Gra Carcassonne : Edycja Jubileuszowa - gra planszowa Bard | Sklep Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Gra Carcassonne : Edycja Jubileuszowa - Bard

 • Promocja
  image-promocja

Gra Carcassonne : Edycja Jubileuszowa - opis produktu:

Carcasonne - Legenda w nowej odsłonie


Od 20 lat na stołach. Niezmiennie kultowa gra Carcassonne otrzymała wyjątkową edycję specjalną na swoje 20 urodziny.

Carcassone - dlaczego warto kupić?Gra Carcassonne to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych i uwielbianych gier planszowych na całym świecie. Dzięki niewielkiemu stopniu złożoności zasad znakomicie wprowadza w świat strategii. Carcassonne to nie tylko świetna zabawa dla całej rodziny, to także nauka myślenia strategicznego, przewidywania ruchów przeciwnika, oraz planowania kilka ruchów naprzód. Jednym słowem, gra Carcassonne to wyśmienita planszówka pozwalająca na rozwój umiejętności logicznego myślenia, tak potrzebnego w dzisiejszym świecie.


Zawartość - odświeżone elementy


W pudełku znajdziecie 104 płytki. 72 z nich to płytki podstawowej, znane z edycji klasycznej.
Zmiany nie ominęły także dodatku rzeka - w pudełku znajduje się także 17 płytek rzeki, zamiast 12, w tym podwójna płytka źródła.
Dodatkowo z okazji 20 rocznicy wydania Carcassonne przygotowane zostało nowe mini rozszerzenie składające się z 15 płytek. Stanowi ono hołd dla trzech pierwszych dużych dodatków.
Jak zwykle w pudełku znajduje się również 40 meepli w kolorze czerwonym, żółtym, zielonym, niebieskim i czarnym. Ale pojawił się inny sposób by je zmienić. Wewnątrz pudełka znajduje się arkusz naklejek, które możecie użyć by nadać każdemu ze swoich poddanych indywidualności. Możecie także zostawić ich takimi jak zawsze - wybór należy do was.
Instrukcja została wydrukowana na papierze przypominającym papirus. Zmieniono jednak krój pisma oraz układ by był jeszcze bardziej przejrzysty.
Opracowano również nowy kartonowy insert przeznaczony do przechowywania płytek wewnątrz pudełka. Nie tylko wygląda on świetnie, ale także ułatwia uporządkowanie zawartości.S
Szczegóły

RECENZJE - Gry - Gra Carcassonne : Edycja Jubileuszowa

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.1/5 ( 8 ocen )
 • 5
  4
 • 4
  2
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

kemot

ilość recenzji:9

22-07-2021 20:27

Fantastyczna wersja gry wszech-czasów: CARCASSONNE. Świetny jest pomysł na powiększenie rzeki- kafelek startowy rzeki jest większy i sama rzeka jest dłuższa. Kafelki są jeszcze piękniejsze, a meeple mogą zostać spersonalizowane dzięki mnóstwu naklejek. Teraz możesz posłać do miasta rycerza, którego twarz budzi respekt, a drogę możesz zająć rabusiem , niczym Robin Hood - z szelmowskim uśmiechem na meeplowej twarzy...
Ta wersja Jubileuszowa Carcassonne to pozycja obowiązkowa na półce każdego geeka.

Ciekawy jet ten nowy tryb rozgrywki z kafelkami jubileuszowymi - po prostu coś nowego, trochę więcej kombinowania. Ale ten tryb jest sprytnie pomyślany, wprowadza powiew świeżości, jednocześnie zachowując w rozgrywce tą prostotę , którą gracze kochają w Carcassonne.

Czy recenzja była pomocna?