Świat do przeczytania klasa 1. część 1. Język polski Liceum i technikum - Ewa Jaskółowa, Ewa Nowak, Krzysztof Biedrzycki STENTOR Wydawnictwo Piotra Marciszuka - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Świat do przeczytania klasa 1. część 1. Język polski Liceum i technikum

po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

 • Promocja
  image-promocja

podręcznik

Świat do przeczytania klasa 1. część 1. Język polski Liceum i technikum, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum - opis produktu:

 * Podręcznik Świat do przeczytania łączy tradycyjny chronologiczny układ prezentowania zjawisk literackich i artystycznych z nowatorskimi rozwiązaniami dostosowanymi do nowej podstawy programowej.
 * Jedną z istotnych nowości podręcznika jest położenie szczególnego nacisku na sztukę interpretacji. Kształceniu tej umiejętności służą bogate i różnorodne zadania towarzyszące tekstom literackim i popularnonaukowym oraz dziełom sztuki. Proponowane przez autorów ćwiczenia zachęcają do uważnej i wnikliwej lektury dzieła, do stawiania mu pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi. Inspirują do podejmowania twórczego dialogu z tradycją, do dostrzegania w niej elementów wciąż żywych, ułatwiających głębsze rozumienie współczesnej rzeczywistości.
 * Nowym i ciekawym pomysłem metodycznym zgodnym z nową podstawą programową jest moduł To już znasz. Otwiera on każdy kolejny rozdział podręcznika. Znajdują się w nim ćwiczenia odwołujące się do wiedzy zdobytej przez ucznia na wcześniejszych etapach edukacji. Zadania powtórzeniowe są skonstruowane w taki sposób, by wskazać, jak można wykorzystać posiadaną już wiedzę do interpretacji nowo poznawanych zjawisk literackich i artystycznych.
 * Autorzy podręcznika proponują zintegrowane nauczanie literatury i języka. Zagadnienia z gramatyki języka polskiego, z zakresu poprawności językowej czy historii języka poznaje uczeń najczęściej w kontekście dzieł literackich.
 * Za szczególnie ważne autorzy uznają rozwijanie różnorodnych sprawności językowych ucznia oraz pogłębianie jego świadomości językowej, dlatego minimalizują rolę tradycyjnego wykładu na rzecz ćwiczeń. Metoda ta sprzyja kształtowaniu dojrzałych i kompetentnych użytkowników polszczyzny.

Świat do przeczytania klasa 1. część 1. Język polski Liceum i technikum po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum, pochodzi z wydawnictwa STENTOR Wydawnictwo Piotra Marciszuka. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 1 po gimnazjum / Język polski. Numer dopuszczenia podręcznika to: 545/1/2012/2015.
S
Szczegóły

RECENZJE - Podręcznik - Świat do przeczytania klasa 1. część 1. Język polski Liceum i technikum, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 17 ocen )
 • 5
  13
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: