Umiem programować - PRACA ZBIOROWA Ei System - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Umiem programować

podręcznik

 • Wydawnictwo Ei System
 •  

 • darmowa dostawa od 300zł Darmowa dostawa
 • Dostępność niedostępny

Umiem programować - opis produktu:

Umiem programować jest zestawem przeznaczonym dla dzieci w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Za jego pomocą uczniowie uczą się m.in. logicznego myślenia, planowania oraz pracy zespołowej.

Zestaw może stanowić doskonałe urozmaicenie lekcji w klasach edukacji wczesnoszkolnej. Nauczyciel nie musi posiadać dodatkowej wiedzy informatycznej oraz umiejętności z zakresu programowania.
Nauka programowania polega na wykorzystaniu dostępnych w zestawie elementów. nauczyciel może skorzystać z dostępnych w zestawie scenariuszy zajęć oraz przewodnika metodycznego. Aby korzystać z zestawu nie trzeba uruchamiać komputera czy tabletu. Wszystko można wykonać za pomocą dostępnych w zestawie kartoników.

Z zestawu może korzystać jednocześnie cała klasa. W razie potrzeby można skorzystać z programu umożliwiającego budowanie plansz i tworzenia instrukcji.
Lekcje związane z programowaniem są dla dzieci ciekawsze, ponieważ znacząco wyróżniają się spośród innych zajęć.

Podczas tworzenia rozwiązań każde dziecko lub grupa będzie mogła uzyskać inny sposób rozwiązania. Od nauczyciela będą zależał sposób oceniania - czy przykładowo najlepiej oceni najprostszy ciąg instrukcji lub określi inne kryteria, które podczas budowania danego zadania będą ważniejsze.
Rozwiązywanie zadań w ten sposób uczy współzawodnictwa i pracy zespołowej. Dodatkowo analiza stworzonych instrukcji pozwoli na dokładniejsze zrozumienie zadań i uczenie się na błędach. Rywalizacja, która pojawia się podczas tego typu zadań oddziaływuje na dzieci w sposób pozytywny.

Wbrew obawom, dzieci, które dopiero poznają liczby w systemie dziesiętnym nauczą się używanego na komputerach systemu dwójkowego jeżeli będzie on odpowiednio zaprezentowany. W tym celu nauczyciel może wykorzystać dwukolorowe elementu lub nawet prezentując lewą/prawą stronę.
Wykorzystanie elementów, które mogą być przez dziecko przesunięte lub podniesione dodatkowo wpływa na szybkość przyswajania wiedzy. Rozwijają przy okazji myślenie matematyczne i zdobywają kluczowe kompetencje informatyczne.
Zawartość zestawu Umiem programować:

* 32 wielkowymiarowe kartony kwadratowe i 32 kartony prostokątne do budowania plansz, map i labiryntów na podłodze
* 4 zestawy po 64 kartony do pisania instrukcji
* program komputerowy do budowania plansz, pisania i wykonywania instrukcji
* 32 scenariusze zabaw i zajęć
* 24 wzory kart pracy do kopiowania
* dyplomy
* poradnik metodyczny

Za pomocą zestawu dzieci przygotują się również do programowania w starszych klasach.

Umiem programować pochodzi z wydawnictwa Ei System. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 1 / Informatyka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Umiem programować

4.4/5 ( 5 ocen )
 • 5
  3
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.