Wpływ środowiska na układ oddechowy Współczesne spojrzenie - Janusz Milanowski, Barbara Mackiewicz PZWL - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Wpływ środowiska na układ oddechowy Współczesne spojrzenie (miękka)

W gabinecie lekarza specjalisty Alergologia i pulmonologia

podręcznik

  • Wydawnictwo PZWL
  •  

  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Wpływ środowiska na układ oddechowy Współczesne spojrzenie, W gabinecie lekarza specjalisty Alergologia i pulmonologia - opis produktu:

Kolejny numer z serii W gabinecie lekarza specjalisty tym razem został poświęcony chorobom układu oddechowego zależnym od wpływu środowiska, w którym przebywa człowiek.
Monografia została przygotowana pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Janusza Milanowskiego oraz dr hab. n. med. Barbary Mackiewicz. Opracowanie zawiera zebrane dane na temat zanieczyszczenia środowiska, metod jego badania, mechanizmów oddziaływania różnych czynników środowiskowych w układzie oddechowym człowieka. Autorzy przedstawiają choroby układu oddechowego związane z narażeniem na różnego rodzaju pyły zawieszone w otaczającym nas powietrzu. Znaczną część publikacji została poświęcona aktualnym zagadnieniom dotyczącym palenia tytoniu oraz rakotwórczego oddziaływania środowiska w kontekście wywoływania nowotworzenia w układzie oddechowym.
Publikacja adresowana jest zarówno do specjalistów chorób płuc, jak i lekarzy rodzinnych.
SPIS ROZDZIAŁÓW
Słowo wstępne Barbara Mackiewicz
1. Zanieczyszczenie środowiska zmiany klimatyczne - Magdalena Wójcik-Superczyńska
2. Smog - Janusz Milanowski
3. Biologiczne czynniki występujące w pyłach organicznych jako przyczyna chorób układu oddechowego - Jacek Dutkiewicz, Barbara Mackiewicz
4. Metody badania środowiska zanieczyszczonego cząsteczkami areozoli - Rafał Górny
5. Mechanizmy oddziaływania czynników środowiskowych na układ oddechowy - Jan Siwiec
6. Choroby układu oddechowego wywoływane przez pyły organiczne - Barbara Mackiewicz
7. Pylice płuc - Piotr Kozak
8. Wybrane środowiskowe czynniki ryzyka raka płuca - Anna Grzywa-Celińska
9. Rola urządzeń podgrzewających tytoń (heat-not-burn) w redukcji ryzyka zachorowania na raka płuca - Anna Grzywa-Celińska

Wpływ środowiska na układ oddechowy Współczesne spojrzenie W gabinecie lekarza specjalisty Alergologia i pulmonologia, pochodzi z wydawnictwa PZWL. Dedykowany jest do: Szkoły wyższe / Nauki medyczne / Alergologia i dermatologia.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Wpływ środowiska na układ oddechowy Współczesne spojrzenie, W gabinecie lekarza specjalisty Alergologia i pulmonologia

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.