Świat fizyki. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy - Maria Fiałkowska WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - Podręczniki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Świat fizyki. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy

po gimnazjum, 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

 • Promocja
  image-promocja

podręcznik

Świat fizyki. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy, po gimnazjum, 3-letnie liceum i 4-letnie technikum - opis produktu:

Treść podręcznika odpowiada wszystkim wymaganiom szczegółowym znajdującym się w podstawie programowej (IV etap edukacyjny - zakres podstawowy). Treści wykraczające poza te wymagania zawarto w uzupełnieniach (ich tytuły sformułowano tak, by zachęcały uczniów do poszerzenia i pogłębienia wiedzy) oraz w ciekawostkach. Mocną stroną książki są różnorodne formy aktywizowania i motywowania ucznia do pracy. Liczne zdjęcia i rysunki, staranna i przejrzysta grafika, czytelne wyeksponowanie najważniejszych treści ułatwiają zrozumienie omawianych zagadnień. Wiedza została podana przystępnie, jasno i zrozumiale, z dużą dbałością o precyzyjne posługiwanie się językiem fizyki.

Nauczyciel korzystający z podręcznika będzie miał dostęp do atrakcyjnych materiałów pomocniczych, przeznaczonych do bezpośredniego wykorzystania podczas zajęć: animacji zjawisk omawianych na lekcji, symulacji doświadczeń, filmów przedstawiających doświadczenia, zadań interaktywnych do rozwiązania w toku lekcji, zadań podsumowujących i sprawdzających.

Książka składa się z pięciu rozdziałów:
Grawitacja
Astronomia
Fizyka atomowa
Fizyka jądrowa
Świat galaktyk

Na początku każdego paragrafu wymieniono umiejętności, które nabędzie uczeń po jego przestudiowaniu. Zamieszczone na końcu rozdziału zadania mają z kolei na celu: utrwalanie wiadomości i kształcenie umiejętności posługiwania się omówionymi na lekcji pojęciami i wielkościami fizycznymi, rozwijanie umiejętności wyjaśniania zjawisk fizycznych i uzasadniania odpowiedzi, rozwijanie zainteresowania poznanymi zagadnieniami, zachęcanie do samodzielnego zdobywania informacji i posługiwanie się nimi oraz do przeprowadzania wirtualnych obserwacji astronomicznych i wykonywania symulowanych doświadczeń. Każdy rozdział zawiera podsumowanie i test Sprawdź swoją wiedzę. Na końcu podręcznika zamieszczono odpowiedzi do zadań obliczeniowych oraz klucz do testów.

Świat fizyki. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy po gimnazjum, 3-letnie liceum i 4-letnie technikum, pochodzi z wydawnictwa WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 1 po podstawówce / Fizyka. Numer dopuszczenia podręcznika to: 394/2011/2015. Świat fizyki. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy jest zgodny z nową podstawą programową.
S
Szczegóły
Dział: Podręczniki szkolne
Kategoria: liceum i technikum,  klasa 1 po podstawówce,  fizyka,  podręcznik,  klasa 2 po podstawówce,  fizyka
Wydawnictwo: WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Oprawa: miękka
Wymiary: 165x235
Ilość stron: 264
Nr dopuszczenia: 394/2011/2015

RECENZJE - Podręcznik - Świat fizyki. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy, po gimnazjum, 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 56 ocen )
 • 5
  43
 • 4
  3
 • 3
  4
 • 2
  3
 • 1
  3

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: