Gra Dominion (edycja polska) Games Factory | Sklep Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Gra Dominion (edycja polska)

gry / zabawki

Gra Dominion (edycja polska) - opis produktu:

Jesteś księciem czystej krwi i władasz niewielką, lecz uroczą krainą pełną błękitnych rzek i urodzajnych pól. Różnisz się jednak od własnych, miłujących spokój rodziców i posiadasz wielkie marzenia: pragniesz panować nad potężniejszym królestwem - nad wieloma rzekami i wielką ilością urodzajnych pól! Pożądasz prawdziwego dominium!

Gdzie nie sięgnąć wzrokiem leży ziemia niczyja, pełna pustych, niszczejących warowni oraz niewielkie lenna na granicy anarchii, rządzone przez nieudolnych władyków. Twoje panowanie przyniesie biednym poddanym tych krain światło cywilizacji i od dawna wyczekiwany ład.
Przyniesie pokój i zjednoczenie pod jednym sztandarem.
Twoim sztandarem. Jednak czarne chmury wiszą nad królestwem... chyba nie ty jeden dostrzegłeś dziejowy moment.
Spiesz się i zajmij jak najwięcej ziemi dla siebie, nim zrobią to twoi wrogowie. W tym celu wynajmuj mistrzów cechowych, stawiaj na zdobytych obszarach nowe budynki, umacniaj własny zamek i - przede wszystkim - napełnij sakwy złotem. Nie wiadomo czy twoi rodzice byliby dumni ze ścieżki, którą obrałeś... no cóż - twoi potomkowie z pewnością będą!

Gra Dominion polega na budowaniu talii. Talia symbolizuje dominium gracza. Za­wiera jego zasoby, punkty zwycięstwa i możliwe akcje. Na początku jest to smutna, mała kolekcja posiadłości i miedziaków, ale gracze mają nadzieję, że przed końcem gry ich talia będzie pełna złota, prowincji oraz sług i bu­dynków.

Wygra gracz, którego talia na koniec gry będzie zawierać największą liczbę punktów zwycięstwa.

Gra została nominowana przez Kapitułę Konkursu do nagrody Gra Roku 2010, jako jedna z najlepszych gier wydanych w Polsce w roku 2009.

Gra została laureatem prestiżowej nagrody Spiel Des Jahres 2009.

Zawartość pudełka:
- 130 podstawowych kart Skarbów (60 kart Miedziaków, 40 kart Srebrników, 30 kart Złota)
- 48 podstawowych kart Zwycięstwa (24 karty Posiadłości, 12 kart Powiatu, 12 kart Prowincji)
- 252 karty Królestwa (Po 10 kart: Odkrywcy, Urzędnika, Piwnicy, Kanclerza, Kaplicy, Sali obrad, Uczty, Festynu, Laboratorium, Biblioteki, Milicji, Kopalni, Fosy, Lichwiarza, Przebudowy, Kuźni, Szpiega, Złodzieja, Sali tronowej, Wioski, Wiedźmy, Drwala i Warsztatu a także 12 kart Ogrodów)
- 30 kart Klątwy
- 33 karty Separatorów (po jednej dla każdego typu karty oraz karta Śmietniska)
- 7 pustych kart
- Instrukcja

Liczba graczy: 2 - 4 osoby.
Wiek: od 10 lat.
Czas gry: ok. 20 - 50 minut.
S
Szczegóły

Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Gry / Zabawki
Gra Dominion (edycja polska)

4.3/5 ( 15 ocen )
  5
  11
  4
  1
  3
  1
  2
  1
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Beata W.

 • 17-04-2017
 • 12:17

Moja ulubiona karcianka. Zaraziłam nią już prawie wszystkich znajomych. Właściwie każdy, kto spróbuje- zakochuje się w niej i stale wpada na partyjkę Dominiona!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

global

 • 20-03-2017
 • 23:06

Fajna, całkiem dynamiczna karcianka, zasady bardzo proste. Można ją wytłumaczyć każdemu w krótkim czasie. Jest to jeden z tych klasyków, których nie wypada nie znać.

Czy recenzja była pomocna?