Umiem programować / PRACA ZBIOROWA Ei System 1705,04 zł | Podręczniki w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Umiem programować

podręcznik

 • Wydawnictwo Ei System
 •  

 • darmowa dostawa od 300zł Darmowa dostawa
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Umiem programować - opis produktu:

Umiem programować jest zestawem przeznaczonym dla dzieci w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Za jego pomocą uczniowie uczą się m.in. logicznego myślenia, planowania oraz pracy zespołowej.

Zestaw może stanowić doskonałe urozmaicenie lekcji w klasach edukacji wczesnoszkolnej. Nauczyciel nie musi posiadać dodatkowej wiedzy informatycznej oraz umiejętności z zakresu programowania.
Nauka programowania polega na wykorzystaniu dostępnych w zestawie elementów. nauczyciel może skorzystać z dostępnych w zestawie scenariuszy zajęć oraz przewodnika metodycznego. Aby korzystać z zestawu nie trzeba uruchamiać komputera czy tabletu. Wszystko można wykonać za pomocą dostępnych w zestawie kartoników.

Z zestawu może korzystać jednocześnie cała klasa. W razie potrzeby można skorzystać z programu umożliwiającego budowanie plansz i tworzenia instrukcji.
Lekcje związane z programowaniem są dla dzieci ciekawsze, ponieważ znacząco wyróżniają się spośród innych zajęć.

Podczas tworzenia rozwiązań każde dziecko lub grupa będzie mogła uzyskać inny sposób rozwiązania. Od nauczyciela będą zależał sposób oceniania - czy przykładowo najlepiej oceni najprostszy ciąg instrukcji lub określi inne kryteria, które podczas budowania danego zadania będą ważniejsze.
Rozwiązywanie zadań w ten sposób uczy współzawodnictwa i pracy zespołowej. Dodatkowo analiza stworzonych instrukcji pozwoli na dokładniejsze zrozumienie zadań i uczenie się na błędach. Rywalizacja, która pojawia się podczas tego typu zadań oddziaływuje na dzieci w sposób pozytywny.

Wbrew obawom, dzieci, które dopiero poznają liczby w systemie dziesiętnym nauczą się używanego na komputerach systemu dwójkowego jeżeli będzie on odpowiednio zaprezentowany. W tym celu nauczyciel może wykorzystać dwukolorowe elementu lub nawet prezentując lewą/prawą stronę.
Wykorzystanie elementów, które mogą być przez dziecko przesunięte lub podniesione dodatkowo wpływa na szybkość przyswajania wiedzy. Rozwijają przy okazji myślenie matematyczne i zdobywają kluczowe kompetencje informatyczne.
Zawartość zestawu Umiem programować:

* 32 wielkowymiarowe kartony kwadratowe i 32 kartony prostokątne do budowania plansz, map i labiryntów na podłodze
* 4 zestawy po 64 kartony do pisania instrukcji
* program komputerowy do budowania plansz, pisania i wykonywania instrukcji
* 32 scenariusze zabaw i zajęć
* 24 wzory kart pracy do kopiowania
* dyplomy
* poradnik metodyczny

Za pomocą zestawu dzieci przygotują się również do programowania w starszych klasach.
S
Szczegóły
 • RRecenzje
 • Podręcznik
 • Umiem programować
Średnia ocena:
4
  1
  0
  1
  0
  0
Twoja ocena:
imię, nazwisko lub nick:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!


Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Zbiór zadań zawiera 328 dowodów w pełni rozwiązanych krok po kroku w tym: -131 zadań z zakresu podstawowego -197 zadań z zakresu rozszerzonego Zbiór zadań został podzielony na 10 tematycznych rozdziałów, każdy zawiera: - zadania w pełni rozwiązane z komentarzem - zadania do...

 • Jest to jedna z części serii Poznaję i rozumiem świat. Cała seria składa się z 4 teczek i przewodnika dla nauczyciela. Komplet Poznaję i rozumiem świat zaplanowany jest na jeden rok szkolny. Publikacja jest przeznaczona dla nauczycieli i terapeutów pracujących z dziećmi z niepełnosprawnością...

 • Publikacja jest przeznaczona dla nauczycieli i terapeutów pracujących z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną oraz sprzężeniami w przedszkolach specjalnych i integracyjnych oraz zespołach rewalidacyjno-wychowawczych. Materiał może być także wykorzystywany w pracy z dziećmi wymagającymi...

 • Jest to jedna z części serii Poznaję i rozumiem świat. Cała seria składa się z 4 teczek i przewodnika dla nauczyciela. Komplet Poznaję i rozumiem świat zaplanowany jest na jeden rok szkolny. Publikacja jest przeznaczona dla nauczycieli i terapeutów pracujących z dziećmi z niepełnosprawnością...

 • `Umiem więcej` to dodatkowy zeszyt wspomagający kształtowanie gotowości do nauki pisania, czytania i liczenia. Umożliwia indywidualizację nauczania i jest przeznaczony na cały rok pracy z najstarszymi przedszkolakami. Zaproponowane w zeszycie ćwiczenia kształtują umiejętności niezbędne do podjęcia...

 • Idę do czwartej klasy to książka, z którą można pracować niezależnie od wybranego programu. Zawiera materiały z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej zaczerpnięte z pakietu edukacyjnego `Od A do Z`. Jej treść stanowią wiadomości i kształtowane umiejętności z zakresu...