Zrozumieć tekst zrozumieć człowieka. Język polski Podręcznik 1.2. Liceum i Technikum zakres podstawowy i rozszerzony - Dariusz Chemperek, Adam Kalbarczyk WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne -
Ulubione
Kategorie

Zrozumieć tekst zrozumieć człowieka. Język polski Podręcznik 1.2. Liceum i Technikum zakres podstawowy i rozszerzony

podręcznik

Zrozumieć tekst zrozumieć człowieka. Język polski Podręcznik 1.2. Liceum i Technikum zakres podstawowy i rozszerzony - opis produktu:

  Materiał - ułożony chronologicznie i podzielony na epoki historycznoliterackie, w ramach których zastosowano podział na jednostki lekcyjne - jest realizowany przede wszystkim metodą eksplikacji tekstu. Treści z nauki o języku są zintegrowane z materiałem literacko-kulturowym.
  Wykład główny przeplatają lekcje maturalne (tekst publicystyczny lub popularnonaukowy dotyczący danej epoki i polecenia do niego skonstruowane tak, by zwrócić uwagę ucznia na najistotniejsze wiadomości, a przy okazji trenować umiejętność czytania ze zrozumieniem). Ponadto w każdym dziale zamieszczono bloki pozwalające zebrać i usystematyzować wiedzę (miniprzewodniki po epokach, zagadnieniach z dziedziny literatury i nauki o języku oraz lekcje powtórzeniowe zamieszczone na końcu każdego działu).
  W podręczniku położono duży nacisk na interdyscyplinarność - przy okazji mówienia o literaturze omawiane są też inne teksty kultury (malarstwo, rzeźba, film, teatr).
S
Szczegóły

Tego samego autora

 • RecenzjeRecenzje
 • Podręcznik
 • Zrozumieć tekst zrozumieć człowieka. Język polski Podręcznik 1.2. Liceum i Technikum zakres podstawowy i rozszerzony
4.4/5 ( 8 ocen )
  5
  6
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  1

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

mireknierzwicki@gmail.com

 • 29-03-2013
 • 21:09

Super .Polecam wszystkim.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

aa

kotarski1(at)interia.pl
 • 15-09-2008
 • 18:46

Witam ma ktos moze odpowiedzi do książki ?? bardzo bym prosił na e-mail

Czy recenzja była pomocna?