Gra Niezłe Ziółka Granna

gry / zabawki

Granna
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Urocza gra karciana, której zasady przyswoicie w 5 minut!

Gracze wcielają się w zapalonych ogrodników, którzy starają się wyhodować najlepsze zioła a następnie przesadzić je do jednego z czterech dostępnych naczyń.



W swoim ruchu gracz dobiera kartę z talii ziół - może ją umieścić we własnym ogródku lub dołożyć do wspólnego ogródka. Następnie gracz dobiera drugą kartę z talii i umieszcza ją w ogrodzie, którego nie wybrał w pierwszym ruchu.
Na początku swojej tury gracz może zdecydować się na użycie jednego ze swoich naczyń. Zabiera odpowiedni zestaw kart ziół dobierając je ze wspólnego lub/i prywatnego ogrodu, po czym umieszcza go pod kartą odpowiedniego naczynia - na koniec gry dostanie za nie punkty.

Gra kończy się, gdy wyczerpała się talia ziół i gracze nie mogą już użyć żadnego ze swoich naczyń. Wygrywa ten, kto zdobędzie największą liczbę punktów za wszystkie swoje naczynia oraz za zioła, które zostały w jego własnym ogródku.



Wydanie polskie.

Zawartość pudełka:
72 karty ziół
16 kart naczyń
1 karta ciastka ziołowego
1 karta osiągnięć ogrodniczych
4 karty pomocy
instrukcja
10 kart o ziołach



Liczba graczy: 1 - 4 osoby
Wiek: od 8 lat
Czas gry: ok. 15 - 20 minut.
S
Szczegóły
Dział: Gry / Zabawki
Producent: Granna

RECENZJE - Gry / Zabawki - Gra Niezłe Ziółka

4.4/5 ( 12 ocen )
  • 5
    8
  • 4
    2
  • 3
    1
  • 2
    1
  • 1
    0

Młody Giercownik

ilość recenzji:810

brak oceny 6-03-2018 11:45

Mieć swój własny, przydomowy ogródek z ziołami to przyjemność, obecnie już nie tylko dla posiadaczy balkonu, bo rośliny spokojnie hodujemy również w kuchni. Oto gra o takich właśnie uprawach przy potrawach ? dla smaku, dla rozrywki oraz dla wiedzy, gdyż na kartach znajdziemy ciekawe informacje o wybranych roślinach. Idealna gra dla każdej mamy, gdyż one często interesują się zielarstwem, ziołolecznictwem, aromaterapią oraz naturalnymi przyprawami używanymi w gastronomii. Przeczytajcie o ?Niezłych ziółkach? na mlodygiercownik.pl ? zapraszamy!

Gra karciana dla 1-4 osób w wieku od 8 lat, rozgrywka zajmuje ok. 20 minut. Na kartach zioła oraz naczynia, do których przesadzamy rozmaite układy naszych łodyżek i listków. Atmosfera zabawy i ilustracje kojarzą nam się ze stylem szwedzkiej IKEA ? praktyczne, niewyszukane, a jednak wygodne i użyteczne produkty oraz wzornictwo.

Celem uczestników zabawy jest zebranie w naczyniach największej liczby wybranych zestawów kart ziół. Jest też ciasto ziołowe, dla gracza, który jako pierwszy skompletuje zioła specjalne. Karty pozostawione w prywatnym ogrodzie również punktują na finiszu. Zabawa kończy się kiedy wyczerpie się talia kart i wykonamy ostatnie akcje.

Musimy ocenić, czy daną kartę odłożymy do prywatnej czy wspólnej przestrzeni gry ? wiedząc, że kolejna, którą pociągniemy wędruje do przeciwnego miejsca. Zarządzamy wyłożonymi kartami i zakładamy, czy to już ten moment, żeby karty zachować i odłożyć do pojemnika, czy warto jeszcze czekać i ryzykować wierząc, że nie weźmie ich konkurent zanim sami się zdecydujemy.

Należy pamiętać, że każde naczynie wykorzystać możemy tylko raz, każde przeznaczone jest również dla wybranych kombinacji roślin. Duża donica dla identycznych ziół, drewniana skrzynka dla różnych, niepowtarzających się roślin, mała doniczka dla par, a szklany wazon dla specjalnie punktowanych wyszukanych okazów.

W wariancie drużynowym wykładamy kartę do własnego prywatnego ogrodu, do wspólnego oraz osobistego partnera z drużyny. W opcji drużynowej eksperckiej nie sumujemy punktów całego zespołu, a liczy się wynik gracza, który uzbierał najmniejszą liczbę punktów, tutaj zabronione jest również konsultowanie się w sprawach gry. W wariancie solo poza ogrodem prywatnym i wspólnym funkcjonuje stos kart odrzuconych. Piąta karta we wspólnym ogrodzie skutkuje odłożeniem kompletu na stos kart odrzuconych. Punktację porównujemy z kartą wyników i tytułami dla gracza na danym poziomie punktowym.

http://mlodygiercownik.pl/2018/01/13/recenzja-gry-karcianej-niezle-ziolka/

BarbaraT

ilość recenzji:287

brak oceny 19-10-2017 11:29

Ogrodnik amator, doświadczony ogrodnik, a może mistrz ogrodnictwa? Które określenie do Was pasuje? Ja odpowiedź znalazłam w najnowszej grze wydawnictwa Granna "Niezłe ziółka". Celem gry jest zdobycie jak najwięcej punktów za działania w prywatnym i wspólnym ogrodzie (sianie i przesadzanie ziół).
Jak założyć ziołowy ogród?
Każdy z graczy otrzymuje zestaw czterech identycznych kart naczyń w wybranym przez siebie kolorze. Tworzymy talię ziół - łączymy karty ziół i karty ziół specjalnych (w sumie 72 karty), tasujemy je. W zależności od ilości graczy odkładamy pewną liczbę kart. Na środku stołu będzie nasz wspólny ogród, a przed nami nasze prywatne ogródki. Kartę ciastka ziołowego kładziemy obok talii ziół. Każdy z graczy otrzymuje także kartę pomocy.
Karta ciastka ziołowego
Otrzymamy ją, jeśli jako pierwsi umieścimy wszystkie rodzaje ziół specjalnych (karty z punktami 1, 2 i 3) w szklanym wazonie. Warta jest ona dodatkowe 5 punktów podczas podliczania wyników. Tylko jeden gracz może zdobyć kartę ciastka ziołowego.
Jak gramy?
Mamy dwie akcje (z zachowaniem poniższej kolejności) do wykonania:
Przesadzanie ziół (nieobowiązkowa)
Na początku swojej tury możemy zdecydować się na użycie jednego ze swoich naczyń. Zabieramy odpowiedni zestaw kart ziół dobierając je ze wspólnego lub/i prywatnego ogrodu, po czym umieszczamy go pod kartą odpowiedniego naczynia ? na koniec gry dostaniemy za nie punkty. Naczynie może być użyte tylko raz w trakcie gry.
Sianie ziół (akcja obowiązkowa)
W swoim ruchu bierzemy kartę z talii ziół. Możemy ją umieścić we własnym ogródku lub dołożyć do wspólnego ogródka. Następnie dobieramy drugą kartę z talii i umieszczamy ją w ogrodzie, którego nie wybraliśmy za pierwszym razem.
Gra kończy się, gdy wyczerpała się talia ziół i gracze nie mogą już użyć żadnego ze swoich naczyń. Wygrywa ten, kto zdobędzie największą liczbę punktów za wszystkie swoje naczynia oraz za zioła, które zostały w jego własnym ogródku.
Nie sposób nie wspomnieć o naprawdę estetycznym wydaniu gry. Grafiki w wykonaniu Beth Sobel to prawdziwe dzieła sztuki. Bardzo umilają czas rozgrywki.