Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych. Kwalifikacja EKA.05. Część 2 - Damian Dębski, Paweł Dębski WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - Podręczniki
Ulubione
Kategorie

Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych. Kwalifikacja EKA.05. Część 2

Podręcznik do nauki zawodu technik ekonomista i technik rachunkowości

podręcznik

Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych. Kwalifikacja EKA.05. Część 2, Podręcznik do nauki zawodu technik ekonomista i technik rachunkowości - opis produktu:

Podręcznik znanych autorów przeznaczony dla uczniów kształcących się w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości, opracowany zgodnie z nową podstawą programową 2019. Zawód technik rachunkowości po raz pierwszy nauczany w technikum, do tej pory tylko w szkołach policealnych i na kwalifikacyjnych kursach zawodowych. Niezbędny, by dobrze przygotować się do obowiązkowego egzaminu zawodowego z kwalifikacji EKA.05.

Składa się z 4 części podzielonych na rozdziały. W pierwszej części są omówione wiadomości na temat rozliczania wynagrodzeń (m.in. wynagrodzenia, analiza kadrowa i płacowa, zastosowanie technologii informacyjnych i systemów komputerowych w obszarze kadrowo-płacowym), w drugiej części omówiono prowadzenie gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych (m.in. formy rozliczeń z kontrahentami, rozliczenia z bankami, opodatkowanie osób fizycznych i jednostek organizacyjnych, które nie są podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych, rozliczenia z ZUS), w trzeciej części są przedstawione wiadomości dotyczące kompetencji personalnych i społecznych, w czwartej zagadnienia dotyczące organizacji pracy małych zespołów. Treści teoretyczne wsparto licznymi przykładami i ćwiczeniami. Podręcznik dostosowany językowo i merytorycznie do wieku odbiorcy. Zawiera podstawową terminologię stosowaną w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości.

Na końcu publikacji znajduje się słowniczek pojęć i terminów branżowych oraz wykaz podstawowych pojęć w językach polskim, angielskim i niemieckim.

Materiał zawarty w podręczniku zweryfikowany na podstawie wiedzy z I kwartału 2020.

Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych. Kwalifikacja EKA.05. Część 2 Podręcznik do nauki zawodu technik ekonomista i technik rachunkowości, pochodzi z wydawnictwa WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Podręczniki zawodowe / Branża ekonomiczna.
S
Szczegóły

Tego samego autora

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych. Kwalifikacja EKA.05. Część 2, Podręcznik do nauki zawodu technik ekonomista i technik rachunkowości

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.