Język polski 2. Sztuka wyrazu. Część 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakresy podstawowy i rozszerzony - Adam Regiewicz, Tomasz Zieliński, Ewa Prylińska, Beata Kapela-Bagińska, Dorota Dąbrowska,
Ulubione
Kategorie

Język polski 2. Sztuka wyrazu. Część 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakresy podstawowy i rozszerzony

po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

podręcznik

Język polski 2. Sztuka wyrazu. Część 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakresy podstawowy i rozszerzony, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum - opis produktu:

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku.

Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania - podstawowy i rozszerzony.

Podręczniki z serii Sztuka wyrazu zawierają zagadnienia z zakresu literatury, kultury i sztuki oraz języka. Najważniejszymi ogniwami poszczególnych tematów są teksty literackie (wraz z opracowaniem dydaktycznym) oraz łączące się z nimi konteksty i nawiązania kulturowe.

Inne ważne elementy podręczników z serii Sztuka wyrazu to:

- wprowadzenia do epok z chronologicznym zestawieniem wydarzeń,
- omówienia lektur obowiązkowych,
- przykłady motywów wędrownych obecnych w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków,
- informacje i zadania wyrabiające dobre nawyki podczas pisania różnorodnych form wypowiedzi (z wzorcowymi przykładami wypracowań),
- bogata ikonografia, a zwłaszcza reprodukcje dzieł sztuki nawiązujące do omawianych tekstów,
- lekcje poświęcone analizie dzieł ikonicznych, a także filmowych i teatralnych,
- spójne z celami kształcenia pytania, zadania oraz polecenia,
- podsumowania w formie graficznych map pojęć i zestawów pytań.

Tom trzeci serii obejmuje jeden okres historycznoliteracki - romantyzm.

Romantyzm to epoka wciąż nam bliska. Niektóre powstałe wówczas wzorce myślenia i stereotypy towarzyszą nam do dziś - staramy się to pokazywać. Ogromną wagę przykładamy do wprowadzanych nawiązań. Autorzy zadbali o to, żeby były one nieszablonowe i działały na wyobraźnię uczniów. Chcemy też, by były bliskie młodzieży, dlatego zamieszczamy na przykład sporo tekstów piosenek.

Niebanalne nawiązania dają uczniom możliwość ćwiczenia kompetencji, które będą potrzebne na egzaminie maturalnym i staną się ich wyposażeniem kulturowym po zakończeniu edukacji.

Język polski 2. Sztuka wyrazu. Część 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakresy podstawowy i rozszerzony po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, pochodzi z wydawnictwa GWO Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 2 po podstawówce / Język polski. Język polski 2. Sztuka wyrazu. Część 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakresy podstawowy i rozszerzony jest częścią serii Sztuka wyrazu. Numer dopuszczenia podręcznika to: 1022/3/2020. Język polski 2. Sztuka wyrazu. Część 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakresy podstawowy i rozszerzony jest zgodny z nową podstawą programową.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Język polski 2. Sztuka wyrazu. Część 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakresy podstawowy i rozszerzony, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

3.5/5 ( 4 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Klaudia Sawicka

13-09-2020 15:44

ksiązki cudowne i szybka dostawa

Czy recenzja była pomocna?