Twórczość plastyczna w edukacji przedszkolnej - Barbara Wlaźlik Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Twórczość plastyczna w edukacji przedszkolnej

podręcznik

Twórczość plastyczna w edukacji przedszkolnej - opis produktu:

Twórczość plastyczna w przedszkolu pełni bardzo ważną rolę. Za jej pośrednictwem dziecko gromadzi szereg doświadczeń twórczych i poznawczych. Kształtuje osobowość oraz charakter, ukazuje przeżycia, emocje, niewypowiedziane słowa, żale i prośby, a także niedzielone z nikim smutki i radości. Dziecko w wieku przedszkolnym rozwija twórczość plastyczną ze ścisłą łącznością z jego rozwojem twórczej wyobraźni, zainteresowań, spostrzeżeń i pamięci wzrokowej. Zajęcia plastyczne to ulubiona forma działalności dziecka już od najmłodszych lat. Stanowią one doskonały instrument diagnostyczny dla pedagoga i dają poczucie satysfakcji z własnego działania. Mobilizują dzieci, uzewnętrzniają oraz pomagają w pokonywaniu i przekraczaniu własnych barier.
Przedstawiona Twórczość plastyczna w edukacji przedszkolnej ma na celu przybliżenie wychowawcom, pedagogom, nauczycielom przedszkola, a może i rodzicom znaczenia twórczości plastycznej i jej wagi w ogólnym rozwoju dziecka, a także w oddziaływaniach terapeutycznych prowadzonych w przedszkolu. Zamierzeniem niniejszej pracy jest przekonanie zainteresowanych, iż każde dziecko jest twórcą swojej pracy plastycznej, która niejednokrotnie zadziwia swoją niezwykłością i oryginalnością. Bywa również odkryciem jego uczuć, przeżyć, stanów emocjonalnych, a także różnego rodzaju problemów. Jest też ważnym źródłem informacji o dziecku, jego potrzebach, możliwościach rozwojowych i zdolnościach.

Twórczość plastyczna w edukacji przedszkolnej pochodzi z wydawnictwa Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa. Dedykowany jest do: Szkoły wyższe / Nauki humanistyczne / Pedagogika.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Twórczość plastyczna w edukacji przedszkolnej

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.