Religia Przychodzimy do Pana Boga Podręcznik dla dzieci sześcioletnich - Jan Szpet, Danuta Jackowiak Św. Wojciech - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Religia Przychodzimy do Pana Boga Podręcznik dla dzieci sześcioletnich

podręcznik

Religia Przychodzimy do Pana Boga Podręcznik dla dzieci sześcioletnich - opis produktu:

Nowy podręcznik dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej przygotowany do ogólnopolskiego programu katechetycznego, zatwierdzony na czas nieokreślony przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski. Atrakcyjna, barwna szata graficzna i ilustracje dostosowane do wieku dziecka sprawiają, że każda katecheza może stać się odkrywaniem Boga w otaczającym świecie. W podręczniku dla ucznia wyodrębniono cztery działy tematyczne:

Dział 1 - w którym zostaje przybliżona prawda o Bogu kochającym Ojcu, zapowiedź narodzin Jezusa.
Dział 2 - to zapoznanie z księgą Pisma Św., poznanie jej Autora i ukazanie jakie znaczenie ma nauka Boga w życiu człowieka.
Dział 3 - to przygotowanie do świadomego uczestnictwa w liturgii.
Dział 4 - to kształtowanie świadomości, że chrześcijanin swoim życiem daje świadectwo przynależności do Chrystusa.


Podręcznik zawiera 28 katechez, z których każda składa się z trzech integralnych części: A, B i C. Część A - stanowią ilustracje wprowadzające w zagadnienia . Część B - zawiera ćwiczenia do wykonania. Część C - zaproponowane ćwiczenia utrwalą zdobyte wiadomości oraz ukażą sytuacje życiowe, w których można zastosować zdobytą wiedzę. Dzięki takiemu ujęciu temat realizowany jest na trzech jednostkach edukacyjnych. Umożliwi to katechecie łączenie zagadnień, ich pogłębianie i ubogacanie. Strony z wyklejkami zastosowano w celu urozmaicenia zajęć i zwiększenia zdolności manualnych dziecka.
S
Szczegóły
 • RecenzjeRecenzje
 • Podręcznik
 • Religia Przychodzimy do Pana Boga Podręcznik dla dzieci sześcioletnich
4.5/5 ( 16 ocen )
  5
  12
  4
  2
  3
  1
  2
  0
  1
  1

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.