Rachunkowość finansowa. Zbiór zadań z rozwiązaniami. Część 2 - Jolanta Chałupczak ODDK - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Rachunkowość finansowa. Zbiór zadań z rozwiązaniami. Część 2

podręcznik

  • Wydawnictwo ODDK
  •  

  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Rachunkowość finansowa. Zbiór zadań z rozwiązaniami. Część 2 - opis produktu:

Bogaty zbiór zadań z rachunkowości finansowej z wprowadzeniem teoretycznym do każdego zagadnienia stanowi kontynuację i rozszerzenie zagadnień zawartych w części 1 Zasady rachunkowości ? zbiór zadań z rozwiązaniami.

Zalety publikacji, które pomogą w nauce rachunkowości:
*układ zbioru dostosowany do jednostki lekcyjnej: wprowadzenie, rozwiązane przykłady, zadania do rozwiązania (z miejscami do uzupełnienia);
*liczne tabele, zestawienia, schematy ewidencji ułatwiające zrozumienie i opanowanie poszczególnych zagadnień;
*odpowiedzi do wszystkich zadań zamieszczonych w opracowaniu są dostępne w formie suplementu elektronicznego (plik PDF), który można pobrać poprzez Internet, postępując zgodnie ze szczegółową instrukcją znajdującą się w książce.

Treści zawarte w zbiorze są zgodne, w odpowiadającym im zakresie, z podstawą programową kształcenia w zawodach technik ekonomista (nr zawodu 331403) i technik rachunkowości (nr zawodu 431103).

Zagadnienia przedstawione w zbiorze:
1. Rozliczenia pieniężne (środki i rozliczenia pieniężne, weksle własne i obce, środki pieniężne w walutach obcych)
2. Rozrachunki (wycena, zasady ewidencji, odpisy aktualizujące wartość należności, ewidencja rozrachunków z pracownikami)
3. Materiały (wycena, ewidencja, stałe i zmienne ceny ewidencyjne)
4. Towary (wycena, ewidencja)
5. Aktywa trwałe (klasyfikacja, wycena, dokumentacja, amortyzacja środków trwałych - ujęcie bilansowe i podatkowe)
6. Koszty działalności (warianty ewidencji i rozliczania kosztów, rozliczanie kosztów zakupu, kosztów wydziałowych, kosztów produkcji pomocniczej, kosztów ogólnego zarządu i kosztów sprzedaży, rozliczenia międzyokresowe kosztów, kalkulacja kosztów)
7. Produkty pracy (wycena i ewidencja)
8. Inwentaryzacja (metody i terminy inwentaryzacji, klasyfikacja różnic inwentaryzacyjnych i zasady ich rozliczania i ewidencji)
9. Wynik finansowy (wynik ze sprzedaży, pozostała działalność operacyjna, działalność finansowa i wyniki nadzwyczajne, warianty ustalania wyniku finansowego, ustalanie zobowiązania podatkowego, odroczony podatek dochodowy)

Rachunkowość finansowa. Zbiór zadań z rozwiązaniami. Część 2 przygotowało wydawnictwo ODDK. Produkt dedykowany do: Szkoły wyższe / Nauki społeczno-ekonomiczne / Ekonomia i finanse.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Rachunkowość finansowa. Zbiór zadań z rozwiązaniami. Część 2

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.