Tanatos w literaturze dziecięcej i jego pedagogiczny wymiar - Justyna Sztobryn-Bochomulska - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Tanatos w literaturze dziecięcej i jego pedagogiczny wymiar

podręcznik

   

 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Tanatos w literaturze dziecięcej i jego pedagogiczny wymiar - opis produktu:

Wśród wielu, często niejednoznacznych, odpowiedzi na pytanie, kim jest człowiek (które ma rudymentarny charakter dla pedagogiki), jedna jest jednoznaczna i wytyczająca granicę oddziaływań edukacyjnych ? Człowiek jest istotą śmiertelną. Świadomość własnej śmiertelności czyni człowieka istotą szczególną i wyjątkową, ponieważ ma on możliwość wybrania własnej drogi i realizowania swoich celów w obliczu skończonego czasu, jakim dysponuje. Taki punkt widzenia wskazuje na potrzebę podejmowania badań z zakresu tanatopedagogiki, stawiania trudnych, ale niezwykle ważnych pytań dotyczących w istocie sensu naszego życia. [?] Celem podjętych badań jest poznanie i (z)rozumienie wymiarów obecności problematyki śmierci w literaturze dziecięcej o charakterze tanatycznym.
Śmierć jako niezbywalna część ludzkiego życia powinna być w nim obecna świadomie. Skupienie się na literaturze wynika natomiast z uznania jej za jedno z podstawowych źródeł kontaktu z kulturą i stanowi ważny poznawczo środek oddziaływania edukacyjnego.
Ze Wstępu
Autorka podejmuje temat ciekawy poznawczo i ważny społecznie, a jednocześnie rzadko eksplorowany w ramach badań pedagogicznych. Obszerność i różnorodność analizowanego materiału oraz wielość prezentowanych postaw i sposobów podejścia do fenomenu końca życia czyni z tej monografii pracę wyjątkową.
Z recenzji prof. dr. hab. Stanisława Gałkowskiego

Tanatos w literaturze dziecięcej i jego pedagogiczny wymiar pochodzi z wydawnictwa . Dedykowany jest do: Szkoły wyższe / .
S
Szczegóły
 • Dział: Podręczniki szkolne
 • Kategoria: szkoły wyższe
 • Oprawa: miękka
 • Wymiary: 0x0
 • Ilość stron: 320
 • ISBN: 9788382200362

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Tanatos w literaturze dziecięcej i jego pedagogiczny wymiar

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.