Gra Karty Uno W2085 - gra planszowa Mattel | Sklep Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Gra Karty Uno - Mattel

W2085

 • Promocja
  image-promocja

gry / zabawki

 • Mattel
 • Wiek 6-9
 • Ilość graczy 2 osoby,  3-4 osoby,  5 i więcej
 • Wysyłka jutro
  Ten produkt zamówiony do godz. 6 zostanie wysłany jeszcze dzisiaj! Dotyczy zamówień potwierdzonych, opłaconych przez pobranie, PayU, kartą.
 • Odbiór w Łodzi już jutro

 • Kup grę Gra Basia w zoo i otrzymaj gratis na Gandalf.com.pl

Gra Karty Uno, W2085 - opis produktu:

Gra Uno - historiaUno (czyli jeden) to amerykańska gra karciana. Rozgrywkę prowadzi się specjalną talią. Karty Uno opracowała w 1971 roku Merle Robbins, mieszkająca wówczas na przedmieściach Cincinnati. Gra wciągnęła jej rodzinę i przyjaciół, dlatego autorka postanowiła zainwestować 8 tys. dolarów w wykonanie 5 tys. kopii Uno. Początkowo Uno gra była dostępna w jej zakładzie fryzjerskim, później zaczęły dystrybuować ją również lokalne firmy. Z czasem Merle Robbins sprzedała prawa do gry Robertowi Tezakowi, właścicielowi zakładu pogrzebowego w Joliet w Illinois, za 50 tys. dolarów plus tantiemy - 10 centów za grę. By rozpowszechnić grę karcianą Uno, Tezak założył firmę International Games Inc. Biuro miało siedzibę obok zakładu pogrzebowego. W 1992 roku przedsiębiorstwo stało się częścią firmy Mattel. Od tego czasu to ona wydaje grę Uno.Karty Uno - jak wygląda talia?


W najnowszej wersji Uno gry talia liczy 112 kart. Znajdziemy w niej po 19 kart każdego koloru (żółte, niebieskie, czerwone i zielone), a także karty funkcyjne: 8 Zmiana kierunku, 8 Postój, 8 Weź dwie, 4 Wybierz kolor, 4 Wybierz kolor+weź cztery oraz 1 Zamiana kart. Nowe wydanie gry Uno zawiera również 3 dzikie karty. Gracze mogą dzięki nim wymyślać dla rywali różne wyzwania.Uno gra - zasadyGra karciana Uno dedykowana jest dla 2-10 graczy w wieku od 7 lat. Polega na tym, by w każdej rundzie jak najszybciej pozbyć się swoich kart i zdobyć punkty za karty, które pozostaną w rękach innych graczy. Punkty są sumowane. Zwycięża gracz, który jako pierwszy zdobędzie ich 500. Na początku gry w Uno każda z osób ciągnie jedną kartę. Gracz, który wylosuje największą cyfrę, rozdaje każdemu po 7 kart. Pozostałe kładzie rewersem do góry, tworząc stos losowania. Odkrywa górną kartę, rozpoczynając tym samym stos rozgrywki. Gracze mają teraz za zadanie położyć na nim kartę Uno, która ma taki sam kolor, symbol lub cyfrę. Jeśli nie ma takiej w ręce, musi dobrać ze stosu losowania. Gracz może nie dołożyć żadnej karty, nawet jeśli ma pasującą. Musi wtedy jednak dobrać nową. Koniec rozgrywki następuje, gdy któryś z graczy wyłoży przedostatnią kartę i krzyknie UNO!

Gra w Uno - karty specjalneKażda karta specjalna ma określoną funkcję. Weź dwie oznacza, że kolejny gracz musi wziąć musi dobrać 2 karty ze stosu losowania. Zmiana kierunku zmienia kierunek gry. Karta Uno Postój sprawia, że następny gracz traci kolejkę. Osoba, która zagra Wybierz kolor ustala, od jakiego koloru będzie kontynuowana rozgrywka. Podobnie działa Wybierz kolor+weź cztery, z tą różnicą, że kolejny gracz musi dobrać 4 karty. Korzystając z Zamiany kart gracz może wymienić z innym graczem wszystkie karty z ręki. Nową edycję gry w Uno urozmaicono także dzikimi kartami Zadanie specjalne, które umożliwiają zapisanie dowolnej, własnej zasady.

Gra karciana Uno - edycje specjalneGra Uno doczekała się wielu edycji specjalnych. W 2017 roku firma Mattel wydała na przykład wersję Uno Color Add, dla osób cierpiących na ślepotę barw. Ponadto dostępne są różne wersje kart Uno wzbogacone ilustracjami, np. bohaterami bajek Barbie, Auta, Monster High, czy Wojownicze Żółwie Ninja. Najnowszą wersją gry karcianej Uno jest gra Dos. Cel gry pozostaje taki sam, lecz zamiast jednego stosu rozgrywki tworzone są dwa. Gracz, któremu pozostaną w ręce dwie karty, musi krzyknąć DOS!

Uno - opinie


Nie jesteś przekonany, czy powinieneś zakupić Uno?
Opinie o grze znajdziesz w sklepie Gandalf. Zachęcamy naszych użytkowników do pozostawiania recenzji ulubionych (i nie tylko) produktów.
Zapoznaj się z nimi i przekonaj, że warto wejść w posiadanie nowej gry planszowej.
Przetestowałeś już grę planszową Uno?
Opinią koniecznie podziel się z innymi Klientami Gandalfa.S
Szczegóły

RECENZJE - Gry - Gra Karty Uno, W2085

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 55 ocen )
 • 5
  36
 • 4
  8
 • 3
  4
 • 2
  4
 • 1
  3

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Erni2015

ilość recenzji:302

brak oceny 27-07-2018 21:29

Uno to talia składająca się z ponad stu kart. Na początku rozgrywki każdy z graczy otrzymuje 7 kart, a jedna ląduje na środku stołu. Karty oznaczone są kolorami i cyframi,a część z nich symbolami, pozwalającymi na zagranie specjalnych akcji. Gracze po kolei dorzucają do kart w stole jedną swoją kartę, próbując dopasować ją cyfrą lub kolorem do tych już wyłożonych; jeżeli nie mają odpowiedniej karty, dobierają jedną lub kilka z talii. Można również zagrywać karty specjalne, które zmuszają przeciwników do ominięcia kolejki, dobrania kilku dodatkowych kart lub pozwalają zmienić aktualnie dominujący kolor. Wygrywa gracz, który jako pierwszy pozbędzie się swoich kart. Tyle w skrócie na temat zasad. Proste i do nauczenia już przy pierwszej rozgrywce.
Prostota zasad jest domeną wielu bardzo dobrych gier, ale Uno moim zdaniem do takich nie należy. Jej korzenie sięgają roku 1971; zapewne wówczas gra robiła niezłą furorę, ale dziś, w dobie zdecydowanie ambitniejszych i ciekawszych planszówek, ja stawiam ją na jednej półce z takimi przejadłymi klasykami jak Chińczyk czy Monopol. Już przy pierwszej rozgrywce wiedziałem, że Uno nie jest grą dla mnie - jako dla gracza w miarę zaawansowanego i w miarę obytego w świecie współczesnych planszówek i karcianek. Tu po prostu wieje nudą. Albo mam kartę i się jej pozbędę, albo nie mam i muszę dobrać kolejną, i może jeszcze jedną, a może jeszcze z dziesięć, ewentualnie podłożę świnię temu obok i niech on bierze ze cztery dodatkowe karty; a później świnię pewnie ktoś podłoży mi. I tak w kółko, dopóki komuś zejdzie wreszcie ostatnia karta albo wyczerpie się stos na stole.
Emocji jak na lekarstwo, a próba rozkręcenia gry poprzez zagranie kart specjalnych jest jak burza w szklance wody, coś jak wyłożenie pary kart w popularnej karcianej Wojnie. Klimatu zero. Wczucia się w rozgrywkę zero. Otoczki fabularnej brak. Karty nijakie, mało atrakcyjne wizualnie. Strategia niepotrzebna. Kombinować nie ma z czym. Rozgrywka monotonna i czasem przedłużająca się niemiłosiernie. Nie, nie widzę w tej grze nic fajnego. Wiem, że jako stary koń pewnie nie rozumiem frajdy, jaką Uno może dać maluchom (bo to przede wszystkim produkt dla nich), ale z drugiej strony, jako ojciec, dysponuję zdecydowanie lepszym planszówkowo-karcianym arsenałem, który wytaczam podczas rozgrywek ze swoją 9-letnią córką, a przy którym Uno to pod każdym względem bardzo ubogi krewny.
Na plus zaliczyć mogę cenę (za dwie dychy trudno dostać aż tak pokaźną ilościowo talię niestandardowych kart) oraz trzy puste karty, na których możemy własnoręcznie, według własnego pomysłu skomponować akcje specjalne i tchnąć w Uno nieco więcej życia. Z plusów to jednak byłoby na tyle. Ogólnie - przereklamowana płycizna.

Czy recenzja była pomocna?

Goja

ilość recenzji:3

brak oceny 16-02-2017 13:58

Klasyczna gra UNO, pozycja, bez ktorej trudno przetrwac zimowe wieczory i kazda impreze, dla dzieci i doroslych, familijna, prosta gra, ktora wciaga!
Polecam od lat 5-u to 105-u!

Czy recenzja była pomocna?

e-tacin.pl

ilość recenzji:10

brak oceny 18-08-2016 14:27

Zasady gry są bardzo podobne do Makao, jednak niech to nie powoduje niechęci do tej talii. Dzięki kolorowym kartom i wielkim cyfrom gra jest idealna dla dzieci. Mimo sugerowanego wieku 7+, w tą grę z powodzeniem gra czterolatek. I to jak gra. Wygrywa z nami. Dodatkowe karty specjalne powodują, że rozgrywka jest nieprzewidywalna i mimo posiadania ostatniej karty w ręce, możemy jeszcze przegrać. Super gra na wakacje, imprezę czy rodzinną rozrywkę. Tą grę zabieramy zawsze ze sobą na spacer, nigdy nie wiadomo gdzie i kiedy najdzie nas ochota na partyjkę UNO.

Czy recenzja była pomocna?