Gra Europe Divided (edycja polska) - gra planszowa PHALANX | Sklep Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Gra Europe Divided (edycja polska) PHALANX

 • Promocja
  image-promocja

gry / zabawki

 • Producent PHALANX
 • Wiek 10-14, >15
 • Ilość graczy 2 osoby
 • Wysyłka 24h + czas dostawy
  Wyślemy jeszcze dziś!

Gra Europe Divided (edycja polska) - opis produktu:

Europe Divided to hybryda gry euro i gry wojennej, której tematem jest współczesna geopolityka. Cechuje ją szybka i trzymająca w napięciu rozgrywka, w której czasie gracze staną przed trudnymi politycznymi wyborami. Jeden ruch może zaważyć nad przejęciem lub utratą kontroli nad strategicznym regionem. Szczęście nie gra tu roli, kości nie będą rzucane. Liczą się jedynie umiejętności gracza i przyjęta strategia działania.

Kto panuje nad Europą Wschodnią, panuje nad Heartlandem,
Kto panuje nad Heartlandem, panuje nad Światową Wyspą,
Kto panuje nad Światową Wyspą, panuje nad Światem.
Sir Halford Mackinder, 1919

Zakończenie Zimnej Wojny wprowadziło Europę w epokę rozwoju.
Europa Środkowa i Wschodnia zrzuciła z siebie jarzmo dyktatorskich rządów i zapragnęła umocnić odzyskaną demokrację. Kraje tego regionu postrzegały integrację europejską jako gwarancję, że nie trafią ponownie do rosyjskiej strefy wpływów. Unia Europejska i NATO zapewniały bezpieczeństwo, a członkostwo w UE miało być podwaliną sukcesu gospodarczego. Rosja - cień dawnej potęgi Związku Radzieckiego - nie mogła zrobić nic, by zahamować wzrost wpływów europejskich.

I wtedy wszystko się zmieniło.

Ceny ropy naftowej poszybowały w górę, wspomagając rosyjską gospodarkę. Do władzy doszedł Władymir Putin, który - pomimo politycznych zawirowań - niezmiennie cieszy się dużą popularnością społeczeństwa. W 2008 roku wybuchła wojna między Rosją i Gruzją, która otwarcie aspirowała do NATO. Rozpoczęło się odrodzenie rosyjskiej potęgi, czego przykładem była aneksja Krymu w 2014 roku oraz interwencja we wschodniej Ukrainie.

W grze Europe Divided prowadzić będziecie jedną z dwóch potęg: Zachodnią Europę (kontrolując zarówno NATO, jak i Unię Europejską) lub Rosję. Polityczne i militarne wpływy graczy będą się ścierać w walce o kontrolę nad Europą Środkową i Wschodnią oraz nad Kaukazem. Europa jest potężna i bogata, ale też zbiurokratyzowana i opieszała w działaniu. Rosji brak potencjału Europy, ale za to jest w stanie błyskawicznie reagować.

Gracze zdobywają punkty poprzez osiąganie politycznej dominacji w spornych regionach Europy Środkowej, Wschodniej i na Kaukazie. Mogą także zyskać punkty za wygrywanie na swoją korzyść historycznych wydarzeń. Rozgrywka, oparta na szybkiej mechanice card driven, jest bogata w historyczne nawiązania, uwypukla także potencjalne ogniska współczesnych kryzysów. Gracze wykorzystują karty poszczególnych krajów do uzyskania wpływów politycznych i militarnych, zwiększenia zasobów finansowych oraz zapewnienia obecności swoich wojsk. Elegancki mechanizm zarządzania talią powoduje osłabienie możliwości talii gracza w miarę wzrostu jego wpływów, kreując dylemat pomiędzy chęcią rozwoju, a obawą przed nadmiernym rozciągnięciem wpływów.

Czy Aksamitna rewolucja spowoduje podział Czechosłowacji? Jak zakończy się wojna w Bośni? Gracze zdecydują o przebiegu historii na przełomie XX i XXI wieku.

Najważniejsze cechy Europe Divided:
Asymetryczna, pozbawiona losowości rozgrywka
Unikatowy i aktualny temat współczesnej geopolityki
Mechanika card-driven, zapewniająca emocje i regrywalność
Wspaniała szata graficzna i ekskluzywne wykonanie

Zawartość pudełka:
Plansza do gry
Instrukcja
2 karty pomocy graczy
40 kart (rozmiar 80x120 mm)
60 kart (rozmiar 58x88 mm)
88 żetonów
36 kostek sześciościennych
10 woreczków strunowych
wypraska na elementy

Wiek: 14+
Liczba graczy: 2 osoby
Czas gry: około 90 minutS
Szczegóły

Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Gry - Gra Europe Divided (edycja polska)

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: