Gra Talisman: Legendarne Opowieści - gra planszowa GALAKTA | Sklep Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Gra Talisman: Legendarne Opowieści GALAKTA

 • Promocja
  image-promocja

gry / zabawki

 • GALAKTA
 • z serii Talisman
 • Wiek 6-9, 10-14
 • Ilość graczy 1 osoba,  2 osoby,  3-4 osoby,  5 i więcej
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Gra Talisman: Legendarne Opowieści - opis produktu:

Talisman: Legendarne opowieści to kooperacyjna gra autorstwa Michaela Palma i Lukasa Zacha dla 1-6 poszukiwaczy.

Wiele wieków temu legendarni kowale wykuli Koronę Władzy, magiczny artefakt o niewyobrażalnej mocy. Ktokolwiek nałoży Koronę Władzy, podporządkuje sobie całą krainę. Dziesiątki lat temu potężny czarodziej zamknął Koronę Władzy za Portalem Mocy, aby uniemożliwić złym siłom zdobycie przedmiotu. Tylko ci, którzy posiadają jeden z legendarnych Talizmanów, mogą przejść przez Portal i sięgnąć po Koronę. Lata mijały, a pięć Talizmanów gdzieś zniknęło. Poszukują ich teraz wrogie siły, które pragną zagarnąć Koronę Władzy.

Jako nieustraszeni Poszukiwacze sprzymierzyliście się, aby wyruszyć na wyprawę, której celem jest odzyskanie wszystkich pięciu Talizmanów i uniemożliwienie złej woli stojącej za wrogimi siłami wzięcia świata we władanie. Nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ odnalezienie każdego Talizmanu samo w sobie stanowi iście heroiczną przygodę. Jednakże jeśli będziecie współpracować, mądrze korzystać ze swoich zdolności i wzajemnie wspierać się w każdej możliwej sytuacji, z pewnością odniesiecie sukces.

Jednak uważajcie, abyście nie zamienili się w ropuchy!

Drużyna Talizmanów
Gracze muszą współpracować jako drużyna Poszukiwaczy, aby odnaleźć pięć legendarnych Talizmanów, które zostały zagubione. W każdej przygodzie drużyna będzie starać się odzyskać jeden z zagubionych Talizmanów. Przygody opisano na pięciu różnych zwojach Przygód i należy je rozegrać w określonej kolejności. Możecie powtarzać przygody, jak również rozegrać 1 lub więcej przygód podczas jednego spotkania. W ramach tej opowieści odbędziecie podróż po cudownej krainie i przeżyjecie emocjonujące przygody, podczas których czekają Was znaczące decyzje oraz obrona przed okrutnymi Wrogami.

Jako drużyna Poszukiwaczy odniesiecie sukces w poszczególnych przygodach, kiedy wypełnicie ostatnie zadanie i odzyskacie Talizman. Bądźcie jednak ostrożni - macie ograniczoną ilość czasu! Na każdym zwoju Przygody pojawia się tor Czasu o ograniczonej długości, po którym stopniowo przesuwa się licznik Czasu. Kiedy licznik Czasu dotrze do półksiężyca na końcu toru Czasu, zapadnie noc i złe siły staną się zbyt potężne dla Waszej drużyny. Jeśli to tego momentu nie uda wam się zdobyć Talizmanu, Wasza drużyna przegra.

Podróż po cudownej krainie
Przygotujcie Nagrody. Wybierzcie Poszukiwaczy i zdecydujcie, czy chcecie grać postacią męską, czy kobiecą. Wypełnijcie woreczek Poszukiwacza odpowiednimi żetonami. Otwórzcie Księgę Przygód i wybierzcie jedną z nich.

W grze Talisman: Legendarne opowieści znajdziecie 6 różnych postaci Poszukiwaczy - każda w wersji męskiej i kobiecej.

Każda przygoda niesie ze sobą dedykowane ułożenie modularnej planszy oraz przygotowanie rozgrywki. A o to, jakie przygody czekają Was w grze Talisman: Legendarne opowieści:

Klątwa Wróżek - czy potwierdzicie pogłoski o niegodnym czynie małych przyjaznych istotek?
Polowanie na smoka - dokąd poprowadzi Was przypadkowa wizyta w Gospodzie?
Zachłanne gobliny - strzeżcie się magicznych umiejętności hordy goblinów!
Plaga Ropuch - czy brak wskazówek uniemożliwi Wam odnalezienie czwartego Talizmana?
Mroczny władca - wysłuchajcie opowieści barda i wyruszcie na poszukiwania ostatniego Talizmana.

W grze każdy gracz wykonuje pełną turę. Tura składa się z trzech faz następujących po sobie. Pierwszą z nich jest Podróż, w której poruszacie się z jednego miejsca do innego traktami lub skacząc. Drugi etap to Spotkania kiedy rozpatrujecie wszystkie odkryte żetony. Trzecią i ostatnią fazą jest Zebranie Nagród i Przedmiotów. Nagrody - o ile jakieś są dostępne - ulepszają zawartość Waszego woreczka Poszukiwacza. Pamiętajcie, że Wasz Poszukiwacz dysponuje zdolnością, która może okazać się przydatna podczas Waszej tury.

W oczekiwaniu na przygodę
Czy jesteście gotowi na połączenie sił i przeżycie emocjonujących przygód? Otwórzcie Księgę Przygód i zanurzcie się w świecie Talismana na nowo!

Wiek: 8+
Liczba graczy: 1-6 osóbS
Szczegóły
Dział: Gry / Zabawki
Rodzaj zabawki: Gry
Promocje: Dzień Dziecka
Wiek: Gry dla 5 i 6 latka,  Gry dla 7, 8, 9 latka,  Gry dla 10 latków,  Gry dla 11 latków,  Gry dla 12 latków,  Gry dla 13, 14, 15 latków
Ilość graczy: 1 osoba,  2 osoby,  3-4 osoby,  5 i więcej
Gry: kooperacyjne,  przygodowe
Serie: Talisman
Producent: GALAKTA
Numer producenta: PL-XTLO01

Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Gry - Gra Talisman: Legendarne Opowieści

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Rymsia

ilość recenzji:2

10-12-2020 21:45

P?eknie zilustrowana gra. Bardzo podoba się moim dzieciom. Bardzo pociągała mnie gra "Magia i miecz" niestety wielogodzinna rozgrywka oraz skomplikowana fabuła sprawiały że nie było z kim grać. I tu ze swoją wspaniałą propozycją wyszła firma Talizman tworząc "Legendarne opowieści " gra jest śliczna, kolorowa, postaci wykonane bardzo starannie a klimat bardzo podobny do kultowej "Magii i miecza" pozwala pomału wprowadzać dzieci w świat gier fantasy odrywając je od ekranów komputerów. Gra zapewnia wiele godzin wspaniałej rodzinnej zabawy. Fajne jest to że każdy z bohaterów może występować zarówno w formie żeńskie jak i męskiej. Chłopcy mający 9 i 10 lat dają sobie świetnie radę samodzielnie ale nawet 5 latek z niewielką pomocą sobie poradził i mieliśmy świetną zabawę.

Czy recenzja była pomocna?