Świat do przeczytania klasa 1. część 2. Język polski Liceum i technikum - Ewa Jaskółowa, Ewa Nowak, Krzysztof Biedrzycki STENTOR Wydawnictwo Piotra Marciszuka - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Świat do przeczytania klasa 1. część 2. Język polski Liceum i technikum

po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

 • Promocja
  image-promocja

podręcznik

Świat do przeczytania klasa 1. część 2. Język polski Liceum i technikum, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum - opis produktu:

 1. Podręcznik Świat do przeczytania łączy tradycyjny chronologiczny układ prezentowania zjawisk literackich i artystycznych z nowatorskimi rozwiązaniami dostosowanymi do nowej podstawy programowej.
 2. Jedną z istotnych nowości podręcznika jest położenie szczególnego nacisku na sztukę interpretacji. Kształceniu tej umiejętności służą bogate i różnorodne zadania towarzyszące tekstom literackim i popularnonaukowym oraz dziełom sztuki. Proponowane przez autorów ćwiczenia zachęcają do uważnej i wnikliwej lektury dzieła, do stawiania mu pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi. Inspirują do podejmowania twórczego dialogu z tradycją, do dostrzegania w niej elementów wciąż żywych, ułatwiających głębsze rozumienie współczesnej rzeczywistości.
 3. Nowym i ciekawym pomysłem metodycznym zgodnym z nową podstawą programową jest moduł To już znasz. Otwiera on każdy kolejny rozdział podręcznika. Znajdują się w nim ćwiczenia odwołujące się do wiedzy zdobytej przez ucznia na wcześniejszych etapach edukacji. Zadania powtórzeniowe są skonstruowane w taki sposób, by wskazać, jak można wykorzystać posiadaną już wiedzę do interpretacji nowo poznawanych zjawisk literackich i artystycznych.
 4. Autorzy podręcznika proponują zintegrowane nauczanie literatury i języka. Zagadnienia z gramatyki języka polskiego, z zakresu poprawności językowej czy historii języka poznaje uczeń najczęściej w kontekście dzieł literackich.
  Za szczególnie ważne autorzy uznają rozwijanie różnorodnych sprawności językowych ucznia oraz pogłębianie jego świadomości językowej, dlatego minimalizują rolę tradycyjnego wykładu na rzecz ćwiczeń. Metoda ta sprzyja kształtowaniu dojrzałych i kompetentnych użytkowników polszczyzny.

Świat do przeczytania klasa 1. część 2. Język polski Liceum i technikum po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum, pochodzi z wydawnictwa STENTOR Wydawnictwo Piotra Marciszuka. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 1 po gimnazjum / Język polski. Numer dopuszczenia podręcznika to: 545/2/2013/2015.
S
Szczegóły

RECENZJE - Podręcznik - Świat do przeczytania klasa 1. część 2. Język polski Liceum i technikum, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 23 ocen )
 • 5
  19
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  2
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: