Gra Liczne Pszczoły Zielona Sowa

gry / zabawki

Producent Zielona Sowa
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

2 gry w 1 pudełku!
Wykorzystaj umiejętność dodawania i odejmowania, żeby wprowadzić swoje pszczoły do jak największej liczby komórek plastra miodu - powodzenia! Gracze mają za zadanie wprowadzić swoje pszczoły do jak największej liczby komórek plastra miodu (lub w zależności od wariantu do określonej liczby komórek rozmieszczonych w określonym układzie).



Pszczoły wprowadza się do komórek, prawidłowo układając działanie dodawania lub odejmowania. Im więcej pszczół gracza pracuje, tym większą liczbę słoików miodu gracz może zgromadzić.



Gracz zaczyna od zbierania małych słoików, które może wymienić na duże. Wygrywa gracz, którego pszczoły wyprodukują najwięcej słoików miodu.



Liczba graczy: 2-4
Wiek: 6+
S
Szczegóły
Dział: Gry / Zabawki
Producent: Zielona Sowa

RECENZJE - Gry / Zabawki - Gra Liczne Pszczoły

4.3/5 ( 6 ocen )
  • 5
    5
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    1

Młody Giercownik

ilość recenzji:810

brak oceny 6-03-2018 12:23

Dzisiejsza pozycja jest o tyle ciekawa, że połączono w niej model często wykorzystywany w grach logicznych ? układanie wybranych wzorów, z typowym liczeniem, w zależności od wyboru strony planszy w zakresie 0-10 lub do 20.

?Liczne pszczoły? to gra edukacyjna dla 2-4 osób w wieku od 6 lat. Nauka i zabawa zajmą wam ok. 20-40 minut. W opakowaniu znajdziemy dwustronną planszę, żetony z pszczółkami i słoikami miodu, znakami dodawania i odejmowania oraz równości, kostkę i karty ? cyfry i liczby 0-20 z obrazkowym odpowiednikiem wartości, kostkę.

Żetony są standardowe, karty o tyle dobre, że dziecko policzy wizerunki pszczół i skojarzy z symbolem cyfry lub liczby. Zwraca uwagę plansza, gdyż przypomina matematyczne diagramy, a jednocześnie jest to przecież plaster miodu. Strona z prostszymi obliczeniami jest z niebieskim torem na obwodzie, a bardziej skomplikowana z łąką po bokach.

Celem gry jest zbieranie słoików z miodem, które otrzymujemy po ułożeniu wybranych na początku zabawy wzorów na polach ula.

Z toru na bokach planszy pozyskujemy karty, ich liczbę wyznaczają pszczoły na danym polu. Następnie używając kart oraz symboli matematycznych tworzymy poprawne działanie, na którego wyniku kładziemy pszczołę w ulu. Układać możemy następujące schematy ? 4 pola w linii prostej, trójki przylegające do siebie dwoma bokami na kształt trójkąta, wizerunek kwiatka (pączek i 6 płatków dookoła). Dla początkujących wystarczy położenie 4 dowolnych pszczół na plastrze miodu. Ustalamy to przed przystąpieniem do rozgrywki.

Tworząc wzór o kształcie kwiatu, słoiki miodu otrzymujemy po zakryciu drugiej, czwartej, szóstej i siódmej komórki. Występuje on jedynie przy zabawie dla pary graczy.

Na torach znajdują się pola, dzięki którym możemy manipulować komórkami w ulu. Pole ?-1? zmusza nas do odsłonięcia na plastrze miodu pojedynczej komórki, sami decydujemy, którą pszczołę ściągamy. Pole z dwiema strzałkami skutkuje podmianą, zamieniamy miejscami naszą pszczołę oraz należącą do przeciwnika, ewentualnie zdejmujemy tą konkurenta i dodajemy na dowolne pole własną spoza planszy. Pole z gwiazdką równoznaczne jest z dołożeniem nowej pszczoły w ulu, w ten sposób tworzymy własny wzór lub blokujemy przeciwnika. Pole z wykrzyknikiem to strata kolejki, a z kostką to dodatkowy ruch i kolejna możliwość wykonania działania i rozpasanie się w ulu.

Bardzo trudno jest stworzyć grę matematyczną, która będzie ślicznie wyglądać. To ze względu na mnogość cyferek i liczb na planszy. Komórki plastra miodu nadają się do gier rachunkowych, podobnie wzory pajęczyny czy ślimaka. Generalnie nigdy nie będzie to jednak tak urodziwe, jak w grze planszowej nie związanej z kształceniem. Układ tutaj zaprezentowany jest o tyle dobry, że przejrzysty. Nam bardzo podoba się tworzenie schematów, mechanika ta przypomina nam grę logiczną ?Touche?. Manipulacja w ulu sprawia, że nie jest to tylko monotonne liczenie, a kombinowane, jak osiągnąć wyznaczony cel.

http://mlodygiercownik.pl/2017/10/08/recenzja-gry-edukacyjnej-liczne-pszczoly/

Młody Giercownik

ilość recenzji:810

brak oceny 2-11-2017 17:11

Kreatywna nauka matematyki w nowoczesnej aranżacji. Moja recenzja na mlodygiercownik.blog.pl gdzie każdego dnia opisuję inną grę, klocki lub zabawkę kreatywną - zapraszam i polecam ten produkt!