Szukam cię 5. Podręcznik do religii dla klasy 5 szkoły podstawowej - Władysław SJ. Kubik WAM - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Szukam cię 5. Podręcznik do religii dla klasy 5 szkoły podstawowej

podręcznik

 • Wydawnictwo WAM
 • Nr dopuszczenia: AZ-2-01/18
 •  

 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Szukam cię 5. Podręcznik do religii dla klasy 5 szkoły podstawowej - opis produktu:

Od nowego roku szkolnego 2020/2021 zacznie obowiązywać nowa `Podstawa programowa katechezy Kościoła katolickiego w Polsce` - dokument Konferencji Episkopatu Polski przyjęty 8 czerwca 2018 r.

Pomoce katechetyczne do klasy 5 Wydawnictwa WAM pt. `Szukam cię` powstały na podstawie dokumentu Komisji Wychowania Katolickiego KEP: `Program nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach` (z 19 września 2019 r.), są więc zgodne z nową podstawą programową.
Podręcznik

Treścią podręcznika jest historia zbawienia jako nasza osobista historia, która zaczyna się od stworzenia świata, poprzez ludzki grzech i zbawienie dokonane w dziele Jezusa Chrystusa. Historia, która dzieje się wciąż dla nas i w nas. Stary Testament i historia Kościoła wprowadzone zostały chronologicznie. Historia Kościoła opowiedziana jest poprzez życie i działanie konkretnych ludzi każdej epoki, szczególnie postaci świętych.

W podręczniku zawarto interesujące materiały tekstowe i ilustracyjne, a do nich zadania oraz w każdej katechezie modlitwę i podsumowanie istotnych treści katechezy w `Ważnej wiadomości`. Zadania prowokują do myślenia i prowadzą ucznia do poznania tajemnic wiary w świetle nauczania Kościoła.

Zasadniczym celem korzystania z podręcznika jest pomoc we wprowadzeniu ucznia do osobistego spotkania z Bogiem i budzenie zachwytu życiem Ewangelią w Kościele.

Szukam cię 5. Podręcznik do religii dla klasy 5 szkoły podstawowej pochodzi z wydawnictwa WAM. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 5 / Religia. Numer dopuszczenia podręcznika to: AZ-2-01/18.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Szukam cię 5. Podręcznik do religii dla klasy 5 szkoły podstawowej

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.