Galakta Gra Catan: Gwiezdni Osadnicy - Gry Planszowe | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Galakta Gra Catan: Gwiezdni Osadnicy

gry / zabawki

 

 • GALAKTA
 • Wiek 10-14>15
 • Ilość graczy 2 osoby,  3-4 osoby,  5 i więcej
 • Wysyłamy w 5 - 7 dni + czas dostawy

Galakta Gra Catan: Gwiezdni Osadnicy - opis produktu:

Rok 2020 jest rokiem wyjątkowym. Opuściliśmy rodzinną planetę, aby wyruszyć w niezbadany świat na podbój kosmosu! Będziemy potrzebowali więcej surowców. Kurs na najbliższą gwiazdę! Może tam znajdziemy karbon lub paliwo? Nie straszni nam kosmiczni piraci - jesteśmy dobrze uzbrojeni i naprawdę potrzebujemy tych surowców. Już prawie jesteśmy na miejscu... O nie! To jałowa, lodowa planeta! Musimy szukać dalej...Catan: Gwiezdni osadnicy
Podczas kosmicznych misji osadnicy będą musieli stawić czoła wyzwaniom na miarę galaktyki. W swoich ogromnych statkach kosmicznych eksplorują niezliczone zakątki wszechświata i bogate w surowce systemy planetarne. Podbój kosmosu wiąże się z budowaniem i rozwojem swoich placówek handlowych, portów kosmicznych i kolonii. Osadnicy muszą zapewnić sobie stały dopływ zasobów potrzebnych do budowy nowych statków kosmicznych. W trakcie swych międzygwiezdnych wędrówek będą napotykać pokojowo nastawione rasy, które mogą stać się cennymi sojusznikami. Jednak zdobywcy gwiazd muszą być ostrożni w swych przedsięwzięciach, ponieważ niektóre z niezbadanych światów mogą być siedliskiem kosmicznych piratów! Z odpowiednią strategią, pomocą sojuszników i dodatkową motywacją są gotowi na wszystko! Nowe kolonie, placówki handlowe i wygrane starcia z piratami pozwalają zdobywać punkty zwycięstwa.

Gwiezdni osadnicy, bazujący na klasycznej grze CATAN, oferują klimatyczną oprawę graficzną, odświeżone zasady pogłębiające złożoność gry i dużo bardziej zróżnicowaną strukturę rozgrywki.Nowe elementy:
Pudełko Gwiezdnych osadników jest wypełnione po brzegi. Poniżej możecie zobaczyć najciekawsze elementy, jakie w nim znajdziecie!

Statek-matka
Warto przyjrzeć się, jak zbudowany jest nasz główny statek. Jego ulepszenia zwiększą możliwości całej naszej floty, więc opłaca się w niego inwestować. Działo pomoże w walce z piratami, zaś większa ładownia pozwoli nam zbierać więcej surowców z planet bogatych w złoża. No i silniki. Nie zapominajmy o silnikach! To one pozwolą nam dostać się na orbitę niezbadanych planet.Na początku rozgrywki każdy gracz otrzymuje duży statek-matkę. Statek-matka gracza reprezentuje statystyki wszystkich statków kosmicznych, jakimi dysponuje gracz. Kolorowe kulki w dolnej części służą do wyznaczania podstawowej szybkości statków kosmicznych oraz podstawowej wartości bojowej. Kiedy podczas rozgrywki gracz rozbudowuje swój statek-matkę o nowe silniki, działa i ładownie, zwiększa w ten sposób kolejno: szybkość, wartość bojową oraz ładowność swoich małych statków kosmicznych. Wszystkie statystyki statku-matki zawsze odnoszą się do wszystkich znajdujących się na planszy statków kosmicznych gracza.

Zasoby:
Gwiezdne skarby - to, co pozwoli nam się rozwinąć. I jeszcze zasoby! Warto je mieć, zwłaszcza jeśli kontrolujemy planetę bogatą w surowce, których nieustannie brakuje innym graczom.

Karty surowców dzielą się na 5 rodzajów:
Ruda - potrzebna do budowy ładowni;
Paliwo - potrzebne do budowy silników i przyspieszenia statku;
Karbon - potrzebny do budowania dział i zwiększenia wartości bojowej;
Żywność -potrzebna do budowy statków i baz;
Towary handlowe - przydają się przy kontaktach z innymi rasami.Sojusznicy i Piraci:
W trakcie podbijania kolejnych planet natrafimy na obce rasy. Z reguły wszyscy są nastawieni przyjaźnie. Może spróbujemy z nimi pohandlować? Wydają się nastawieni pokojowo. Jednak trafiają się też kosmiczne wyrzutki, zwane też kosmicznymi piratami, które będą mieli chrapkę na nasz ładunek.

Na kartach sojuszników znajdują się portrety obcych z danej rasy oraz opis premii, które karta zapewnia posiadaczowi. Karty sojuszników działają do końca gry i nie można ich utracić.
Dla każdej rasy obcych dostępnych jest 5 kart - po jednej za każdą placówkę handlową, którą można założyć na posterunku. Kosmiczni piraci nie są osobną rasą. To wyjęci spod prawa przedstawiciele wszystkich ras, którzy zgromadzili się pod czarną piracką banderą. Swoimi ciężko uzbrojonymi statkami przemierzają ostępy znanej galaktyki i napadają na pokojowo nastawione statki kolonialne i handlowe.

Do zobaczenia na drodze mlecznej!

Wiek: 12+
Liczba graczy: 2-5 osób


S
Szczegóły

Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

 • -25%
Rebel Gra Fallout Shelter Rebel 
119,95 zł 159.94
Zapowiedź - marzec 2020
 • -25%
Rebel Gra Dobble Plaża Rebel 
47,22 zł 62.95
 • -19%
Hasbro Gra Jenga Classic A2120p Hasbro 
66,26 zł 81.80
 • -24%

Zobacz również

 • -26%
Bicycle Karty Black & Gold Bicycle 
36,32 zł 49.08
 • -32%
Gra Everest EPEE 
70,26 zł 103.32
 • -26%
Gra Dzieci z Carcassonne Bard 
66,17 zł 89.42
 • RecenzjeRecenzje
 • Gry
 • Galakta Gra Catan: Gwiezdni Osadnicy
0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten produkt? Napisz swoją opinię i pomóż innym w dokonaniu wyboru
image

Rekomendowane