Prawo cywilne - część ogólna - Agnieszka Kawałko, Hanna Witczak C.H.Beck - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Prawo cywilne - część ogólna (miękka)

Skrypty Becka

podręcznik

Prawo cywilne - część ogólna, Skrypty Becka - opis produktu:

Skrypt Prawo cywilne - część ogólna odnosi się do zagadnień uregulowanych w pierwszej księdze Kodeksu Cywilnego, dotyczących m. in.:
* osób fizycznych i prawnych,
* przedstawicielstwa,
* czynności prawnych,
* przedawnienia.

Autorzy omawiają również ważne dla systemu prawa cywilnego pojęcia: źródeł i zasad prawa cywilnego, prawa podmiotowego, stosunku cywilnoprawnego i wielu innych. Każdy z rozdziałów został poprzedzony wykazem literatury, natomiast w końcowej ich części zamieszczono kazusy oparte na orzecznictwie Sądu Najwyższego, odnoszące się do omawianych instytucji prawa cywilnego. W drugim wydaniu skryptu uwzględniono nowelizację ustawy o Prokuratorii Generalnej oraz nową ustawę o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepieniu komórek, tkanek i narządów. Ponadto rozszerzono zagadnienia dotyczące m.in. form oświadczeń woli, pozorności oraz wykładni oświadczeń woli.

Prawo cywilne - część ogólna Skrypty Becka, pochodzi z wydawnictwa C.H.Beck. Dedykowany jest do: Szkoły wyższe / Nauki społeczno-ekonomiczne / Prawo i administracja.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Prawo cywilne - część ogólna, Skrypty Becka

4.6/5 ( 8 ocen )
 • 5
  6
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.