Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

Gra Owce na wypasie Foxgames

gry / zabawki

Producent Foxgames
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Na wielkiej, zielonej łące spotkało się kilka stad owiec.
Jedno z nich należy do ciebie.
Przemieszczaj swoje owce tak, aby zająć jak największą część łąki!



- proste zasady gry
- za każdym razem inna gra ze względu na dowolnie układaną planszę łąki
- piękne ilustracje sympatycznych owieczek

Wydanie polskie.

Zawartość pudełka:
16 kafelków terenu
64 żetonów owiec
instrukcja.

Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek: od 7 lat
Czas gry: ok. 15 minut
S
Szczegóły
Dział: Gry / Zabawki
Producent: Foxgames

RECENZJE - Gry / Zabawki - Gra Owce na wypasie

4.6/5 ( 13 ocen )
  • 5
    11
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    1

ART

ilość recenzji:1

brak oceny 21-09-2017 23:09

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

"Owce na wypasie" to podstępna gra. Kolorowe i śmieszne owieczki zapowiadają łatwą zabawę przy minimum wysiłku umysłowego. Jakże jest to złudne! Pod otoczką prostej i łatwej gry kryje się dzieło "easy to learn, hard to master" (łatwo się nauczyć, trudno zostać mistrzem). Rozgrywka nabiera smaku gdy zasiadają do niej dorośli. Polega na zajęciu swoim stadem jak największej ilości pól na planszy, przy czym przy każdy ruch bardzo warunkuje kolejny, a chwila nieuwagi może spowodować, że sami sobie swoje owce zablokujemy.
Jest to gra logiczna, która wymaga myślenia nad każdym ruchem. Mi przypomina warcaby, ale tylko ze względu na pewne schematyczne ruchy. Radość z rozgrywki, przyjemność z przesuwania masywnych krążków i modułowa plansza, która za każdym razem może być inna, sprawia, że gra jest o wiele poziomów lepsza.
Dużym atutem gry jest to, że wciąga w zasadzie każdego. Nie było dotychczas osoby, której by się "Owce na wypasie" nie spodobały, nie zaintrygowały i nie wywoływały reakcji: chcę zagrać jeszcze raz.
Zdecydowanie polecam jako radosne przeżycie umysłowe połączone ze sporą dawką emocji :)

Młody Giercownik

ilość recenzji:810

brak oceny 7-03-2018 12:52

W grze Owce na wypasie wcielamy się w przywódcę stada owiec, boimy się napisać barana. A tak na poważnie posiadamy grupkę kilkunastu zwierząt, które w trakcie gry rozbiegają się po łące i walczą o jak największą przestrzeń do wylegiwania się, zjadania trawy i co tam jeszcze owce lubią robić w wolnym czasie poza rywalizowaniem między sobą. Gra nie jest skomplikowana, ale w swej prostocie genialna i wciągająca jak diabli.

W opakowaniu znajdziemy żetony owiec ? po 16 szt. dla każdego z 4 graczy, fragmenty łąki składające się z 4 pól każdy w tej samej ilości co zwierzęta, zwięzłą lecz zrozumiałą instrukcję.

Tym razem chcielibyśmy rozpocząć od jakości żetonów, ponieważ to one są sercem gry, a tak znakomicie wyglądającego i tak mocnego krążka nie widzieliśmy od czasu Splendor, ci którzy posiadają wiedzą o czym piszemy, reszta niech wierzy na słowo. Wylane z dobrej jakości jednolitej masy, grube na ok. 4 mm, każde z ilustracją przedstawiającą owcę w innej śmiesznej pozie ? rewelacja! Pomysł z pociętą planszą także jest wspaniały, ponieważ każdy z nas bierze 4 elementy i na zmianę układamy je na stole lub podłodze tworząc obszar gry ? za każdym razem może być inny. Mamy prawo tak ułożyć łąkę, że na środku będą puste ? nie porośnięte trawą obszary.

Owce na wypasie przeznaczone są dla graczy w wieku od 7 lat, dzieci młodsze jeśli im dokładnie wytłumaczyć zasady również bardzo chętnie będą się bawiły, ponieważ reguły są banalne. Na rozgrywkę powinniśmy przeznaczyć ok. 20 minut ? wydłuża się, jeśli grają z nami dzieci, które się dopiero wdrażają.

Musimy zdobyć dla swoich podopiecznych jak największą część łąki, rozpoczynamy w dowolnym punkcie na skraju łąki mają wszystkie żetony w jednym słupku. Poruszamy się w linii prostej, zawsze do samego jej końca ? owce lubią pobiegać. Od nas zależy jaką ilością żetonów będziemy przemieszczali, trzeba tylko pamiętać, żeby zawsze chociaż jeden pozostawić na zajmowanym wcześniej polu. Rozdzielając stada mamy więcej możliwości manewrowania. Owce przenosimy w taki sposób, żeby ostatecznie blokowały ruch przeciwnika. Jeśli owca spotka na swojej drodze inną owcę musi zatrzymać się przed nią. Owce nie mogą przeskakiwać innych owiec. Gdy tylko jeden gracz będzie miał możliwość wykonywania ruchów następuje koniec gry. Wszyscy liczą pola zajmowane przez ich stada i gracz znajdujący się na największej liczbie pól wygrywa. W przypadku remisu zwycięża osoba, której owce tworzą największe skupisko ? położone obok siebie zwierzęta tego samego koloru, których nie rozdzielają zwierzaki przeciwników.

Gra została uznana za najlepszą grę rodzinną w Finlandii w 2014 roku. Zdobyła także rekomendacje: do najlepszej gry 2014 roku w Niemczech oraz ?Hit dla rodziny? w Austrii.

http://mlodygiercownik.pl/2016/07/09/recenzja-gry-planszowej-owce-na-wypasie/

Erni2015

ilość recenzji:312

brak oceny 10-03-2017 04:03

"Owce na wypasie" to gra dla 2-4 graczy w wieku od lat 7 wzwyż. W pudełku znajdziemy 16 elementów łąki, 64 prawie niezniszczalne żetony z wizerunkami owieczek (po 16 dla gracza) oraz oczywiście instrukcję - krótką, zwięzłą i niepozostawiającą żadnych wątpliwości co do zasad gry.
Na początku rozgrywki gracze tworzą łąkę, na przemian dokładając kafelki terenu. Następnie każdy z graczy ustawia 16 żetonów swoich owieczek w stos na wybranym polu na krawędzi łąki. Dalej, w przyjętej kolejności, gracze rozstawiają stosy owiec na łące, starając się zająć jak największy teren i jednocześnie zablokować możliwość ruchu przeciwnikom. Wygrywa gracz, który opanuje większą część pastwiska lub zablokuje stada przeciwników.
Tytuł oraz oprawa graficzna "Owiec na wypasie" sugeruje, że jest to typowa gra rodzinna, przy której rodzice z dziećmi spędzą niejeden miły wieczór. Owszem, jest to prawda, ale nie do końca. Gra bowiem należy do gatunku gier logicznych, o prostych, łatwych do opanowania zasadach, ale jednocześnie wymagających skupienia, przewidywalności i smykałki do kombinowania, co wbrew pozorom wcale nie czyni tej gry lekką. Błąd już na etapie układania łąki może zaważyć na zwycięstwie. Podobnie jest z wyborem pozycji startowej - nieprzemyślana decyzja może zaskutkować przegraną już w drugiej turze. I tu właśnie tkwi największa bolączka "Owiec na wypasie" - od samego początku trzeba do tej gry podejść jak do szachów i dobrze zastanowić się nad każdym ruchem. W przeciwnym razie blokada naszego stadka będzie tylko kwestią (bardzo krótkiego) czasu.
Zagrałem w tę grę jakieś dwadzieścia razy, w różnym składzie osobowym. Jedna trzecia partii wcale nie musiałaby być rozgrywana do końca, bo zwycięzca, umiejętnie blokując dostęp do sporej części łąki, znany był już po kilku pierwszych ruchach. W takim wypadku, zwłaszcza w rozgrywkach dwuosobowych, dalsza gra całkowicie traci sens i zabija wszelkie początkowe emocje, których jałowe i nieefektywne rozkładanie żetonów nijak nie jest w stanie zrównoważyć. Na szczęście pojedyncza rozgrywka trwa dość krótko (no chyba że gramy z ponadprzeciętnymi myślicielami) i już po paru minutach możemy podjąć kolejną, rewanżową próbę wypasu.
Co na plus? Na pewno brak losowości (o wszystkim decyduje spryt gracza) i spora regrywalność, powodowana różnym w każdej rozgrywce układem łąki. Skalowalność? Jest okej, chociaż oczywiście im więcej graczy, tym ciekawiej. Klimat? Łączka, owieczki... Tak na dobrą sprawę owieczki można by zastąpić kapslami i nie miałoby to żadnego wpływu na grę, ale skoro są owieczki, niech będą owieczki, bo w ładne gry, choć z przyszywanym klimatem, gra się na pewno chętniej i milej. Interakcja? Oj tak, sporo tego tutaj, wszak blokowanie i polowanie na czyjś skrawek łąki to kwintesencja tej gry i nikogo nie powinna drażnić.
Moja ocena? Mimo wszystko tylko czwórka. Bo "Owce na wypasie" nie są grą, w którą mógłbym zagrywać się godzinami, zwłaszcza gdy w odwodzie na swoją kolej czekają na przykład "Pędzące żółwie".

Młody Giercownik

ilość recenzji:810

brak oceny 18-07-2016 17:10

Maksymalnie wciągająca gra strategiczno- logiczna. Prosta w regułach, ale dająca ogromną satysfakcję z zabawy i oczywiście z wygranej. Moja recenzja na... gdzie każdego dnia opisuję inną grę - zapraszam i polecam ten produkt!