Trefl Gra Europa Mały Odkrywca 21,78zł - Gry Planszowe w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Trefl Gra Europa Mały Odkrywca

gry / zabawki

 

 • Trefl
 • z serii Mały Odkrywca
 • Wiek 6-910-14
 • Ilość graczy 2 osoby,  3-4 osoby
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Trefl Gra Europa Mały Odkrywca - opis produktu:

Europa to gra, w której sprawdzisz swoją wiedzę na temat naszego kontynentu. Dzięki niej poznasz flagi, stolice i języki państw europejskich, a także najważniejsze budowle.
Jest to gra o walorach edukacyjnych z pięcioma emocjonującymi wariantami - doskonałe połączenie zabawy i nauki.
Europa świetnie sprawdzi się w domu, w szkole i w podróży.

Gra dla 2-4 osób w wieku powyżej 6 lat.


S
Szczegóły

Zobacz również

 • -17%
 • -26%
Simba Lalka Steffi w Glam SUV Simba Toys 
87,27 zł 117.93
 • -15%
Peppa Piekarnia Świnki Peppy TM Toys 
88,93 zł 104.62
Trefl Puzzle 2w1 + memos - Kraina Lodu 2  
17,54 zł
 • RRecenzje
 • Gry
 • Trefl Gra Europa Mały Odkrywca
4.3/5 ( 7 ocen )
  5
  4
  4
  2
  3
  0
  2
  1
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Młody Giercownik

 • 6-03-2018
 • 21:19

Ostatnio dużo u nas gier edukacyjnych, ale nadmiar wiedzy raczej nie szkodzi, inteligentne dzieci to przyszłość narodu. Dzisiaj dokształcamy się z geografii w zakresie szkoły podstawowej.

W serii ?Mały Odkrywca idzie do szkoły? ukazały się: ?Europa?, ?Mistrz wiedzy?, ?Ciało człowieka?, ?English for you?, zatem tematyka jest różnorodna. Zapraszamy do recenzji pierwszego z wymienionych tytułów.

Gra dla 2-4 dzieci w wieku od 6 lat, zajmuje ok. 20-30 minut. W opakowaniu znajdziemy 47 kart z nazwą kraju, stolicą, powierzchnią i językiem urzędowym, 8 kart specjalnych (4 pary kart Start-Meta), mapę Europy, żetony graczy do zbierania ? 4 układanki przedstawiające mapki starego kontynentu.

Jest to pozycja bazująca na kartach, zacznijmy więc od ich opisu. Każda z nich informuje nas o najważniejszych danych związanych z danym państwem, w tym z pokazanymi na ilustracjach: flagą oraz położeniem. Nas bardzo cieszy, że widzimy także charakterystyczne zabytki w każdym z krajów ? ładne obrazki z podpisami, dla miłośników turystyki to zawsze duża zaleta.

Produkt można wykorzystać na wiele sposobów, gdyż mamy aż pięć wariantów zabawy!

Pierwsza opcja polega na ułożeniu talii kart, a dzieci widząc flagę i położenie państwa muszą je nazwać. Przy błędnej odpowiedzi kartę odkładamy na spód stosu, a przy właściwej zdobywa ją gracz. Wygrywa dziecko z największą ilością kart.

W kolejnym wariancie korzystać będziemy z mapy Europy oraz tej samej talii kart, co powyżej. Patrząc na flagę i położenie kraju ukazanego na karcie musimy podać jego nazwę oraz wymienić państwa sąsiadujące. Odpowiedzi sprawdzamy na mapce.

Wariant 3 ? przeciwnik wybiera kraj na mapie, a my rozpoznajemy państwo odnajdując kartę z jego flagą. Następnie, jeśli znamy stolicę tego kraju, to otrzymujemy fragment układanki. Po zdobyciu i ułożeniu pięciu puzzli wygrywamy.

Wariant 4 to porównywanie powierzchni dwóch losowo wybranych państw. Posługując się mapą jest to raczej łatwa gra, aczkolwiek niektóre terytoria są zbliżone do siebie rozmiarami. Odpowiadając właściwie otrzymujemy dwie porównywane ze sobą karty. Wygrywa osoba, która ma ich więcej na koniec zabawy.

http://mlodygiercownik.pl/2017/02/17/recenzja-gry-edukacyjnej-maly-odkrywca-europa/

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Młody Giercownik

 • 19-02-2017
 • 13:05

Karty do nauki geografii w zakresie szkoły podstawowej. Dużą zaletą produktu jest mnogość wariantów gier. Najlepsza nauka to tylko przez zabawę! Moja recenzja na mlodygiercownik.blog.pl gdzie każdego dnia opisuję inną grę, klocki lub zabawkę kreatywną - zapraszam i polecam ten produkt!

Czy recenzja była pomocna?
Gry Planszowe i zabawki dla młodszych i starszych

Odkryj najfajniejsze zabawki dla dzieci i gry planszowe na Gandalf.com.pl! Znajdziesz tu gryzaki, grzechotki i zabawki aktywizujące dla najmłodszych pociech, edukacyjne zabawki interaktywne dla nieco starszych maluchów, a także pluszaki, maskotki, klocki, modele do sklejania, kolejki i zabawki kreatywne. Figurki i zabawki z ulubionych bajek i serii Twojego dziecka, gry sportowe do zabawy na dworze oraz przebrania, stroje, maski, zestawy do wspólnych doświadczeń i akcesoria plastyczne. Na Gandalf.com.pl przygotowaliśmy dla Was także najfajniejsze gry planszowe. Familijne planszówki do gry całą rodziną, tytuły dla młodszych i starszych dzieci, a także gry strategiczne, logiczne, ekonomiczne i fabularne dla dorosłych, które świetnie sprawdzą się podczas każdej imprezy! Znajdziesz tu również bogatą ofertę klocków Lego z najpopularniejszych kolekcji kultowej marki oraz puzzle od 10 do nawet 5 tysięcy elementów. Spraw radość maluchom i odkryj w sobie dziecko razem z Gandalf.com.pl!

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Literkowo: - edukacyjne gry i zabawy dla najmłodszych - 14 propozycji zabaw - nauka poprzez zabawę - wykonane z grubej tektury Wiek: 4+ Liczba graczy: 1-4 graczy

 • Co tu pasuje to zestaw posiadający: - edukacyjne gry i zabawy dla najmłodszych - 6 propozycji zabaw - nauka poprzez zabawę - wykonane z grubej tektury Wiek: 4+ Liczba graczy: 1-4 graczy

 • Zdrowe smaki to dydaktyczna układanka dla przedszkolaków, która w przyjazny sposób zapoznaje dzieci z zasadami zdrowego żywienia. Podczas wesołej zabawy dzieci poznają proces produkcji popularnych produktów spożywczych. Uczą się również właściwych nawyków żywieniowych, trenują pamięć, pobudzają...

 • Gra Ekologia Ekologia to dydaktyczna układanka dla przedszkolaków, która w przyjazny sposób zapoznaje dzieci z tematem ochrony środowiska. Dzieci uczą się właściwych postaw i dbałości o środowisko naturalne, trenują pamięć, pobudzają wyobraźnię oraz poszerzają swój zasób słów....

 • Mały Odkrywca i magiczny ołówek - Enjoy English! Enjoy English to gra, dzięki której Mali Odrkywcy poznają podstawowe słownictwo angielskie. Plansze tematyczne umożliwią przyswojenie i utrwalenie najważniejszych słów. Gry i zabawy językowe zawarte w zestawie pomogą dzieciom stawiać...

 • Mały Odkrywca i magiczny ołówek - Polska - Poznaj swój kraj. Polska rozciąga się od Bałtyku po szczyty Tatr. Zapraszamy na wyprawę po różnych zakątkach naszego kraju, w czasie której zdobędziecie wiele interesujących informacji na jego temat. Gra rozbudzi w Małych Odkrywcach ciekawość i...