Turystyka jako sfera aktywności gospodarczej i edukacyjnej - Zdzisław Sirojć, Jurij Kariagin Aspra JR F.H.U. - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Turystyka jako sfera aktywności gospodarczej i edukacyjnej

podręcznik

Turystyka jako sfera aktywności gospodarczej i edukacyjnej - opis produktu:

Książka ukazuje się w 30. rocznicę podpisania pierwszej umowy między polskimi i ukraińskimi przedsiębiorstwami turystycznymi: `Kalinką`, `Turystą`, `Gromadą` i `Intouristem`.
Turystyka odgrywa coraz większą rolę we współczesnej gospodarce i w życiu społecznym. Przyjmuje się za Światową Organizacją Turystyki (UNWTO), że turystyka obejmuje ogół czynności osób, które podróżują i przebywają w celach wypoczynkowych, służbowych lub innych nie dłużej niż rok bez przerwy poza swoim codziennym otoczeniem (z wyłączeniem wyjazdów, których głównym celem jest aktywność zarobkowa wynagradzana w odwiedzanej miejscowości). Współczesna turystyka odnosi się do wielu aspektów życia człowieka. Badają ją uczeni i specjaliści wielu dziedzin nauki: geografii, socjologii, ekonomii, demografii, kulturoznawstwa, psychologii, medycyny, pedagogiki, czy politologii. Stąd w poniższej publikacji znajdują się prace uczonych z różnych dziedzin i ośrodków naukowych. Niniejsza książka jest efektem współpracy prof. Jurija Kariagina, Prezesa Ukraińsko-Polskiego Instytutu Współpracy, Prezesa Zarządu Związku Zawodowego Ukraińców Pracujących w Polsce, wybitnego specjalisty w dziedzinie turystyki, wykładowcy wielu uczelni ukraińskich, rosyjskich i polskich (m.in. Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych w Warszawie), z różnymi uczonymi i placówkami naukowymi w Polsce i na Ukrainie. W jej rezultacie ? przy wsparciu Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód i osobistej pomocy jej Prezesa Józefa Brylla ? powstała praca poruszająca wybrane problemy rozwoju turystyki w szerszych: ekonomicznych i edukacyjnych aspektach.

Turystyka jako sfera aktywności gospodarczej i edukacyjnej pochodzi z wydawnictwa Aspra JR F.H.U.. Dedykowany jest do: Szkoły wyższe / Nauki społeczno-ekonomiczne / Zarządzanie.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Turystyka jako sfera aktywności gospodarczej i edukacyjnej

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.