Wielka przygoda. Klasa 1. Część 4. Podręcznik zintegrowany i matematyczny dla szkoły podstawowej - PRACA ZBIOROWA NOWA ERA - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Wielka przygoda. Klasa 1. Część 4. Podręcznik zintegrowany i matematyczny dla szkoły podstawowej

(reforma 2020-2022)

podręcznik

Wielka przygoda. Klasa 1. Część 4. Podręcznik zintegrowany i matematyczny dla szkoły podstawowej, (reforma 2020-2022) - opis produktu:

Podręcznik do klasy 1 część 4 z serii `Wielka Przygoda` zawiera treści z edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej oraz w drugiej części podręcznika z edukacji matematycznej. Pozwala dobrze opanować umiejętność czytania; wspiera naukę pisania; uczy prawidłowej artykulacji głosek i wyraźnego mówienia; wprowadza dziecko w świat wartości; umożliwia porządkowanie wiedzy nieformalnej dzieci i kształtowanie pojęć matematycznych oraz uczy argumentowania, kształtuje i rozwija samodzielne myślenie dziecka.

Podręcznik:
- Pozwala dobrze opanować umiejętność czytania dzięki tekstom do nauki czytania na kilku poziomach trudności.
- Wspiera naukę pisania najpierw liter, wyrazów i zdań, a potem różnych form wypowiedzi pisemnych.
- Ułatwia naukę ortografii i zapamiętywania trudnej pisowni wyrazów.
- Wprowadza dziecko w świat wartości poprzez wychowawcze teksty, inspirujące do twórczej rozmowy i wyciągania wniosków.
- Uczy prawidłowej artykulacji głosek i wyraźnego mówienia na stronach Mistrzowie mowy zawierających ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, ćwiczenia dykcji i głośnego mówienia.
- Wprowadza uczniów w świat przyrody w trzech cyklach - W świecie przyrody, W laboratorium, Świat jest ciekawy!
- Ułatwia rozumienie pojęcia liczby przedstawionej w różnych aspektach.
- Umożliwia porządkowanie wiedzy nieformalnej dzieci i kształtowanie pojęć matematycznych w dalszej perspektywie dzięki zadaniom, w którym dziecko wykorzystuje swoją intuicję oraz doświadczenia ukierunkowane na definicje.
- Rozwija umiejętności słuchania i czytania tekstów matematycznych oraz mobilizuje do krytycznego słuchania, analizowania danych, stymulowania samodzielności i krytycznego myślenia na stronach z opowiadaniami matematycznymi.
- Przygotowuje ucznia do realizacji wielu zagadnień geometrycznych na wyższych poziomach edukacyjnych oraz rozwiązywania zadań geometrycznych w sposób praktyczny.
- Uczy argumentowania, kształtuje i rozwija samodzielne myślenie dziecka, w tym myślenie twórcze, dzięki zadaniom niestandardowym (zadania z żarówką), w którym można różnie interpretować dane, a więc nie ma jednego słusznego rozwiązania.
- Daje możliwość analizowania związków między liczbami, co jest wstępem do zrozumienia zagadnień algebraicznych, dzięki ćwiczeniom angażującym do zabawy w `mówiące liczby`.
- Przygotowuje do rozwiązywania zadań tekstowych dzięki ilustrowanym zadaniom, które ułatwiają rozumienie problemów matematycznych.

Wielka przygoda. Klasa 1. Część 4. Podręcznik zintegrowany i matematyczny dla szkoły podstawowej (reforma 2020-2022), pochodzi z wydawnictwa NOWA ERA. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 1 / Matematyka. Numer dopuszczenia podręcznika to: 1088/2/2020.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Wielka przygoda. Klasa 1. Część 4. Podręcznik zintegrowany i matematyczny dla szkoły podstawowej, (reforma 2020-2022)

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.