Wierzymy w Pana Boga Klasa 5 Religia Podręcznik dla szkoły podstawowej - T. Panuś, A. Kielian, A. Berski św. Stanisława BM - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Wierzymy w Pana Boga Klasa 5 Religia Podręcznik dla szkoły podstawowej

podręcznik

Wierzymy w Pana Boga Klasa 5 Religia Podręcznik dla szkoły podstawowej - opis produktu:

Czas szybko biegnie, dlatego po wakacyjnym odpoczynku spotykamy się już w piątej klasie. Będziemy poznawali nowe wiadomości o otaczającym nas świecie, zdobywali nowe umiejętności i poprawiali sprawność fizyczną. Będziemy też pogłębiali swoją wiarę i wiedzę religijną. W tym roku pomocą w nauce religii będzie dla nas podręcznik zatytułowany `Wierzymy w Pana Boga`. Chcemy na początku zobaczyć, co się w nim znajduje. Kiedy spojrzymy na okładkę, widzimy tam Pana Jezusa, który powołuje pierwszych Apostołów nad Jeziorem Galilejskim- Piotra, Jana i Andrzeja. Ta scena przenosi nas do Ziemi Świętej, gdzie miały miejsce wydarzenia, opisane w Biblii. W klasie piątej będziemy je poznawali dokładniej. Poznamy też życie i działalność Pana Jezusa, kilka Jego przypowieści i dowiemy się, w jaki sposób uwalnia nas od grzechu, umacnia naszą wiarę oraz powołuje do świętości. Przekonamy się też, że `wierzyć w Pana Boga` to znaczy żyć według Jego `konstytucji`, czyli dziesięciu przykazań i ośmiu błogosławieństw. To właśnie Pan Bóg pomaga nam dobrze żyć i tak kształtować nasze sumienie, by ono podpowiadało nam, co jest naprawdę dobre. Po raz kolejny spotkamy się także z Lolkiem, czyli młodym Karolem Wojtyłą. (...)
Chcemy, by nauka religii z tym podręcznikiem była dla wszystkich przyjemna i ciekawa. Życzymy dobrych osiągnięć i miłych chwil w szkole, w klasie piątej. Pamiętajmy też o tym, byśmy mieli dość czasu, żeby wystarczyło go na naukę religii oraz na spotkania z Panem Bogiem w kościele.

Wierzymy w Pana Boga Klasa 5 Religia Podręcznik dla szkoły podstawowej pochodzi z wydawnictwa św. Stanisława BM. Numer dopuszczenia podręcznika to: KR-00-01/10-KR-11/13, AZ-2-01/10.
S
Szczegóły
 • Dział: Podręczniki szkolne
 • Wydawnictwo: św. Stanisława BM
 • Oprawa: miękka
 • Wymiary: 200x260
 • Ilość stron: 240
 • ISBN: 9788374225502
 • Nr dopuszczenia: KR-00-01/10-KR-11/13, AZ-2-01/10

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Wierzymy w Pana Boga Klasa 5 Religia Podręcznik dla szkoły podstawowej

4.5/5 ( 37 ocen )
  5
  30
  4
  1
  3
  1
  2
  3
  1
  2

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Joki2

 • 20-05-2014
 • 08:28

Chyba najlepiej wyszły wydawnictwu św. Stanisława podręczniki do szkoły podstawowej. Niestety podręczniki do tego samego wydawnictwa do gimnazjum i szkoły średniej są już sporo słabiej opracowane.

Czy recenzja była pomocna?