Trefl Gra Kolejka 71,81zł - Gry Planszowe w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Trefl Gra Kolejka

gry / zabawki

 

 • Trefl
 • Wiek 10-14>15
 • Ilość graczy 2 osoby,  3-4 osoby,  5 i więcej
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Trefl Gra Kolejka - opis produktu:Czy ktoś jeszcze pamięta te czasy, kiedy upolowanie w osiedlowym sklepie bloku z marmolady czy wyrobu czekoladopodobnego graniczyło z cudem? Ustaw się jak za czasów PRL w ogonku, zabierz ze sobą na ręku dziecko aby kupić cokolwiek, załatw towar spod lady. Właśnie dzięki grze firmy Trefl KOLEJKA staniesz się częścią wyścigu po kilogram cukru czy herbatę popularną.Nawet opakowanie gry nawiązuje do trudnych czasów, gdzie zakupy były pakowane w beżowy papier. Na początku każdej gry odbywa się dostawa towaru. Do sklepu przyjeżdżają artykuły uprzednio wylosowane z kart dostawy. Zadanie komplikuje się, ponieważ półki świecą pustkami i tylko kombinatorzy ze strategią mogą wrócić z tych łowów ze zdobyczami. Pomogą w tym karty pomocy gracza Matka z dzieckiem na ręku, czy Towar spod lady, które przesuną pionek bliżej upragnionych zakupów.Trzeba jednak być czujnym, gdyż karty Remanent czy Pomyłka w dostawie znacznie opóźnią powrót do domu na tarczy. Na końcu każdej kolejki stoi spekulant. Uważaj na niego!

Jest to wciągająca, rodzinna gra planszowa polegająca na kupieniu wszystkich produktów z listy zakupów. Im więcej graczy, tym lepsza zabawa!

Zaproś do KOLEJKI dziadków, rodziców, przyjaciół. Klimat PRL, kombinowanie i dużo śmiechu gwarantowane!
Zawartość pudełka:
plansza do gry
plansza z samochodami dostawczymi
30 pionków w 6 kolorach
50 kart kolejki w 5 kolorach (po 10 w każdym kolorze)
5 kart listy zakupów
60 kart towarów
15 kart dostawy towarów w 5 kolorach (po 3 w każdym kolorze)
5 kart pomocy gracza
znacznik gracza rozpoczynającego i pionek przekupki
Instrukcja

Ilość graczy: 2-5 graczy
Czas: 60 minut
Wiek: >12 lat


S
Szczegóły

Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

 • -16%
SuperZings Posterunek Policji Magic Box 
99,99 zł 119.03
 • -26%
Fru Blu Bańkowy Tort TM Toys 
72,03 zł 97.33
 • -10%
 • -19%
 • -18%

Zobacz również

 • -19%
 • -41%
Cobi Oonies Oober Zestaw startowy Cobi 
68,66 zł 116.37
 • -37%
 • -15%
Pluszak Fur Balls Pink TM Toys 
70,91 zł 83.42
 • -37%
 • RRecenzje
 • Gry
 • Trefl Gra Kolejka
4.5/5 ( 88 ocen )
  5
  68
  4
  7
  3
  4
  2
  6
  1
  3
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny
 • 12-02-2017
 • 17:11

recenzja nagrodzona 15.00pkt - recenzja tygodnia

Ze szczególną przyjemnością prezentuję Państwu recenzję planszowej gry "Kolejka" wydanej wspólnymi siłami przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Biuro Edukacji Publicznej. Jest ona dla mnie szczególną pozycją i pozytywnym zaskoczeniem, ponieważ wśród wielu dzisiaj wydawanych gier w Polsce i na świecie niesie ze sobą więcej wartości niż tylko ciekawą rozgrywkę.
"Kolejka" została stworzona, by przybliżyć graczom realia życia w Polsce w czasach PRLu. Sam ten fakt zasługuje na uznanie, ponieważ projektowanie gry edukacyjnej w czasach gdy wartość rozrywki mierzy się raczej sukcesem finansowym lub natężeniem akcji, sarkazmu i brutalnych elementów nie jest prostym zadaniem. Twórcy "Kolejki" w mojej opinii stanęli na wysokości tego zadania dając nam do ręki grę oferującą dobrą zabawę i jednocześnie wgląd w trudne czasy, jakimi był PRL.
Rozgrywka polega na mądrym gospodarowaniu pięcioma członkami rodziny w taki sposób, by gracz zrealizował wylosowaną na początku gry listę zakupów. Podczas gdy w naszych obecnych czasach wydaje się to banalnym zadaniem, które bez wyrzutów sumienia zlecilibyśmy do wykonania naszemu dziecku Kolejka z humorem pokazuje, iż w tamtych czasach nie było to takie proste. Gdy zdecydujemy się już ile naszych pionków ma stanąć pod wybranymi sklepami możemy zmienić ich pozycję w kolejce po towar korzystając z takich kart jak np. "Pan tu nie stał!" pozwalających nam wcisnąć się w kolejkę, wyrzucić przeciwnika na jej koniec lub zgarnąć ostatnią sztukę towaru sprzed nosa pozostałych kolejkowiczów. Sytuacja będzie w trakcie gry dynamicznie się kształtować dzięki codziennym dostawom towarów i możliwości handlowania zakupionymi dobrami na targu.
Rozgrywka jest prosta, ciekawa i wciągająca, a to za sprawą dobrze dobranych opisów na planszy i kartach, zaprojektowanych tak, by odwzorowywały realia czasów PRLu. Zarówno treść jak i oprawa graficzna zostały wykonane na bardzo wysokim poziomie, czego uzupełnienie stanowi dobra jakość druku oraz ładne wykonanie prostych drewnianych pionków.
Celowo nie opisuję poszczególnych kart, nie przytaczam opisów i nie wyjaśniam zasad - tego warto doświadczyć samemu. Gra oprócz samej rozrywki oferuje młodym ludziom, którzy nie doświadczyli życia w czasach pustych półek sklepowych wgląd w nieznaną rzeczywistość. Ci z nas, którzy pamiętają dni gdy jedynym dostępnym towarem w sklepie spożywczym był ocet będą mogli cofnąć się w czasie i oddać wspomnieniom.
Dodam, że należę do pokolenia obecnie trzydziestolatków i osobiście nie doświadczyłem życia w tamtych czasach. Opisy PRLowskiej rzeczywistości zamieszczone między zasadami gry oraz komentarze moich rodziców, z którymi chętnie siadam do gry w "Kolejkę" pozwoliły mi jednak zrozumieć niektóre trudności, z którymi Polacy musieli się wtedy zmagać. Wyciągnąłem więc z czasu poświęconego tej grze nie tylko zabawnie i ciekawie spędzone chwile, ale również cenną refleksję. Dzięki Kolejce ponownie doszedłem do wniosku, że pomimo powszechnej krytyki życia w naszym kraju niczego mi nie brakuje, chyba, że sam w mniej lub bardziej świadomy sposób decyduję się o to "coś" nie walczyć.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 25-12-2018
 • 22:51

Fantastyczna gra, troche strategii, trochę kolejek no i oczywiście zakupy. Towar reglamentowany jak papier toaletowy i tyle zabawy. Fantastyczna gra rodzinna czy z przyjaciółki, dla dzieci już od 8 lat (wbrew temu co napisane na pudełku). Super!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 10-06-2018
 • 11:38

Świetny pomysł na grę "strategiczno-zręcznościową", bo dosłownie możemy dwoma palcami odwrócić kolejkę, żeby za wszelką cenę zdobyć pożądany towar. Mechanika dość prosta, choć instrukcję trzeba przeczytać kilka razy. Klimatycznie wykonana gra z dużą dawką śmiechu spodoba się przede wszystkim doświadczonym graczom pamiętającym te czasy (śmiech przez łzy...?). Przy okazji może stworzyć temat do pouczającej rozmowy dla młodszych pokoleń. Polecam!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 7-03-2018
 • 13:37

Są czasem takie produkty, które należy posiadać z uwagi na ich wartość historyczną, wkład w naukę dziecka o przeszłości. Gry będące nie tylko rozrywką, ale przede wszystkim narzędziem dydaktycznym, formą kształcenia poprzez zabawę. Jedną z nich z całą pewnością jest Boże Igrzysko, gdzie facet z zewnątrz ? Martin Wallace (swoją drogą wizjoner gier planszowych) idealnie zobrazował dzieje Rzeczypospolitej Szlacheckiej ? aktualnie gra dostępna tylko na rynku wtórnym, a że kwoty rzędu 400-600 zł za jedną pozycję są dla nas zaporowe ? postanowiłem skupić się na drugiej wyjątkowej pozycji, o podobnych walorach edukacyjnych ? Kolejce.

Opakowanie gry zostało genialnie pomyślane. Dostajemy pudło owinięte w papier z makulatury, przewiązane sznurkiem, ze stemplami tytułu w różnych językach w formie pieczęci do paszportu, jakie wbijało się dawniej na granicach i orzełkiem IPNu z każdej strony. Nie pomijając także podliczeń słupkowych, które były kiedyś normą w sklepach osiedlowych, gdy ekspedientki potrafiły jeszcze sumować ceny bez korzystania z kalkulatora. Wygląda to fantastycznie!

Stylistyka nawiązuje do epoki i kultury komunizmu ? obecne pokolenia młodych graczy z pewnością tych czasów nie pamiętają, dlatego w Kolejkę muszą zagrać, żeby przekonać się, jak egzystowało się, kiedy lady sklepowe świeciły pustkami, a gdy coś się cudem pojawiło ? ludzie przepychali się łokciami i chomikowali towary na zapas.

Plansza gry jest schematyczna, utrzymana w tonacji szarości i wyglądem nie porusza, ale do tych realiów pasuje jak ulał. Przedstawia widok z lotu ptaka na ponure sklepy i kolejki, bazar (jeszcze nie wyparty przez nazwę targ) i pola do układania kart gry. Osobna plansza ze środkami transportu dostawy towarów, dokładana z boku tej bazowej ? fajne ciężarówy, jakie można zobaczyć jeszcze tylko za wschodnią granicą albo na wsiach.

Celem gry jest uzbieranie towarów z naszej listy zakupów ? kto pierwszy ten lepszy! Rozgrywka jest bardzo dynamiczna, a czas płynie jakby inaczej ? przyspiesza! Pora zająć nasze miejsca i czekamy grzecznie na dostawę!

Karty z towarami obrazują typowe produkty, jakie kupowali rodzice ? lub raczej zdobywali ? za naszej młodości, tj. jedzenie ze spożywczego, środki czystości z kiosku, RTV i AGD, meble niejednokrotnie sprzedawane wprost z samochodu, w końcu odzież.

http://mlodygiercownik.pl/2016/04/06/recenzja-gry-planszowej-kolejka/

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 18-01-2018
 • 19:59

Kolejka to najlepsza propozycja na wspólny wieczór z rodzicami! Moi rodzice przeżyli PRL i o staniu w kolejkach mogliby napisać podręcznik;) Dlatego też ta gra to samowyzwalacz zabawnych historii dotyczących tamtych czasów. To gra łącząca pokolenia! Jeśli ktoś nie doświadczył stania w kolejkach rodem z PRLu to nic i tak zapewne wciągnie się w tę niesamowicie zabawną i dowcipną grę. Gra nie jest skomplikowana i jej zasady można szybko opanować. Celem gry jest zdobycie kilku przedmiotów wskazanych na wylosowanej na początku gry karcie np. musisz urządzić komunie i w tym celu należy zdobyć jedzenie, ubranie, krzesło itd. Żeby wszystko zdobyć musisz ustawiać się w sławetnych kolejkach a ilość towaru jest reglamentowana. Co gorsza ktoś przy pomocy odpowiedniej karty może wepchnąć się przed ciebie! Wydanie jest bardzo ładne i wszystkie elementy gry zostały dopracowane na tip top. Jest naprawdę fajna zwłaszcza jeśli gra się w więcej osób, im więcej tym lepiej!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 4-12-2017
 • 11:11

Gra rewelacja, świetna zabawa dla całej rodziny,- dzieci bardzo lubią nią grać. Dużo śmiechu i zabawy. U nas sprawdza się też na "posiadówkach" ze znajomymi. Dla starszych powrót do czasów dzieciństwa, dla młodszych mała nauka historii i paradoksów PRL. Ta gra to klasyk
i hit. Wciągająca, zabawna, wymagająca "kombinowania"- strategii, więc zmuszająca do myślenia. Polecam na długie zimowe wieczory i nie tylko...

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 11-09-2017
 • 16:16

Gra Interesująca. Przenosi nas w czasy kolejek PRLowskich i zakupów na kartki. Dobrze wykonana, choć instrukcja obsługi momentami niejasna - brak w niej konsekwencji w nazewnictwie - mimo, że na początku jest indeks elementów/kart, to w opisie pojawiają się nowe terminy na te same elementy z indeksu. Ogólnie pierwsze kroki dość siermiężne, ale jak się już zrozumie zasady - to hula :) Na początku odczuwałam brak kostki do gry - bo tempo grze narzuca pewna kolejność działań- ale z czasem można się przyzwyczaić. Polecam.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 16-05-2017
 • 21:50

Kolejka - gra, sentyment, historia...? Jest wiele słów które mogą opisać tę planszówkę. Wymaga od graczy sprytu, przebiegłości niekiedy tupetu - dla graczy pamiętających realia dawnego ustroju pozwala poczuć na nowo klimat tamtych dni. Dla młodszych jest lekcją historii. Od tej gry zaczęła się moja przygoda z grami planszowymi. Od tej gry, zmienił się model spędzania czasu ze znajomymi. Kolejka była pozytywną niespodzianką dla człowieka, który uważał że na gry jest już za stary.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 11-05-2017
 • 15:05

Kupując grę kolejka nie miałam pojęcia o czym jest ta gra. Wydawało mi się, że ma to związek z kolejką - pociągiem. Czasów PRL nie pamiętam, gdyż jestem za młoda (rocznik 1983). Kojarzę z opowiadań dziadków i rodziców. Kolejka świetnie oddaje te czasy. Wykonanie gry 10 punktów na 10. Gra jest naprawdę dopracowana. Za opakowanie daję również 10 punktów. Jest dużo kart i pionków, a nie ma możliwości o bałaganie. Sam przebieg gry - bomba. Na prawdę gorąco polecam.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 4-05-2017
 • 08:02

Gra rewelacyjna z potężną dawką dobrego humoru

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 6-03-2017
 • 18:04

Kolejka to jedna z moich ulubionych gier. Pozwala przenieść się w świat naszych rodziców, uczy ekonomicznego myślenia oraz zawiera elementy rywalizacji. Warto obrać pewną strategię w celu uzbierania całej listy zakupów, co jest celem gry. Graficznie świetna, ciekawa, wracam do gry często. Zachęcam do zakupu, naprawdę warto :-)

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 28-02-2017
 • 09:27

Świetna gra planszowa, która z pewnością umili niejeden zimowy wieczór.
Profesjonalna obsługa i szybka dostawa - polecam zakupy z Gandalf.com

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 22-02-2017
 • 14:27

Bardzo bardzo łatwa, przyjemna i nie nudzi się.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 3-01-2017
 • 12:14

Fantastyczna gra. Wciąga każdego gracza. Dzieci były zachwycone a starsza część rodziny przy okazji powspominała stare czasy ;)

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 7-09-2016
 • 08:03

Gra jest rewelacyjna :) polecili mi ją znajomi z Wielkiej Brytanii i jest mega :) zabawna, wciągająca i ma w sobie to coś :) znajomi byli zaskoczeni mega pozytywnie nią :)

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 26-07-2016
 • 22:52

Grałam w Kolejkę u znajomych, w sobotę. Super śmieszna, szczególnie, gdy używa się kart specjalnych :) Polecam!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 5-07-2016
 • 00:00

Rzadko grywam w planszówki, ale ta jest mistrzowska. Wróciłem do czasu swojego dzieciństwa, gdy wystawałem w długich kolejkach do sklepu, a mój dziadek kombinował to tu to tam. Gra pełna humoru, wciągająca i świetnie oddająca ?czar? tamtych czasów. Bardzo, bardzo polecam szczególnie do z dzieciakami ? małym spodoba się sama gra, a rodzice z pewnością przypomną sobie zmierzchłe czasy PRLu ;).

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 6-04-2016
 • 12:34

Najlepsza polska gra planszowa dla większej liczby osób, moja recenzja na mlodygiercownik.blog.pl gdzie każdego dnia opisuję inną grę, zapraszam.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 22-12-2015
 • 09:40

Gra Kolejka- idealna dla poszukiwaczy gier planszowych do szybkich rozgrywek. Podstawa gry- Kolejka to gra dla maksymalnie 5-ciu graczy, ale można ją rozszerzyć do 6 osób dodatkiem Ogonek. Gra bardzo przyjemna, zabawna. Testowałam tę grę w grupie osób od 20 do 50 lat. Gra przywołuje wśród osób, które miały styczność z zakupami na kartki wiele fajnych wspomnień, śmiesznych sytuacji właśnie z kolejek. Dlatego ta gra może być świetnym prezentem zarówno dla młodzieży jak i dorosłych, którzy żyli w "czasach kolejek". Jestem zachwycona tą grą, jest zdecydowanie lepsza od "Pan tu nie stał". Grafiki na planszy, kartach odwzorowują czasy PRLu. Zdecydowanie polecam.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 7-10-2015
 • 19:56

Jeśli ktoś sądził, że w erze superwydajnych komputerów osobistych, zaawansowanych konsol do gier i urządzeń mobilnych stare dobre gry planszowe straciły swój sens istnienia, to "Kolejka" dobitnie udowadnia mu, że wcale tak nie jest. Ten tytuł wręcz udowadnia, że jest inaczej. Że gry planszowe przeżywają swój istny renesans, swoje własne odrodzenie... Odrodzeniem, na swój sposób, jest również sama "Kolejka", czy też może bardziej jest ona pewnego typu retrospekcją, gdyż sięga do przeszłości, jaką niektórzy znają osobiście z PRL-u. Chodzi tu o przypomnienie słynnych dawnych kolejek do sklepów za towarami, których na półkach... po prostu nie było. Maksymalny popyt, przy minimalnej podaży. Gra polega właśnie na uczestnictwie w takich kolejkach, na związanych z tym przepychankach i nieczystych zagrywkach, które miały sprawić, że ktoś się do danej kolejki wciśnie, a ktoś inny z niej wypadnie. Albo ktoś i tak się czuje pewien swego, bo ma ugadane z (niezbyt przyjemną) ekspedientką, że towar będzie specjalnie dla niego przetrzymany pod ladą. Tutaj uczciwość polega tylko na tym, że każdy ma równe szanse. Ale przecież nie każdy potrafi je tak samo wykorzystać, nie każdy ma talent, umiejętności i skrupuły, aby przepychać się łokciami. I w tym cały sęk, aby być bezlitosnym i obrać odpowiednią strategię. Mimo tej brutalności (no dobra, to za mocne słowo) muszę przyznać, że "Kolejka" to doskonale zaprojektowana gra, która daje mnóstwo radości i starszym i młodszym graczom, i tym, którzy PRL znają i pamiętają, i tym, którzy jedynie o nim słyszeli. To gra, która wciąga i angażuje. Od początku do końca. I to jest chyba w tym najważniejsze. (P.S. Wspomnę jeszcze, że gra została bardzo fajnie wydana, tzn. jest estetyczna, wytrzymała, ale przede wszystkim... stylowa!).

Czy recenzja była pomocna?
Gry Planszowe i zabawki dla młodszych i starszych

Odkryj najfajniejsze zabawki dla dzieci i gry planszowe na Gandalf.com.pl! Znajdziesz tu gryzaki, grzechotki i zabawki aktywizujące dla najmłodszych pociech, edukacyjne zabawki interaktywne dla nieco starszych maluchów, a także pluszaki, maskotki, klocki, modele do sklejania, kolejki i zabawki kreatywne. Figurki i zabawki z ulubionych bajek i serii Twojego dziecka, gry sportowe do zabawy na dworze oraz przebrania, stroje, maski, zestawy do wspólnych doświadczeń i akcesoria plastyczne. Na Gandalf.com.pl przygotowaliśmy dla Was także najfajniejsze gry planszowe. Familijne planszówki do gry całą rodziną, tytuły dla młodszych i starszych dzieci, a także gry strategiczne, logiczne, ekonomiczne i fabularne dla dorosłych, które świetnie sprawdzą się podczas każdej imprezy! Znajdziesz tu również bogatą ofertę klocków Lego z najpopularniejszych kolekcji kultowej marki oraz puzzle od 10 do nawet 5 tysięcy elementów. Spraw radość maluchom i odkryj w sobie dziecko razem z Gandalf.com.pl!

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • -Ponadczasowe liczydło wykonane z jasnego, naturalnego drewna jest doskonałą zabawką ogólnorozwojową -Rozwija kreatywność i jest idealną zabawką do nauki cyfr od najmłodszych lat -1,2,3 Liczysz Ty! kształtuje umiejętności logicznego myślenia i koncentracji, a także wspomaga naukę nazywania...

 • Puzzle 500 elementów przedstawiające słoneczniki w wazonie. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 48 x 34 cm. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia kalandrowany papier odbijający światło, pokryty ekologicznymi farbami spożywczymi.

 • Puzzle 100 elementów z bohaterami filmu Iniemamocni 2. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 41x27,5 cm. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia kalandrowany papier odbijający światło i wykorzystanie materiałów ekologicznych. Wymiary obrazka: 41 x 27.5 cm....

 • Puzzle 260 elementów. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 60x40 cm. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia wykorzystanie materiałów ekologicznych.

 • 11.66 zł

  Po ułożeniu powstaje obrazek o wymiarach: 41x27,8 cm. Puzzle znanej marki Trefl wyróżniają się: - zróżnicowaną liczbą i wielkością elementów - atrakcyjnym wzornictwem i popularnymi licencjami - bogatą ofertą wzorów dla najmłodszych - interesującymi kolekcjami dla dorosłych - wysoką...

 • 19.10 zł

  Puzzle 260 elementów z prehistirycznymi gadami. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 60x40 cm. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia wykorzystanie materiałów ekologicznych.