SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Gra Dzieci kontra Rodzice - Smaki Świata Kangur

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

Opis produktu:

Pizza, sushi, curry, wasabi, pyzy i owoc durian - świat smaków jest taki ciekawy!

Zabawne pytania o smaki i dania z całego świata dostarczą świetnej zabawy, a także pozwolą poznać wiele ciekawostek kulinarnych.

Dzieci kontra rodzice: Smaki świata to dynamiczna gra rodzinna, w której dzieci i rodzice rywalizują odpowiadając na wiele interesujących i zabawnych pytań. Wygrywa drużyna, która odpowie na więcej pytań.



Zawartość pudełka:
108 kart
2 karty pułapki
plansza
pionki
kostka
instrukcja

Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek: od 6 lat.
S
Szczegóły
Dział: Gry / Zabawki
Producent: Kangur
Wymiary opakowania: 260x230

RECENZJE - Gry / Zabawki - Gra Dzieci kontra Rodzice - Smaki Świata

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 11 ocen )
  • 5
    8
  • 4
    2
  • 3
    0
  • 2
    1
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Młody Giercownik

ilość recenzji:810

brak oceny 21-04-2018 19:50

Recenzja gry planszowej Smaki świata Dzieci kontra Rodzice

?Dzieci kontra Rodzice? w nowej, naszym zdaniem ciekawszej odsłonie z planszą. Oto druga pozycja, która została wzbogacona o miejsce do poruszania się pionkami, kostkę do gry oraz dodatkowe karty, których jest teraz dwa razy więcej. Tym razem będzie to bardzo smaczna gra, aż nam ślinka cieknie kiedy czytamy o tych wszystkich egzotycznych daniach.

?Smaki świata? to quiz o jedzeniu. Potrawy zostały podzielone na trzy kategorie związane z częścią świata, a więc mamy Europę i Bliski Wschód, Azję i Daleki Wschód, Ameryki i Afrykę. Na każdej karcie trzy symbole, które widzimy na planszy. Najpierw odpowiadamy na pytanie, a następnie stajemy tam, gdzie nas kostka wyśle.

Pierwszą możliwość na sprawdzenie się w tematyce kulinarnej ma gracz lub drużyna (dorośli lub dzieci), która wyrzuciła większą liczbę oczek na kostce. Skoro zaczynamy na polu bez konkretnego symbolu, to wybieramy kategorię i po udzieleniu poprawnej odpowiedzi rzucamy kostką. Pytanie z odpowiedniej talii czyta oczywiście konkurencyjna drużyna, ponieważ odpowiedzi są zaznaczone na tej samej stronie karty. Kolejne grupy pytań zależą od rodzaju pola.

Kiedy staniemy na polu zmuszającym nas do wycofania się, następuje to automatycznie. W przypadku nagrody, czyli skorzystania ze skrótu musimy udzielić poprawnej odpowiedzi ? jeśli uda nam się za pierwszym razem, to skracamy dystans do mety. W wariancie wydłużonym, każde właściwe rozwiązanie przesuwa nas tylko o jedno pole do przodu. Błędne wskazanie nie skutkuje karą, zatem śmiało warto ryzykować.

Trochę więcej o komponentach. Karty dla rodziców i osobno dla dzieci. Pionki są plastikowe, my wolimy drewniane. Plansza znakomita ? dzielona na dwie części, przedstawiająca kontynenty otoczone kolorowym torem z polami dla pionków, a na każdym regionie wybrane, charakterystyczne potrawy w pełni swej okazałości. Ciepła kolorystyka, nic nie jest upchane na siłę, każdy element ma swoje miejsce ? czuje się ład i porządek na w polu gry.

Wymieniono tutaj ogrom różnych rodzajów słynnych potraw, które warto skosztować w podróży, podawanych na śniadanie, obiad, kolację, na deser oraz w postaci przekąski, nie zapominając o napojach. Karty pułapki oddawania kolejki przeciwnej drużynie dalej funkcjonują.

Pytania quizowe odnoszą się do narodowości danej potrawy, składników dania, rozpoznania po nazwie, sposobu przyrządzenia i podawania lub przechowywania, specjalistycznych naczyń, wyróżniających cech posiłku ? kształtu i barwy, smaku i zapachu, właściwości dla spożywającego.

Czy recenzja była pomocna?