Fizyka. Klasa 1-3. Zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres podstawowy - Grzegorz Kornaś Operon - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Fizyka. Klasa 1-3. Zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres podstawowy

po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

podręcznik

Fizyka. Klasa 1-3. Zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres podstawowy, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum - opis produktu:

Zbiór zawiera zadania z fizyki w zakresie podstawowym dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Publikacja stanowi uzupełnienie opracowanej przez Operon trzytomowej serii podręczników do fizyki.
Materiał zgromadzony w zbiorze zawiera treści z całego cyklu kształcenia w szkole ponadpodstawowej. Został podzielony na działy, których kolejność odpowiada tematom w podręcznikach. Dzięki temu łatwo można uzupełnić naukę opartą na podręcznikach o umiejętności praktyczne ćwiczone w czasie rozwiązywania zadań ze zbioru. Ponadto każdy dział w zbiorze poprzedza krótki wstęp teoretyczny zawierający przypomnienie najważniejszych terminów i wzorów.
Zadania w zbiorze zostały tak ułożone, aby rozwiązujący je uczniowie ćwiczyli różne typy umiejętności, a także utrwalali zagadnienia sprawiające im najwięcej trudności. Systematyczne rozwiązywanie zadań sprawi, że uczniowie już od pierwszej klasy będą opanowywali najważniejsze zagadnienia fizyczne. W publikacji zamieszczono również odpowiedzi do zadań, co sprzyja samodzielnej nauce, niezależnie od materiału realizowanego na lekcji. Co więcej - na końcu książki znajdują się tablice prezentujące wartości stałych fizycznych potrzebnych do rozwiązywania zadań.

Warto podkreślić, że uniwersalny charakter zbioru pozwala pracować z nim nauczycielom korzystającym z różnych programów nauczania.

Zbiór zadań z fizyki dla klasy 1-3, zakres podstawowy składa się z 13 działów:
1. Wiadomości wstępne
3. Dynamika
4. Praca, moc i energia
5. Grawitacja i astronomia
6. Drgania i fale mechaniczne
7. Termodynamika
8. Elektrostatyka
9. Prąd elektryczny
10. Magnetyzm
11. Optyka
12. Fizyka atomowa
13. Fizyka jądrowa


Fizyka. Klasa 1-3. Zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres podstawowy po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, przygotowało wydawnictwo Operon. Produkt dedykowany do: Liceum i technikum / Klasa 1-3 / Fizyka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Fizyka. Klasa 1-3. Zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres podstawowy, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.