Tajemnice przyrody 6. Podręcznik dla klasy szóstej szkoły podstawowej - Feliks Szlajfer, Joanna Stawarz, Hanna Kowalczyk NOWA ERA - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Tajemnice przyrody 6. Podręcznik dla klasy szóstej szkoły podstawowej

podręcznik

Tajemnice przyrody 6. Podręcznik dla klasy szóstej szkoły podstawowej - opis produktu:

Podręcznik dla klasy 6 zamyka serię `Tajemnice przyrody` przeznaczoną do nauczania przyrody w klasach 4-6, która jest odpowiedzią na zmiany w podstawie programowej. Łączy w sobie sprawdzoną, cenioną przez nauczycieli koncepcję z nowoczesnymi rozwiązaniami edukacyjnymi.

Otwierający podręcznik dział `Odkrywamy tajemnice naszej planety` zapoznaje uczniów z budową Układu Słonecznego, ze zjawiskami magnetycznymi w przyrodzie oraz ruchami Ziemi (obrotowym i obiegowym) i ich następstwami. Kolejny dział prezentuje występujące w przyrodzie zjawiska fizyczne, takie jak ruch, siły, zjawiska elektryczne, świetlne i akustyczne. Trzeci dział wprowadza do świata zwierząt - uczniowie poznają budowę zewnętrzną zwierząt, ich przystosowania do środowiska życia oraz wzajemne zależności, szczególnie pokarmowe. Uczą się rozpoznawać wybrane gatunki, m.in. poprzez własne obserwacje w terenie.

Obszernym działem tematycznym jest przegląd krajobrazów Ziemi. Omawiając warunki geograficzne poszczególnych obszarów, uczniowie uświadamiają sobie różnorodność stref krajobrazowych na naszej planecie. Przedostatni dział przybliża uczniom właściwości i przemiany substancji.

Podsumowujący podręcznik dział 6 `Odkrywamy, jak się zmienia Ziemia` jest krótkim przedstawieniem problematyki globalnych zagrożeń środowiska i możliwych działań na rzecz jego ochrony. Te zagadnienia wykraczają poza podstawę programową, dlatego powinny być realizowane po sprawdzianie szóstoklasisty.

Tajemnice przyrody 6. Podręcznik dla klasy szóstej szkoły podstawowej pochodzi z wydawnictwa NOWA ERA. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 6 / Przyroda. Tajemnice przyrody 6. Podręcznik dla klasy szóstej szkoły podstawowej jest częścią serii Tajemnice przyrody.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Tajemnice przyrody 6. Podręcznik dla klasy szóstej szkoły podstawowej

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.