Wierzę w Kościół. Podręcznik dla klasy szóstej szkoły podstawowej - Jan Szpet, Danuta Jackowiak Św. Wojciech - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Wierzę w Kościół. Podręcznik dla klasy szóstej szkoły podstawowej

podręcznik

 • Wydawnictwo Św. Wojciech
 • Nr dopuszczenia: AZ-23-01/10-PO-2/13
 •  

 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Wierzę w Kościół. Podręcznik dla klasy szóstej szkoły podstawowej - opis produktu:

Zasadniczym celem katechezy w klasie szóstej jest ukazanie historii zbawienia, która dokonuje się w działalności Kościoła kierowanego natchnieniami Ducha Świętego. Przesłaniem katechetycznym jest budowanie i umacnianie poczucia przynależności do wspólnoty ludu Bożego oraz wskazanie wynikających z tego zobowiązań. Przyjętym założeniom odpowiada określony układ treści katechetycznych. Rozdział I: Tajemnica Kościoła Chrystusowego W pierwszej części podręcznika podjęto problematykę dotyczącą istoty i celu misji Chrystusowego Kościoła. Rozdział II: Siedem sakramentów Kościoła W drugim rozdziale opisano sakramenty jako znaki Bożej łaski, które udzielane są Kościołowi dla uświęcenia wszystkich jego członków. Rozdział III: Życie z Chrystusem we wspólnocie Kościoła Problematyka tego rozdziału obejmuje zagadnienie wspólnotowego wymiaru Kościoła. Omówiono różnorodność zadań podejmowanych przez wierzących we wspólnocie Kościoła, Rozdział IV: Jesteśmy włączeni w dziedzictwo Kościoła Treści tej części podręcznika obejmują zagadnienia związane z historycznym rozwojem Kościoła. Ukazano związek wiary i Kościoła z życiem narodu polskiego. Rozdział V: Święci i błogosławieni uczą nas wiary Celem ostatniego rozdziału podręcznika jest ukazanie uczniom sposobów kształtowania tożsamości chrześcijańskiej Istotną rolę w podręczniku ucznia pełni materiał ilustracyjny w formie grafik, reprodukcji dzieł malarskich oraz fotografii. Grafiki i reprodukcje służą realizacji zadań poznawczych. W sposób symboliczny nawiązują do omawianych zagadnień i mobilizują uczniów do aktywnego udziału w zajęciach.

Wierzę w Kościół. Podręcznik dla klasy szóstej szkoły podstawowej pochodzi z wydawnictwa Św. Wojciech. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 6 / Religia. Numer dopuszczenia podręcznika to: AZ-23-01/10-PO-2/13.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Wierzę w Kościół. Podręcznik dla klasy szóstej szkoły podstawowej

4.3/5 ( 30 ocen )
  5
  19
  4
  5
  3
  3
  2
  2
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

OlinkaOkrąglinka

 • 10-10-2018
 • 10:21

Jak zwykle szybka dostawa od Gandalfa, produkty solidnie zapakowane.
W gratisie otrzymałam zakładkę i notesik.
Z pewnością wrócę za rok po kolejne podręczniki ;-)

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Cześć

 • 22-08-2017
 • 11:35

1/10

Czy recenzja była pomocna?