Gra Ewolucja 124,18zł - Gry Planszowe w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Gra Ewolucja

gry / zabawki

 

 • Producent Egmont
 • Wiek 10-14>15
 • Ilość graczy 2 osoby,  3-4 osoby,  5 i więcej
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Gra Ewolucja - opis produktu:

Pokieruj ewolucją swojego gatunku i walcz o przetrwanie!

Wolisz znosić jajka, czy mieć długą szyję? Być płodnym zbieraczem, czy rogatym padlinożercą?

W grze Ewolucja rozwijasz swoje gatunki zwierząt w zmiennym ekosystemie. Wobec ciągłego braku pożywienia i zagrożenia atakiem drapieżników twoje gatunki będą musiały się adaptować, aby przetrwać.

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów zwycięstwa poprzez wyżywienie swoich gatunków zwierząt, zwiększenie ich populacji i dokonanie ewolucyjnych zmian zapewniających im jak najlepsze przystosowanie, a w konsekwencji przetrwanie.Na końcu rozgrywki gracze otrzymują punkty za:

Pożywienie, które ich gatunki skonsumowały w trakcie rozgrywki.
Populacje gatunków, które przetrwały.
Karty cech gatunków, które przetrwały.

Ewolucja to ciekawa, średnio ciężka gra z mocną interakcją, która spodoba się zarówno zaawansowanym graczom, jak i tym, którzy dopiero zaczynają poznawać bardziej skomplikowane gry planszowe.

Wydanie polskie.

Zawartość pudełka:
dinozaur pierwszego gracza
zasłonki graczy
talia kart cech
żetony
planszetki rozmiar / populacja
instrukcja

Liczba graczy: 2 - 6 osób
Wiek: od 12 lat
Czas gry: ok. 50 - 70 minut.


S
Szczegóły
 • RRecenzje
 • Gry
 • Gra Ewolucja
4.5/5 ( 13 ocen )
  5
  10
  4
  0
  3
  3
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny
 • 6-03-2018
 • 12:20

Na pudełku kolorowy diabeł, nam nie taki straszny, ponieważ podobny do naszej jaszczury Agamy. Po otwarciu pudełka ukazuje się wdzięczny tytuł instrukcji gry, ?The rules of evolution?, czujemy się, jakbyśmy otwierali pamiętnik z wyprawy lub rozprawę naukową samego Darwina.

Gra dla osób w wieku od 12 lat w składzie 2-6 uczestników rozgrywki, która zajmuje przynajmniej godzinę.

Wydaje się, że wewnątrz opakowania mamy całkiem sporo wolnej przestrzeni, ale już po zgięciu ekranów zasłaniających nasze punkty pożywienia, cieszymy się, że mieszczą się one swobodnie. Dziecku najbardziej spodoba się znacznik pierwszego gracza ? ogromny dinozaur jest tak widowiskowy, że sami mamy ochotę nim pospacerować po pokoju. Mamy też plansze gatunku dla naszych podopiecznych posiadające rewelacyjne otworki na kosteczki oznaczające poziom rozmiarów ciała lub wielkości populacji ? problem strącenia i pogubienia znaczników ograniczony do minimum. Sporo tutaj żetonów pożywienia, które zużyte (a może raczej przeżute) przez nasze zwierzęta staną się punktami. Wreszcie genialnie zilustrowane karty.

Karty pełnią tu rolę miernika pożywienia, które pojawia się przy zbiorniku wodnym oraz cech wyznaczających kierunek rozwoju naszych gatunków. Ilustracje są genialne, nam przypominają animowany serial z dzieciństwa ?Było sobie życie?, ale tam częściej pokazywano organizm od środka, a tutaj od zewnętrznej strony. Patrząc na karty cech mamy odczucie korzystania z pomocy naukowej z biologii, od nas ogromny pozytyw za te oryginalne obrazy.

Podczas rozgrywki będziemy żywili nasze gatunki, rozwijali je poprzez karty cech, zwiększali ich populację i rozmiary ciała, żeby mogły obronić się przed mięsożernymi drapieżnikami, tworzyć nowe gatunki, które mogą wspierać się wzajemnie lub ginąć w paszczy naszego kolegi.

Każdy z graczy otrzymuje trzy karty cech, plus jedną za każdą planszę, którą posiada ? zabawę zaczynamy jednak z pojedynczymi gatunkami. Każdy z nas wybiera jedną z kart trzymanych na ręce i przeznacza ją na pokarm kładąc na zbiorniku wody ? ilość strawy dla wegetarian to cyfra w prawym dolnym rogu karty. Następnie zagrywamy resztę kart.

Możemy kartę odrzucić, aby otrzymać planszę nowego gatunku lub przesunąć znacznik ? wzrost populacji lub rozmiarów ciała. Warto również uzbroić już posiadany gatunek w nowe, potężne cechy, wtedy zagrywamy zakrytą kartę przy odpowiedniej planszy. Akcje te gracze wykonują na zmianę. Kiedy wszystkie karty mamy zagospodarowane, ujawniamy je jednocześnie. Karty przy zbiorniku wody zamieniane są na żetony roślinek, którymi będziemy się dzielić.

Nadchodzi czas żywienia. Rozdzielamy pojedyncze żetony, każdy otrzymuje po jednym (chyba, że cecha pokazuje inaczej), ewentualnie jeśli mamy mięsożercę, to atakujemy jeden gatunek. Akcja ta trwa do momentu, aż wszyscy się najedzą lub skończy się pożywienie. Żetony pokarmu układamy na planszy gatunku, możemy teraz łatwo porównać ilość strawy z wielkością populacji. Gdy pokarmu nie wystarcza, populacja maleje, przemieszczamy znacznik w stronę żetonu pokarmu. Wszystko, co strawione, co zaspokoiło głód wędruje za nasze zasłonki, jako punkty.

Sama mechanika, jak widać jest bardzo prosta, magia tej gry to umiejętny dobór kart cech, które zaraz opiszemy.

?Ostrzeganie? ? gatunki po lewej i prawej stronie posiadającego tą cechę mogą być atakowane przez mięsożercę tylko z ?Zasadzki?. ?Zasadzka? ? gatunek ignoruje kartę ?Ostrzeganie? podczas ataku. ?Ryjące? nory w ziemi ? są atakowane tylko w momencie, kiedy są głodne (opuszczają wtedy bezpieczną kryjówkę). ?Mięsożerca? ? atakuje inne gatunki mające ciało mniejszych rozmiarów, nigdy nie posila się roślinnością. ?Twarda skorupa? ? dodaje wartość ?4? do rozmiaru ciała w momencie, gdy jest atakowany. ?Rogi? ? kiedy mięsożerca nas zaatakuje, zmniejsza się jego populacja o ?1?. ?Inteligencja? ? odrzucamy karty z ręki, aby ignorować negatywne dla mięsożercy skutki kart cech obronnych (szare barwy) lub dla roślinożernych ? za każdą odrzuconą kartę z ręki bierzemy z banku gry (poza zbiornikiem wody) dwa żetony pożywienia. ?Wspinaczka? ? mięsożerca nie może atakować tych u góry, chyba, że sam potrafi się wdrapywać posiadając daną umiejętność. ?Kooperacja? ? kiedy ten gatunek bierze pożywienie, dobieramy kolejny z tego samego źródła dla gatunku po prawej stronie. ?Stado obronne? ? jesteśmy stłoczeni w jedną grupę, atakuje nas tylko mięsożerca o większej populacji. ?Długa szyja? ? podczas odkrywania kart pożywienia, bierzemy pojedynczy żeton jedzenia roślinnego z banku gry. ?Polowanie w grupie? ? zwiększamy nasz rozmiar ciała o wartość populacji podczas ataku. ?Padlinożerca? ? po ataku drapieżnikiem dobieramy pojedynczy żeton mięsnego pożywienia z banku gry. ?Tkanka tłuszczona? ? nawet kiedy gatunek nie jest głodny, gromadzi żetony pokarmu na karcie (zapasy do wielkości rozmiaru ciała), przy odkrywaniu kolejnych kart pożywienia, zgromadzone żetony przenosimy na kartę gatunku, jeśli kartę oddamy to trafiają za zasłonkę, jako punkty. ?Płodność? ? dodaje ?1? do populacji, jeśli w zbiorniku wodnym jest pożywienie, zanim odkryjemy kolejne karty rozmnożenia pożywienia. ?Plądrowanie? ? bierzemy dodatkowe jedzenie kiedy korzystamy z ?Kooperacji?, ?Długiej szyi? lub ?Inteligencji?, a także pożywienia w zbiorniku wody. ?Symbioza? ? gatunek nie może być atakowany, gdy ten po jego prawej stronie ma większy rozmiar ciała od niego.

http://mlodygiercownik.pl/2017/10/15/recenzja-gry-planszowej-evolution/

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 2-11-2017
 • 16:05

U nas na stole praktycznie każdego dnia pomimo, że mamy w wersji angielskiej i sami tłumaczyliśmy karty. Jedna z najlepszych gier wydanych w tym roku, przypuszczam, że będzie w podsumowaniu hitów pod koniec grudnia. Moja recenzja na mlodygiercownik.blog.pl gdzie każdego dnia opisuję inną grę, klocki lub zabawkę kreatywną - zapraszam i polecam ten produkt!

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -20%
Interaktywne Dzikie Zwierzęta Czytaj z Albikiem Albi 
27,99 zł 34.99
Zapowiedź - październik 2019
 • -20%
Interaktywne Środki Transportu Czytaj z Albikiem Albi 
27,99 zł 34.99
Zapowiedź - październik 2019
 • -20%
Interaktywne Zwierzęta Domowe Czytaj z Albikiem Albi 
27,99 zł 34.99
Zapowiedź - październik 2019
 • -20%
Interaktywne Codzienne Czynności Czytaj z Albikiem Albi 
27,99 zł 34.99
Zapowiedź - październik 2019
 • -20%
Interaktywne Zawody - Weterynarze Czytaj z Albikiem Albi 
35,98 zł 44.98
Zapowiedź - 5 tydzien wrzesień 2019
 • -20%
Interaktywne Zawody - Strażacy Czytaj z Albikiem Albi 
35,98 zł 44.98
Zapowiedź - 5 tydzien wrzesień 2019
 • -20%
Interaktywne Zawody - Lekarze Czytaj z Albikiem Albi 
35,98 zł 44.98
Zapowiedź - 5 tydzien wrzesień 2019
 • -20%
Interaktywne Zawody - Śmieciarze Czytaj z Albikiem Albi 
35,98 zł 44.98
Zapowiedź - 5 tydzien wrzesień 2019
Gry Planszowe i zabawki dla młodszych i starszych

Odkryj najfajniejsze zabawki dla dzieci i gry planszowe na Gandalf.com.pl! Znajdziesz tu gryzaki, grzechotki i zabawki aktywizujące dla najmłodszych pociech, edukacyjne zabawki interaktywne dla nieco starszych maluchów, a także pluszaki, maskotki, klocki, modele do sklejania, kolejki i zabawki kreatywne. Figurki i zabawki z ulubionych bajek i serii Twojego dziecka, gry sportowe do zabawy na dworze oraz przebrania, stroje, maski, zestawy do wspólnych doświadczeń i akcesoria plastyczne. Na Gandalf.com.pl przygotowaliśmy dla Was także najfajniejsze gry planszowe. Familijne planszówki do gry całą rodziną, tytuły dla młodszych i starszych dzieci, a także gry strategiczne, logiczne, ekonomiczne i fabularne dla dorosłych, które świetnie sprawdzą się podczas każdej imprezy! Znajdziesz tu również bogatą ofertę klocków Lego z najpopularniejszych kolekcji kultowej marki oraz puzzle od 10 do nawet 5 tysięcy elementów. Spraw radość maluchom i odkryj w sobie dziecko razem z Gandalf.com.pl!

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • - On wygląda na człowieka, który nie zna się na żartach. - A czy zna się na banknotach? Stawka większa niż życie. Odc. 4, Café Rose Rok 1942. Hans Kloss wyrusza w niebezpieczną podróż do Stambułu. Będzie tam musiał zmierzyć się nie tylko z niemieckim aparatem SD, ale także trafi na...

 • 184.05 zł
  108.58 zł

  Rozpocznij swoją misję wywiadowczą jako agent J23. Kultowy serial Stawka większa niż życie doczekał się swojej adaptacji na grę planszową. Ta rozbudowana gra o unikalnej mechanice pozwala pokierować losami bohaterów, organizować zasadzki, inicjować rozmowy, zamachy. Klimat podkreślają...

 • 137.69 zł
  123.92 zł

  Gra oparta na kultowym serialu Stanisława Barei. Gra na bazie popularnego serialu o peerelowskiej rzeczywistości ukazanej poprzez pryzmat perypetii taksówkarzy fikcyjnego przedsiębiorstwa taksówkowego.W grze Zmiennicy gracze prowadząc swoje taksówki, zabierają i przewożą pasażerów (Głównych...

 • Ojciec Mateusz - Tajemnicze zagadki Sandomierza, to gra inspirowana niezwykle popularnym serialem TVP. Podczas gry Gracze wcielają się w role detektywów, którzy wspierani przez tytułowego bohatera starają się udaremnić poczynania przestępców. Gracze będą musieli na różne sposoby przezwyciężyć...

 • 151.11 zł
  77.06 zł

  Gra planszowa oparta na fabule popularnego serialu TVP o perypetiach mieszkańców bloku na warszawskim Ursynowie, zabarwiona zjadliwą ironią i kpiną z peerelowskiej rzeczywistości. Prowincjonalny dygnitarz partyjny Stanisław Anioł obejmuje stanowisko gospodarza domu. Szybko ujawnia się jako...

 • 42.88 zł
  39.45 zł

  To książka na pewno nie dla ortodoksów religijnych, nie dla wyznawców PiS-u czy `religii smoleńskiej`, dla których będzie solidnym policzkiem, ani też dla osób mówiących, że `aborcja jest OK`. Nie dla wojujących feministek ani zacietrzewionych osób ze środowisk LGTB. Nie dla kiboli, nazioli i...