Specjalne potrzeby edukacyjne w praktyce pedagogicznej. Wybrane obszary i rozwiązania - Renata Gardian-Miałkowska, Adam Marszałek, Małgorzata Przybysz-Zaremba, Ewa Weremczuk Adam Marszałek -
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Specjalne potrzeby edukacyjne w praktyce pedagogicznej. Wybrane obszary i rozwiązania

podręcznik

Specjalne potrzeby edukacyjne w praktyce pedagogicznej. Wybrane obszary i rozwiązania - opis produktu:

Monografia pod względem praktycznym stanowi cenny przewodnik do pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, których z roku na rok przybywa coraz więcej. Dla wielu nauczycieli (szczególnie debiutujących w praktyce pedagogicznej) jest doskonałym vademecum łączącym wiedzę z praktyką, co tym samym znacznie ułatwi im przejście przez doświadczane zmagania w bezpośredniej pracy z uczniami objętymi specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Ponadto stanowi wartościowy materiał dla pedagogów, psychologów, a przede wszystkim nauczycieli, rodziców oraz studentów kierunku pedagogika.
dr hab. Izabela Bieńkowska, prof. PŚ

Struktura pracy jest logiczna i dobrze przemyślana. Autorki w rozdziałach, w których omawiają specjalne potrzeby edukacyjne, zachowały pewien schemat prezentacji treści. Mianowicie wychodzą od omawianego pojęcia, dokonują analizy symptomów specyficznych, ale także wtórnych czy błędnie utożsamianych z danym zaburzeniem, następnie diagnozują, by wreszcie przedstawić system wsparcia i kwestie dostosowania wymagań edukacyjnych do potrzeb i możliwości uczniów. Dzięki takiemu uporządkowaniu Autorkom udało się ukazać nie tylko specyficzny i zarazem interdyscyplinarny charakter przedmiotu swych dociekań, ale także szereg zawiłości i praktycznych wyzwań z nim związanych.
dr hab. Aleksandra Tłuściak-Deliowska, prof. APS

Specjalne potrzeby edukacyjne w praktyce pedagogicznej. Wybrane obszary i rozwiązania pochodzi z wydawnictwa Adam Marszałek. Dedykowany jest do: Szkoły wyższe / Nauki humanistyczne / Pedagogika.
S
Szczegóły
Dział: Podręczniki szkolne
Kategoria: szkoły wyższe,  nauki humanistyczne,  pedagogika
Wydawnictwo: Adam Marszałek
Oprawa: miękka
Wymiary: 0x0
Ilość stron: 227

RECENZJE - Podręcznik - Specjalne potrzeby edukacyjne w praktyce pedagogicznej. Wybrane obszary i rozwiązania

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: