność - żółwie potrafią być bardzo sprytne! W wyścigu o sałatę wykorzystają każdą okazję, by wspiąć się na skorupę innego pędzącego żółwia i przebyć w ten sposób choć fragment trasy.

Pędzące żółwie - zawartość pudełka


W pudełku z grą planszową Pędzące żółwie znajdziesz:
- planszę,
- 5 figurek żółwi: niebieską, czerwoną, żółtą, zieloną, fioletową,
- 40 kart w kolorach żółwi,
- 12 wielokolorowych kart,
- 5 płytek z żółwiami,
- instrukcję.Gra Pędzące żółwie - informacje ogólne


Pędzące żółwie przeznaczone są dla 2-5 graczy w wieku powyżej 5 lat. Gra dedykowana jest głównie młodszym graczom, ale dorośli również będą świetnie się przy niej bawić! Rozgrywka trwa około 20-30 minut. Autorem planszówki jest Reiner Knizia, a świetne grafiki zaprojektował Ralf Vogt. Cel gry Pędzące żółwie? Doprowadzić swoje stworzonko jako pierwsze do grządki sałaty.

Przebieg gry planszowej Pędzące żółwie


W grze Pędzące żółwie każdy z graczy ma swoją drewnianą figurkę. Gdzie jest haczyk? Pozostali nie wiedzą, która jest czyja! Gracze dostają do ręki pięć kart, wykładają je po kolei na stół i wykonują określone ruchy żółwiami na nich przedstawionymi - a więc nie tylko swoimi. Gdy pędzący żółw trafi na pole, na którym znajduje się już inna figurka, wdrapuje się jej na plecy. Tym sposobem może powstać swoista piramida! Przemieszczający się dalej żółw zabiera wszystkich rywali, którzy siedzą na jego skorupie. Na polu pozostają ci, którzy byli pod nim. Wyścig w grze planszowej Pędzące żółwie trwa do momentu, gdy któryś z żółwi dotrze na metę, czyli do grządki sałaty. Dopiero wówczas gracze przyznają się, które figurki do nich należały. Jeśli na mecie znajdzie się żółwia piramida, zwycięża ten będący na samym dole.Gra Pędzące żółwie - inne warianty


Jeśli do rozgrywki w Pędzące żółwie przystępują młodsi gracze, można nieco uprosić jej przebieg. Wszyscy wiedzą wówczas, do kogo należy która figurka. Każdy zawodnik wybiera płytkę z żółwiem w ulubionym kolorze. Wariant gry planszowej Pędzące żółwie dla starszych graczy zawiera natomiast element strategii. Jeżeli bowiem na metę dotrze żółwia piramida, wygrywa osoba, której figurka znajduje się na górze.

Pędzące żółwie gra karciana


Rodzinna wyjazd, szkolna wycieczka - jest wiele sytuacji, w których chciałoby się zapakować ulubioną planszówkę do plecaka, ale zajmuje ona za dużo miejsca. Na szczęście powstała także kompaktowa gra karciana Pędzące żółwie. Mieści się w małym pudełku, dzięki czemu zabierzesz ją, gdzie tylko zechcesz! W środku znajdują się tylko karty i żetony. Gra karciana Pędzące żółwie dostarcza tyle samo emocji, co jej pełnowymiarowy odpowiednik. Czas sprawdzić, kto pierwszy spróbuje pysznej sałaty!

Pędzące Żółwie - opinie


Nie jesteś przekonany, czy powinieneś zakupić Pędzące Żółwie?
Opinie o grze znajdziesz w sklepie Gandalf. Zachęcamy naszych użytkowników do pozostawiania recenzji ulubionych (i nie tylko) produktów.
Zapoznaj się z nimi i przekonaj, że warto wejść w posiadanie nowej gry planszowej.
Przetestowałeś już grę planszową Pędzące Żółwie?
Opinią koniecznie podziel się z innymi Klientami Gandalfa.S
Szczegóły
Dział: Gry / Zabawki
Rodzaj zabawki: Gry
Promocje: Dzień Dziecka,  Wiosenne zabawy
Promocje: bestsellery,  gry na święta,  Gry na wakacje,  podaruj gry
Wiek: Gry dla 4 latka,  Gry dla 5 i 6 latka,  Gry dla 7, 8, 9 latka
Ilość graczy: 2 osoby,  3-4 osoby
Gry: gry dla dzieci,  gry dla przedszkolaków,  gry rodzinne
Producent: Egmont
Wymiary opakowania: 200x200

Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Gry - Gra Pędzące żółwie, Wyścig do sałaty

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.2/5 ( 62 oceny )
 • 5
  37
 • 4
  12
 • 3
  6
 • 2
  1
 • 1
  6

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Erni2015

ilość recenzji:312

brak oceny 19-03-2015 21:48

Kilkudziesięciocentymetrowa plansza, pięć żółwi, pięć płytek z żółwiami i 52 małe karty. Zdawać by się mogło, że tak mały zestaw zapewnić może równie małą, adekwatną do rozmiarów pudełka, rozrywkę. Nic bardziej mylnego! Projektant gry, Reiner Knizia, po raz kolejny w prostocie zasad i świetnie przemyślanej mechanice zawarł swój projektancki geniusz. Gracze, popędzający swoje żółwie w wyścigu do sałaty, mają do pokonania zaledwie dziewięć pól. Ruchy żółwi określają losowo dobierane karty, dzięki którym dany żółw porusza się do przodu lub do tyłu, o jedno albo dwa pola. Każdy z graczy ma w ręku zawsze pięć kart, a w swojej turze zagrywa jedną z nich, tym samym wprawiając w ruch tłuste, ślamazarne żółwie.

Wieje nudą? Być może i by wiało, gdyby wszyscy przy stole wiedzieli kto i jakim żółwiem kieruje i jakie ma karty. Ale cała magia tej gry polega na tym, że żółw i jego właściciel (gracz) stanowią tajemniczą parę. Co w praktyce oznacza, że nikt przy stole nie wie, do kogo należy dany żółw. A że w każdej rozgrywce udział biorą wszystkie żółwie, niezależnie od ilości graczy, może się okazać, że co najmniej jeden z żółwi biega sobie po łączce samopas, nie stwarzając dla nikogo żadnego zagrożenia. Ba! Ale który to...

Wiadomo - żółwie do sprinterów nie należą. Są za to nad wyraz sprytne i wygodne, starając się choć część trasy pokonać na grzbiecie innego żółwia. Może się więc zdarzyć tak, że zwycięstwo w wyścigu do sałaty odniesie nawet ten żółw, którego właściciel nie ma zbytnio szczęścia do wylosowanych kart. Wystarczy wdrapać się na skorupę innego żółwia i w tak oto wygodny sposób dostać się do sałaty. Niestety, może się okazać, że żółw-taksówka również ma swojego właściciela w postaci innego gracza i to jemu jako pierwszemu na mecie przypadnie najsoczystszy listek zieleninki...

Gra najlepiej sprawdza się przy udziale 2-4 osób. To właśnie w takim trybie zwycięstwo przypadnie najsprytniejszemu żółwiowi, o ile oczywiście jego właściciel zbyt oczywistymi zagraniami i wiele w tej grze sugerującym podstępnym uśmieszkiem w trakcie wyścigu nie zdradzi innym koloru swojego żółwia. Zanim przysiądziemy nad planszą przyda się solidny trening tak zwanej pokerowej miny.

Jako że gra przeznaczona jest przede wszystkim dla młodszych graczy (choć osobiście polecam ją dosłownie każdemu), można ją sobie nieco urozmaicić, kładąc na mecie, oczywiście dla zwycięzcy, jakiś słodki upominek. Motywacja do zwycięstwa, poziom dobrej zabawy oraz regrywalność wzrastają wówczas kilkukrotnie :)

Czy recenzja była pomocna?

Matka.nerd

ilość recenzji:111

25-01-2021 21:55

"Pędzące Żółwie" to jedna z moich ulubionych gier. Sama jestem zaskoczona, że tak mnie kupiła ta pozycja!
Tej gry nie da się nie lubić!
Minimum rozkładania i składania, doceni każdy zmęczony życiem rodzic ????
W pudełku mamy plansze, 5 drewnianych meepli żółwi i odpowiadające im żetony oraz talie kart.
Meple lądują na planszy na polu start.
Każdy z graczy otrzymuje jeden losowy żeton (nie pokazuje go nikomu i trzyma swój kolor w tajemnicy aż do końca) i 5 kart na rękę. Pozostałe karty tworzą stos dobierania. I zaczynamy! Czy może być lepiej?
Zasady są banalnie proste chociaż w trakcie rozgrywki trzeba trochę kombinować. Nie będziemy bowiem przesuwać wyłącznie swojego pionka! Nie, nie. Nie ma tak pięknie. W swoim ruchu każdy gracz zagrywa kartę i porusza wskazanego na niej (lub losowego) żółwia zgodnie z symbolem na karcie. Jeśli na jakimś polu stoi już żółw, to następny wskakuje mu na plecy a jeśli poruszany żółw na już towarzyszy na sobie, to przesuwa się razem z nimi! Musimy tak manewrować meplami, żeby nasz żółw był pierwszy na mecie ale nasi rywale do końca nie domyślili się, który kolor jest nasz.
Bawimy się przy tej grze świetnie!
Jest też w niej nutka negatywnej interakcji, bo kiedy domyślimy się, że mąż ma czerwonego żółwia to przecież nie można dać mu wygrać, prawda? :D
Polecam na prezent i do osobistych kolekcji bo warto.

Czy recenzja była pomocna?

Justyś

ilość recenzji:1

brak oceny 29-05-2018 08:01

świetna gra dla osób w każdym wieku, świetnie będą się się bawić zarówno dzieci jak i dorośli. Fajna opcja na świąteczne wieczory jak już tematy rozmów się kończą a chcemy jakoś fajnie spełnić wieczór. Przydałaby się troszkę dłuższa plansza aby rozgrywki mogły być bardziej emocjonujące. Gra nie jest skomplikowana, czasem trzeba wykazać się strategiem i z pokerową twarzą nie można wydać się, który kolor należy do nas,

Czy recenzja była pomocna?

Młody Giercownik

ilość recenzji:809

brak oceny 7-03-2018 13:41

Po dwóch kombajnach, gigantycznych grach, przyszedł czas na mniejszy kaliber. Nie oznacza to, że jednak niewypał, wręcz przeciwnie, bo to Pędzące żółwie.

Kiedy po raz pierwszy przyszli goście, aby zobaczyć kolekcję gier, po wizycie zakupili dla siebie właśnie ową pozycję. Sama gra jest od spodu podklejona taśmą samoprzylepną, ponieważ Młody Giercownik kiedyś tak się napalił na granie, że aż rozerwał planszę na połowy wyciągając ją w pośpiechu z pudełka, a to wiele mówi o grywalności i jakości tego produktu, bo młode giercowniki nie potrafią kłamać i ukrywać emocji, ową niechlubną umiejętność nabywamy z czasem. A zatem, bez dalszych wywodów i moralizatorstwa?

Pędzące żółwie były nagradzane, na ich podstawie i z uwagi na wielką popularność stworzono już hybrydy, gdzie rywalizujemy jeżami, ślimakami, wielbłądami ? może ta ostatnia nie do końca podobna. Młody Giercownik zanim rozpoczął typowe granie, na podstawie różnokolorowych żółwików poznawał barwy i łączył wizerunki z kafelków z odpowiednimi pionkami ? jeśli macie dzieci, to znacie ten świetny etap dopasowywania do siebie wszystkiego, co podobne. Bomba!

Jak wygląda gra? Otóż mamy planszę z łąką i sałatą na końcu. Pośrodku drogę z kamyków i żółwiki, które skaczą do celu, a że są raczej powolne, ale cwane, to mogą wchodzić pozostałym na skorupy i podróżować z wykorzystaniem czyichś nóżek do upragnionego dania. Naszych milusińskich poruszamy przy użyciu kart z wizerunkami żółwia w odpowiednim kolorze, kłopot w tym, że karty czasem nie pasują i wtedy musimy przesunąć zwierzaka przeciwnika ? oczywiście najlepiej z nami na górze. Jednak, to nie cały smaczek gry, druga zasada, to ? że, nikt nie wie, jakiego żółwika posiada rywal, dlatego trzeba grać bardzo uważnie i zapobiegawczo i naprawdę zdrowo kombinować, żeby przez przypadek nie nakarmić cudzego pyszczka.

Pionki to prawdziwe drewniane żółwie ? śliczne, wesołe i wiecznie wygłodniałe. Karty trochę za delikatne dla młodych giercowników ? warto, a wręcz należy je ubrać w odpowiednie koszulki. Pudełko jest lekkie i nie zajmuje wiele miejsca na półce, co cieszy zbieraczy ? jak my.

Grając z młodymi giercownikami na początku można zastosować wariant, kiedy wszyscy znamy kolory swoich pionków, upraszcza to nieco zabawę, ale na pewno nie przyspiesza, ponieważ wtedy łatwiej planować i walka o żarcie jest bardziej zażarta. My jednak najczęściej wolimy nie pokazywać żółwików. Nasz Młody Giercownik najpierw przechwala się, którego z nich wylosował, a potem przekomarza i zaklina, że nie pokarze i nie powie ? jest naprawdę wesoło i śmiesznie. Na tych regułach i córa bawi się przednio i my dorośli, ponieważ naprawdę na poważnie rywalizujemy między sobą, a dziecko utrudnia rozgrywkę podbierając karty i ruszając naszymi pionkami, kiedy nie może lub nie chce swoim.

http://mlodygiercownik.pl/2016/04/01/recenzja-gry-planszowej-pedzace-zolwie/

Czy recenzja była pomocna?

Nela

ilość recenzji:40163

brak oceny 18-01-2018 10:02

Uwielbiam gry, które mają proste zasady, są niewielkie, pięknie i porządnie wykonane, a do tego odpowiednie dla każdego! Grę Pędzące Żółwie znalazł mój syn pod choinką ;) Okazała się idealna na świąteczne dni ale przyznam, że grywamy w nią też ze znajomymi. Dużo śmiechu i zabawy w walce o sałatę! Gra trwa ok 20 minut, a emocje nie opadają nawet na moment. Szczerze polecam i na pewno zabierzemy grę na ferie :)

Czy recenzja była pomocna?

Kreator85

ilość recenzji:1

brak oceny 8-12-2017 08:14

Świetna gra dla całej rodziny. Czas spędzony z rodziną bezcenny! Polecam.

Czy recenzja była pomocna?

Kameleon

ilość recenzji:40163

brak oceny 22-11-2017 21:06

Świetna gra, kolorowa i pomysłowa, a do tego chwyta prostotą. Polecam!

Czy recenzja była pomocna?

Ann

ilość recenzji:40163

brak oceny 12-02-2017 20:27

Urocza gra rodzinna. Bardzo szybko się zaznajamia z zasadami. Uśmiech gwarantowany!

Czy recenzja była pomocna?

Marcin Szymański

ilość recenzji:40163

brak oceny 10-02-2017 23:25

Supergra polecam wszystkim co nie lubia nudy

Czy recenzja była pomocna?

matuszkil

ilość recenzji:40163

brak oceny 10-02-2017 21:32

Ta gra jest swietna.Gra w nią cała rodzina. Nie znudziła nam się, a gramy w od Świąt. Polecam również Gandalf - super miejsca do zakupów on-line.

Czy recenzja była pomocna?