Gra Kieszonkowiec angielski: Bitter Sweet Edgard

gry / zabawki

Producent Edgard
Wiek 6-910-14
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Wyjątkowa gra karciana do nauki angielskich przymiotników.

1 talia = 4 edukacyjne gry towarzyskie!

Zapamiętuj przeciwieństwa, wyszukuj i działaj szybciej niż przeciwnik! Daj się wciągnąć w ekscytującą rozgrywkę, a nawet nie zauważysz, jak szybko nauczysz się ponad 50 najważniejszych angielskich przymiotników!

Kieszonkowiec angielski: Bitter Sweet to wyjątkowa gra karciana do nauki angielskich przymiotników dla każdego fana nauki przez zabawę - mogą grać w nią dzieci już od 9 roku życia.

Kieszonkowiec składa się z jednej talii kart, za pomocą której można zagrać w aż 4 edukacyjne gry towarzyskie: memory, klapek, karuzela, szachraj. Załączona instrukcja szczegółowo wyjaśnia zasady wszystkich wariantów rozgrywki. Do kart dołączony jest również słowniczek z tłumaczeniem angielskich przymiotników użytych na kartach. Intrygujące ilustracje rozbudzają wyobraźnię, a rozgrywka dostarcza wielu emocji!

Do współpracy przy serii KIESZONKOWIEC zostali zaproszeni utalentowani polscy ilustratorzy - Bitter Sweet w ciekawy sposób zilustrowała Marta Ruszkowska. Nad stroną merytoryczną czuwała Dorota Kondrat, nauczycielka języka angielskiego i twórczyni niestandardowych projektów edukacyjnych.

Wygodny format kart sprawia, że zmieszczą się w kieszeni i sprawdzą w każdych okolicznościach - w domu, w podróży czy w szkole. Kieszonkowiec to wyjątkowa gra dla całej rodziny, który uczy, bawiąc.

Efekt uboczny grania: nauczysz się najważniejszych angielskich przymiotników!

Liczba graczy: 2 - 8 osób
Wiek:od 9 lat
Czas gry: ok. 10 - 20 minut.
S
Szczegóły
Dział: Gry / Zabawki
Producent: Edgard
Wiek: 6-9 , 10-14
Ilość graczy: 2 osoby , 3-4 osoby , 5 i wiecej

RECENZJE - Gry / Zabawki - Gra Kieszonkowiec angielski: Bitter Sweet

4.6/5 ( 5 ocen )
  • 5
    4
  • 4
    0
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

Młody Giercownik

ilość recenzji:810

brak oceny 6-03-2018 13:53

Gry z serii ?Kieszonkowiec? znakomicie sprawdzają się dla dzieci uczących się w szkole podstawowej, ponieważ świetnie obrazują przedstawiane zagadnienia. Znajdziemy tutaj tematykę z matematyki i angielskiego. Tym razem zapraszamy was do nauki przymiotników.

?Bitter sweet? to talia kart dla użytkowników w wieku od 9 lat, ale jest to oczywiście granica umowna uzależniona od naszych umiejętności językowych. Liczba graczy 2-8 osób, w zależności od rodzaju gry, a mamy ich kilka: ?Klapek? (2-5 graczy), ?Szachraj? (3-6 graczy), ?Memory? (2-8 graczy), ?Karuzela? (3-8 graczy). Czas zabawy to ok. 10-20 minut, w opakowaniu znajduje się instrukcja i karta ukazująca zakres słownictwa.

Karty klasycznych rozmiarów i formatu papieru. Kreska grafika kolorowa i wywołująca właściwe skojarzenia, ale obrazki przypominają nam bardziej ekspresję rodem z plakatu niż z bajek, zatem i starsi gracze będą zadowoleni.

Wszystkie gry są nam znajome, ponieważ w serii ?Kieszonkowiec? rozgrywki powtarzają się i uzupełniają, dzięki czemu ucząc się przykładowo czasowników, z łatwością przechodzimy do zabaw z przymiotnikami. Możemy także łączyć talie ze sobą i stosować w tych samych typach gier.

?Karuzela? polega na zebraniu przynajmniej dwóch par, a każdy z graczy pozbywa się niepasującej karty podając ją do sąsiada.

?Memory? to klasyczna gra pamięciowa polegająca na poszukiwaniu par w zakrytym układzie kart.

?Szachraj? to znany starszym graczom ?Piotruś? ? schodzimy z par, a osoba z najmniejszą liczbą kart na ręce w ciemno ciągnie ją od kompanów. Na koniec pozostanie ?Szachraj? bez pary, w tym przypadku jest to karta z głową kota z przymiotnikiem ?serious?.

?Klapek? ? gracze wykładają jednocześnie pojedyncze karty i pierwsza osoba, która znajdzie parę zyskuje pierwsze punkty. Kto uzbiera ich najwięcej wygrywa partię.

Odmienne określenia i cechy ukazane na kartach łatwo zrozumieć i rozpoznać. Każda para to na ogół ten sam rodzaj zwierzęcia, przedmiotu czy scenka, ale w odmiennej aranżacji ? różne kolory, wyraz twarzy, wystrój i przestrzeń, rozmiar lub waga czy poza postaci. Przykłady obrazów o przeciwnych znaczeniach to chociażby piórka i gościu ze słoniem na plecach, kowadło i poduszka, słońce i księżyc, fryzura afto i proste długie włosy. Nam bardzo spodobał się stary ?maluch?, czyli Fiat 126p oraz sportowy kabriolet będący jego kosztowną kontrą.

http://mlodygiercownik.pl/2017/05/06/recenzja-gry-edukacyjnej-bitter-sweet/