Zrozumieć przeszłość. Część 1. Starożytność i średniowiecze. Podręcznik + matura ROM do historii dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony - Ryszard Kulesza, Krzysztof Kowalewski NOWA ERA -
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Zrozumieć przeszłość. Część 1. Starożytność i średniowiecze. Podręcznik + matura ROM do historii dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony

po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

podręcznik

Zrozumieć przeszłość. Część 1. Starożytność i średniowiecze. Podręcznik + matura ROM do historii dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum - opis produktu:

  Podręcznik do historii `Zrozumieć przeszłość` dla zakresu rozszerzonego jest napisany nie tylko na wysokim poziomie merytorycznym, ale również przystępnym językiem. Układ treści został przedstawiony w porządku chronologicznym. Część pierwsza podręcznika obejmuje treści dotyczące starożytności i średniowiecza.

    * Na początku publikacji znajduje się wstęp z informacjami na temat badań historycznych, chronologii i periodyzacji dziejów oraz podziałów źródeł historycznych.
    * Treści podręcznika wzbogacono licznymi zdjęciami, infografikami, mapami, tekstami źródłowymi i biogramami ważnych postaci historycznych, a większość tych elementów obudowana jest poleceniami.
    * Wszystkie jednostki tematyczne kończą się ćwiczeniami utrwalającymi poznane wiadomości oraz propozycjami dodatkowych publikacji książkowych oraz odnośników do stron internetowych, które umożliwią poszerzenie wiedzy z określonego zakresu.
    * Na końcu każdego rozdziału zamieszczono podsumowanie oraz dodatkowe teksty źródłowe z ćwiczeniami.
    * `To budzi kontrowersje` - to zagadnienia, na temat których toczą się dyskusje historyków.
    * Na końcu publikacji zamieszczone są tablice chronologiczne, słowniczek z wytłumaczeniem wybranych pojęć i indeks.

Do publikacji dołączona jest płyta Matura-ROM z interaktywnymi zadaniami typu maturalnego, skorelowanymi z treściami podręcznika.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Zrozumieć przeszłość. Część 1. Starożytność i średniowiecze. Podręcznik + matura ROM do historii dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

4.5/5 ( 51 ocen )
  5
  41
  4
  4
  3
  2
  2
  1
  1
  3

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.