Zeszyty Naukowe Forum Młodych Pedagogów przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk - PRACA ZBIOROWA Adam Marszałek - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Zeszyty Naukowe Forum Młodych Pedagogów przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk

Zeszyt XXI. Pułapki badań nad edukacją

podręcznik

Zeszyty Naukowe Forum Młodych Pedagogów przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk, Zeszyt XXI. Pułapki badań nad edukacją - opis produktu:

Zeszyty Naukowe Forum Młodych Pedagogów przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. Zeszyt XXI Pułapki badań nad edukacją -(red.) Katarzyna Maliszewska, Łukasz Michalski

Z uznaniem należy [...] stwierdzić, że przedłożony do opinii zbiór tekstów stanowi spójny program badawczy skoncentrowany wokół tytułowej kategorii pułapek badań nad edukacją [...]. Problematyka publikacji mieści się w istocie zagadnień metodologicznych i pisarskich warsztatu naukowego młodego (i nie tylko) badacza. Poszczególne teksty układają się w spójną całość oglądu pułapek badań nad edukacją. Podjęte przez Autorki i Autorów problemy należą więc do niezmiernie istotnych, ale i często trudnych do analizowania ze względu na konieczność dotarcia do zjawisk i procesów złożonych lub ukrytych, wymagających spojrzenia na nie z (auto)perspektywy warsztatu naukowego badacza. Problematyka tekstów wpisuje się zatem w palące problemy wielu pedagogów.

Tym samym, co należy wyakcentować, podjęte w opiniowanym tomie rozważania stanowią bardzo ważny głos, wręcz fundamentalnie potrzebny zarówno szeroko pojętej edukacji, jak i samym pedagożkom i pedagogom. I tu należy z uznaniem podkreślić, że autorzy nie zatrzymują się w swojej intelektualnej pracy na interpretacjach teoretycznych czy zdystansowanym opisie rzeczywistości, ale angażują się w zmianę, poszukując w swoich eksploracjach dobrych praktyk budowania, rozwijania własnego warsztatu metodologicznego czy pisarskiego.
(prof. zw. dr hab. Maria Dudzikowa).

Zeszyty Naukowe Forum Młodych Pedagogów przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk Zeszyt XXI. Pułapki badań nad edukacją, pochodzi z wydawnictwa Adam Marszałek. Dedykowany jest do: Szkoły wyższe / Nauki humanistyczne / Pedagogika.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Zeszyty Naukowe Forum Młodych Pedagogów przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk, Zeszyt XXI. Pułapki badań nad edukacją

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.