Świat chemii 7. Podręcznik dla klasy siódmej szkoły podstawowej - Anna Warchoł, Dorota Lewandowska, Angelika Bachula WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Świat chemii 7. Podręcznik dla klasy siódmej szkoły podstawowej

podręcznik

Świat chemii 7. Podręcznik dla klasy siódmej szkoły podstawowej - opis produktu:

Podręcznik Świat chemii to chemia bez zawiłości ponieważ:

Język przekazu dostosowany do wieku i poziomu umiejętności uczniów ułatwia zrozumienie chemii.
Treść przedzielono śródtytułami w formie pytań, aby wykład budził zaciekawienie. Odpowiedzi na pytania uczeń znajdzie w krótkich blokach tekstu. Taka forma, znana młodzieży z internetu, pozwala na zapoznawanie się z materiałem w odpowiednim tempie i nie wykracza poza możliwości percepcyjne nastolatków.
Każde doświadczenie jest uzupełnione o schematyczny rysunek i barwną fotografię, które w połączeniu z opisem pokazują krok po kroku jego przebieg. Uczniowie dokładnie widzą, co się dzieje podczas doświadczenia, nawet kiedy nie można go przeprowadzić w szkole.

Treść podręcznika odpowiada zapisom nowej podstawy programowej, zawiera wszystkie nowe zagadnienia przez nią wprowadzone, np. pojęcie elektroujemności czy katalizatora.

Część 1 publikacji dotyczy podstaw chemii - opisuje: budowę materii i jej rodzaje; oddziaływania, których efektem są wiązania i reakcje chemiczne; substancje chemiczne obecne w atmosferze i hydrosferze.

Konstrukcja publikacji pozwala rozwijać zainteresowanie przedmiotem, m.in. dzięki wprowadzeniu wielu doświadczeń, w tym również do wykonania przez uczniów w domu. Zaproponowano także wiele doświadczeń - w tym również do wykonania przez uczniów w domu - dzięki czemu uczeń ma szansę kształcić umiejętności praktyczne.

Treść została podzielona na działy, w których znajdują się stałe elementy.
S
Szczegóły
 • RecenzjeRecenzje
 • Podręcznik
 • Świat chemii 7. Podręcznik dla klasy siódmej szkoły podstawowej
4.5/5 ( 51 ocen )
  5
  41
  4
  3
  3
  2
  2
  2
  1
  3

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.