Religia. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla 1 klasy szkoły podstawowej. Część 1 - Paweł Płaczek Św. Wojciech - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Religia. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla 1 klasy szkoły podstawowej. Część 1

podręcznik

  • Wydawnictwo Św. Wojciech
  • Nr dopuszczenia: AZ-1-01/18
  •  

  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
  • Darmowa dostawa ulubionych książek, gier, kosmetyków na Gandalf.com.pl

Religia. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla 1 klasy szkoły podstawowej. Część 1 - opis produktu:

Podręcznik nr AZ-11-01/18-PO-1/20 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla klasy I szkoły podstawowej, zgodny z programem nauczania numer AZ-1-01/18.


Niniejszy podręcznik z ćwiczeniami dla klasy 1szkoły podstawowej został opracowany zgodnie z wymogami zawartymi w nowej podstawie programowej `Podstawa programowa katechezy Kościoła katolickiego w Polsce` z 9 czerwca 2018 roku i programem nauczania nr AZ-1-01/18. Składa się on z dwóch części podzielonych na rozdziały (łącznie 57 jednostek lekcyjnych).
Katecheza szkolna jest bardzo ważna, bo pomaga zrozumieć trudne prawdy wiary. Jest to szczególnie istotne w przypadku młodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać Pana Boga obecnego w Piśmie Świętym, liturgii i codziennym życiu. Niniejszy podręcznik z ćwiczeniami wychodzi naprzeciw tym potrzebom i może stanowić pomoc w codziennej pracy katechetycznej.
Struktura podręcznika jest bardzo przejrzysta; w każdej z katechez znajduje się odwołanie do fragmentu Pisma Świętego, który następnie zostaje odniesiony do rzeczywistości bliskiej dziecku: rodzinnej, szkolnej, związanej z życiem religijnym. Każda katecheza zawiera krótki tekst - główne przesłanie dla uczniów, które spaja i podsumowuje jednostkę lekcyjną. Przy poleceniach do zadań umieszczono specjalne ikonki, które podpowiadają dziecku, jakiego typu zadanie ma wykonać.
Autorzy katechez nie zapominają o tym, że wiary uczymy nie tylko w szkole. Podstawowym środowiskiem, które je buduje, jest rodzina - dlatego pod koniec każdej jednostki lekcyjnej zamieszczono krótki list skierowany do rodziców uczniów.
Przygotowano również zestaw katechez okolicznościowych, które można wykorzystać w odpowiednim okresie liturgicznym.
Podręcznik jest bogato ilustrowany. Rysunki są kolorowe i dostosowane do możliwości poznawczych dziecka.

Religia. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla 1 klasy szkoły podstawowej. Część 1 pochodzą z wydawnictwa Św. Wojciech. Dedykowane są do: Szkoła podstawowa / Klasa 1 / Religia. Numer dopuszczenia podręcznika to: AZ-1-01/18.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Religia. Pan Bóg jest naszym Ojcem. Podręcznik z ćwiczeniami dla 1 klasy szkoły podstawowej. Część 1

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.