Gra Escape Room: Kryminalne Zagadki - Krwawe Róże - gra planszowa Foxgames | Sklep Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Gra Escape Room: Kryminalne Zagadki - Krwawe Róże - Foxgames

 • Promocja
  image-promocja

gry / zabawki

 • Producent Foxgames
 • Wiek 10-14>15
 • Ilość graczy 1 osoba,  2 osoby,  3-4 osoby,  5 i więcej
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Lego nowosci 2021

Gra Escape Room: Kryminalne Zagadki - Krwawe Róże - opis produktu:

Kooperacyjna gra śledcza, w której gracze muszą wspólnie zdecydować, co jest istotnym tropem, a co nieprzydatną plotką. Czy detektywom uda się rozwikłać tajemnicę śmierci arystokraty?- Trójwymiarowa scena zbrodni
- Nowa seria od twórców bestsellerowych Escape Roomów
- Innowacyjny sposób gromadzenia wskazówek

Wiek: 12+
Liczba graczy: 1-6 osóbS
Szczegóły

Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Gry - Gra Escape Room: Kryminalne Zagadki - Krwawe Róże

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

3/5 ( 1 ocena )
 • 5
  0
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Aga

ilość recenzji:146

4-11-2020 12:17

Do posiadłości Tudorów dociera książę Yorku, Edward. Przed drzwiami odnajduje zwłoki pana domu, hrabiego Ferdynanda. Czy to morderstwo? Co się stało z Tudorem? Sprawdźcie sami, rozgrywając Kryminalne zagadki: Krwawe róże.
Gra stworzona została na podobnej mechanice do serii escape roomów tego wydawnictwa. W pudełku znajdziemy karty i klipsy. Każdy gracz otrzymuje karty, które musi albo wyłożyć, albo odrzucić. Zasada jest taka ? możemy wykładać jedynie karty z liczbą niższą lub równą co liczba kart odrzuconych. W ten sposób decydujemy się, co pokazać innym graczom i co będzie ważne dla rozwiązania historii. Zawodnicy dobierają kolejne karty, choć czasem na stosie pojawia się karta z informacją dotyczącą wykonania zadania. Na plus wychodzi fakt, że pod koniec rozgrywki gracze muszą wspólnie ustalić rozwiązanie i odpowiedzieć na pytania dotyczące sprawy.
Kryminalne zagadki: Krwawe róże to gra łącząca w sobie zasady działania innych karcianek od FoxGames ? Sherlocków i Escape roomów. W przypadku nawiązania do pierwszego tytułu chodzi o odrzucanie i ujawnianie kart, a także odpowiedź na pytania dotyczące rozwiązania zagadki. Jeśli chodzi o Escape roomy to zbliżony jest wygląd gry i wykorzystanie niektórych kart podczas rozgrywki. Ciekawym rozwiązaniem jest również ułożenie sceny zbrodni z części kart.
Plusem jest na pewno fakt, że cała gra jest fabularyzowana. Dostajemy informację o sprawie, którą mamy rozwiązać, a kolejne karty sprawiają, że ujawnia się przed nami pewien potencjalny tok rozwiązania lub możliwe motywy. Postacie, które do nas przemawiają niczym na przesłuchaniu, mogą nas zmylić, podają swoje wersje zdarzenia. Warto też przyglądać się temu, jak wyglądają i jak wygląda miejsce zbrodni. Ciekawostką jest też fakt, że czasem podczas dobierania kart musimy się zatrzymać, by wykorzystać jakąś rzecz, którą odkrywamy w czasie śledztwa.
Celem gry jest nauka współpracy, bowiem tylko działając wspólnie, można zakończyć rozgrywkę. Ciekawa jestem, jak wygląda zabawa w pojedynkę, bo i jedna osoba może spróbować swoich sił w grze, co wydaje mi się dość trudne. Karcianka uczy logicznego myślenia, pobudza kreatywność i spostrzegawczość, wymaga skupienia. Rozgrywka trwa około godziny. Niestety jest to raczej gra na raz, bo po poznaniu rozwiązań druga rozgrywka nie przyniesie już takich emocji.
Ten tytuł był ciekawy, bo mimo że podobny do serii, które znamy, to wypadł oryginalnie. Rozgrywka jest przyjemna, bawiliśmy się nieźle podczas gry. Polecam, jeśli chcecie poczuć się niczym detektywi.

Czy recenzja była pomocna?