Gra Carcassonne - Hrabia, Król i Rzeka (druga edycja polska) Rozszerzenie szóste - gra planszowa Bard | Sklep Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Gra Carcassonne - Hrabia, Król i Rzeka (druga edycja polska) - Bard

Rozszerzenie szóste

 • Promocja
  image-promocja

Gra Carcassonne - Hrabia, Król i Rzeka (druga edycja polska), Rozszerzenie szóste - opis produktu:

Tytułowy Hrabia Carcassonne kusi graczy, by pomagali zdobywać punkty swoim rywalom. Oczywiście nie bez odpowiedniej nagrody. Król i baron rabusiów nagradzają tych uczestników, którzy zdołają stworzyć największe miasto lub zbudować najdłuższy trakt. Heretyk i siedziby kultu umożliwiają z kolei rzucenie wyzwania mnichom i odebranie punktów ich właścicielom.
Rzeka II to 12 nowych płytek, które pozwalają rozpocząć zabawę od ułożenia wijącego się wodnego szlaku.

Gra Carcassonne po raz pierwszy ukazała się w 2000 roku i już rok później w 2001 roku otrzymała prestiżową nagrodę Spiel des Jahres.

Uwaga! To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Carcassonne (druga edycja polska).

Zawartość pudełka:


- 1 pionek hrabiego
- 12 płytek miasta Carcassonne
- 12 płytek rzeki
- 1 płytka króla
- 1 płytka barona rabusiów
- 5 nowych płytek terenu
- 5 płytek siedziby kultu

Liczba graczy: 2 - 6 osób
Wiek: 8 lat
Czas gry: 30 - 45 minut

Carcassonne - Hrabia, Król i Rzeka - opinie


Nie jesteś przekonany, czy powinieneś zakupić Carcassonne - Hrabia, Król i Rzeka?
Opinie o grze znajdziesz w sklepie Gandalf. Zachęcamy naszych użytkowników do pozostawiania recenzji ulubionych (i nie tylko) produktów.
Zapoznaj się z nimi i przekonaj, że warto wejść w posiadanie nowej gry planszowej.
Przetestowałeś już grę planszową Carcassonne - Hrabia,Król i Rzeka?
Opinią koniecznie podziel się z innymi Klientami Gandalfa.S
Szczegóły

Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Gry - Gra Carcassonne - Hrabia, Król i Rzeka (druga edycja polska), Rozszerzenie szóste

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 51 ocen )
 • 5
  41
 • 4
  4
 • 3
  1
 • 2
  2
 • 1
  3

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Julka

ilość recenzji:3

30-04-2020 20:44

Jeszcze nie wykorzystaliśmy wszystkich opcji tego dodatku, natomiast jest to chyba najbardziej "ingerujący" w podstawową grę dodatek. Dwa nowe sposoby rozpoczęcia gry (miasto carcassone i rzeka) opcje pozwalające "ukraść" czyjąś część planszy czy świątynie kultu rzucające wyzwanie opatom. Natomiast plusem jest to, że poszczególne części dodatku można używać do gry podstawowej niezależnie od siebie (np. wziąć do gry tylko rzekę), bo jest to kilka rozszerzeń wpakowanych w jedno pudełko. Rozszerzenie wprowadza też kilka zwykłych płytek dosyć ciekawych i pasujących w dziury na planszy, w które wydawałoby się, że już nic się nie wpasuję.
Zdecydowanie polecam osobom szukającym nowych atrakcji w carcassone, a odradzam miłośnikom klasycznej wersji szukającym tylko drobnych urozmaiceń. :)

Czy recenzja była pomocna?

TS

ilość recenzji:8

brak oceny 19-10-2017 10:43

Świetny dodatek. Umożliwia rozgrywkę na kilka sposobów. W pudełku są dodatkowo dwie dwustronne duże płytki miasta Carcassonne (jakieś 12 standardowych kafelków)- można od nich zacząć rozgrywkę lub od ułożenia rzeki. Rzeka z tego dodatku ma rozwidlenie i może zostać połączona z rzeką z podstawowej wersji gry, co zdecydowanie uatrakcyjnia rozgrywkę. Mankamentem jest to, że trudno połączyć rzekę z miastem Carcassonne i nawet nie jest to zalecane - trzeba wybrać - albo rzeka albo miasto. Za to pojawiają się siedziby kultu, które rywalizują o punkty z klasztorami - jeśli są w ich pobliżu. Jest to na prawdę rewelacyjny dodatek i polecam każdemu kto lubi grać w Carcassonne.

Czy recenzja była pomocna?