Świat chemii 7. Podręcznik dla klasy siódmej szkoły podstawowej - Anna Warchoł, Dorota Lewandowska, Angelika Bachula WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Świat chemii 7. Podręcznik dla klasy siódmej szkoły podstawowej

 • Promocja
  image-promocja

podręcznik

Świat chemii 7. Podręcznik dla klasy siódmej szkoły podstawowej - opis produktu:

Podręcznik Świat chemii to chemia bez zawiłości ponieważ:

Język przekazu dostosowany do wieku i poziomu umiejętności uczniów ułatwia zrozumienie chemii.
Treść przedzielono śródtytułami w formie pytań, aby wykład budził zaciekawienie. Odpowiedzi na pytania uczeń znajdzie w krótkich blokach tekstu. Taka forma, znana młodzieży z internetu, pozwala na zapoznawanie się z materiałem w odpowiednim tempie i nie wykracza poza możliwości percepcyjne nastolatków.
Każde doświadczenie jest uzupełnione o schematyczny rysunek i barwną fotografię, które w połączeniu z opisem pokazują krok po kroku jego przebieg. Uczniowie dokładnie widzą, co się dzieje podczas doświadczenia, nawet kiedy nie można go przeprowadzić w szkole.

Treść podręcznika odpowiada zapisom nowej podstawy programowej, zawiera wszystkie nowe zagadnienia przez nią wprowadzone, np. pojęcie elektroujemności czy katalizatora.

Część 1 publikacji dotyczy podstaw chemii - opisuje: budowę materii i jej rodzaje; oddziaływania, których efektem są wiązania i reakcje chemiczne; substancje chemiczne obecne w atmosferze i hydrosferze.

Konstrukcja publikacji pozwala rozwijać zainteresowanie przedmiotem, m.in. dzięki wprowadzeniu wielu doświadczeń, w tym również do wykonania przez uczniów w domu. Zaproponowano także wiele doświadczeń - w tym również do wykonania przez uczniów w domu - dzięki czemu uczeń ma szansę kształcić umiejętności praktyczne.

Treść została podzielona na działy, w których znajdują się stałe elementy.

Świat chemii 7. Podręcznik dla klasy siódmej szkoły podstawowej pochodzi z wydawnictwa WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 7 / Chemia. Numer dopuszczenia podręcznika to: 834/1/2017.
S
Szczegóły

RECENZJE - Podręcznik - Świat chemii 7. Podręcznik dla klasy siódmej szkoły podstawowej

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 52 oceny )
 • 5
  41
 • 4
  4
 • 3
  2
 • 2
  2
 • 1
  3

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: